REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co 6 firma używa nowych technologii w biznesie

60% firm w Polsce ufa nowoczesnym technologiom
60% firm w Polsce ufa nowoczesnym technologiom

REKLAMA

REKLAMA

Transformacja cyfrowa w polskim biznesie nie zwalnia tempa. Już blisko 60% firm deklaruje, że na co dzień wykorzystuje nowe technologie lub jest na zaawansowanym etapie ich wdrożenia.

Transformacja cyfrowa - kto z niej korzysta najchętniej?

W największym stopniu z digitalizacji korzystają firmy zatrudniające ponad 250 pracowników, w tym spółki Skarbu Państwa. Najbardziej zdigitalizowanymi działami są księgowość (96%) i HR (91%). Dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania, które gwarantują pełną i elastyczną kontrolę nad danymi.

REKLAMA

Jak wskazuje raport „Bariery i trendy” przygotowany przez Instytut Humanites już blisko 60% firm działających w Polsce na co dzień wykorzystuje nowe technologie lub jest na zaawansowanym etapie wdrożenia. Prym wiodą duże przedsiębiorstwa i korporacje, ale już 46% średnich i mniejszych firm deklaruje używanie cyfrowych rozwiązań w codziennych operacjach. Pokazuje to, że proces adaptacji digitalizacji, a także i chmury w sektorze MŚP wyraźnie przyspieszył.

Wśród działów, w których cyfryzacja jest obecnie na najwyższym poziomie wdrożenia to:

  • księgowość (96%),
  • HR (91%),
  • IT (72%)
  • logistyka (68%)

Jednocześnie w zakresie użycia chmury obliczeniowej, ponad 90% przedsiębiorców wskazuje, że wykorzystuje ją do wsparcia istniejących procesów, a 67% uważa, że chmura jest dobrym sposobem na poszerzenie zasobów IT bez potrzeby inwestowania we własny sprzęt i infrastrukturę.

Wzrasta poziom bezpieczeństwa

REKLAMA

Cyfrowa transformacja, która jeszcze kilkanaście lat temu była przede wszystkim domeną firm telekomunikacyjnych, staje się udziałem coraz większej liczby przedsiębiorstw z wielu branż. Jak pokazują badania, wraz z rosnącym wykorzystaniem digitalizacji, wzrasta znaczenie bezpieczeństwa operacji na wypadek ewentualnych awarii. Dlatego przy wyborze rozwiązania warto sprawdzić procedury bezpieczeństwa - mówi Tomasz Morawski Business Development Executive w Iron Mountain.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Digitalizacja to już nie trend, a biznesowa konieczność, której wyraźne korzyści w nowej rzeczywistości dostrzega coraz więcej przedsiębiorców. Cyfrowe usługi bez konieczności inwestycji we własną infrastrukturę IT, dają przedsiębiorcom szybki dostęp do informacji, umożliwiają tworzenie własnej polityki zarządzania danymi, zapewniając intuicyjną pracę w pełni bezpiecznym środowisku danych - dodaje Andrzej Marchewka Key Account Manager w Iron Mountain.

Zarządzanie dokumentacją pracowniczą

REKLAMA

Jak podkreśla ekspert Iron Mountain, zaletą rozwiązań tego typu jest gromadzenie wszystkich danych i zasobów w jednym miejscu, co szczególnie przydaje się w zakresie zarządzania dokumentacją pracowniczą. Dodatkową korzyścią jest on-boarding nowych klientów, zaczynając od najprostszych rozwiązań i usług, dzięki czemu przejście na cyfrową formę operacyjności staje się znacznie szybsze i bardziej intuicyjne. Platformy tego typu znacznie ułatwiają pracę na skanach, gdzie wszystko jest dostępne w zasięgu jednego kliknięcia. Co więcej, firmy same definiują zakres dostępu do danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mają pełną kontrolę i bezpieczeństwo nad swoimi informacjami. Ze względu na większą chęć intuicyjnego dostępu do danych zainteresowanie digitalizacją rośnie. Korzyści z cyfryzacji i chmury widzą zarówno menedżerowie, jak i sami pracownicy, którzy przyznają, że podnosi ona efektywność pracy, na co wskazało kolejno: 86 i 82%.

Ponad jedna trzecia firm z sektora MŚP deklaruje wysoki poziom zaawansowania w procesach digitalizacji, a 24% jest w fazie adaptacji nowych strategii IT. Kluczowymi elementami, z powodu których średni i mniejsi przedsiębiorcy interesują się wybranymi technologiami chmurowymi i cyfrowymi, są poziom bezpieczeństwa (26%) oraz lokalizacja na terenie Polski (23%), ze względu na przepisy prawne związane choćby z RODO.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

źródła:

[1] Instytut Humanites, raport „Bariery i trendy”, luty 2021

[2] Dane własne Iron Mountain

[3] Raport Instytut Humanites

[4] J.w.

[5] https://polcom.com.pl/wp-content/uploads/2020/12/Cyfryzacja-chmura-i-nowe-technologie.pdf

[6] J.w.

[7] J.w.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA