REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiana miejsca prowadzenia działalności jednoosobowej

Jarosław Krasnodęmbski

REKLAMA

Zmiana miejsca prowadzenia działalności przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą jednoosobowo lub w formie spółki cywilnej wymaga zgłoszenia w przypisanej formie i terminie do CEIDG. Jak zawiadomić o zmianie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej?

Zmiana miejsca prowadzenia działalności


Przedsiębiorcy jednoosobowi oraz wspólnicy spółki cywilnej rejestrowani są w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). W CEIDG znajdują się m.in. dane dotyczące adresu zamieszkania oraz adresu wykonywania działalności gospodarczej z wyróżnieniem adresu głównego miejsca wykonywania działalności oraz adres ewentualnych oddziałów.

REKLAMA

Dane zamieszczone w CEIDG muszą być aktualne. Oznacza to, że jakakolwiek zmiana musi być zgłoszona do CEIDG w terminie 7 dni od daty, w której nastąpiła zmiana danych. Zgodnie z powyższym zmiana miejsca prowadzenia działalności jednoosobowej musi być w siedmiodniowym terminie zgłoszona do CEIDG. Przy zgłoszeniu tym nie ma znaczenia fakt, że miejsce zamieszkania i prowadzenia działalności jest tożsame lub różne.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!


Zobacz: Rejestracja firmy w CEIDG


Wniosek o zmianę wpisu do CEIDG


Na początku należy wskazać, że wszelkie wnioski do CEIDG nie podlegają jakiejkolwiek opłacie. Tak samo jest w przypadku wniosku o zmianę wpisu do CEIDG. Wniosek do CEIDG jest jednocześnie wnioskiem o zmianę danych przez urząd statystyczny, urząd skarbowy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub KRUS. Zmiana danych w wymienionych instytucjach nie wymaga składania dodatkowego, oddzielnego wniosku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wnioski do CEIDG nie wymagają opłaty!


Zobacz: Zawieszenie działalności gospodarczej a wykreślenie z CEIDG


Formularz CEIDG-1

REKLAMA


Zmianę danych w CEIDG dokonuje się za pośrednictwem formularza CEIDG-1. Zasadniczo adres zamieszkania przedsiębiorcy nie jest udostępniany i publikowany na stronie internetowej CEIDG. Jednak, gdy adres zamieszkania i prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę są jednakowe - adres ten będzie widoczny dla wszystkich.

W przypadku, gdy przedsiębiorca prowadzi działalność w innym miejscu niż ma miejsce zamieszkania, prywatny adres zamieszkania przedsiębiorcy nie jest ujawniany. Widoczny jest wyłącznie adres prowadzenia działalności.

Wniosek do CEIDG może być łożony osobiście przez przedsiębiorcę. Wniosek taki składa się w wybranym przez przedsiębiorcę urzędzie gminy. Można również przesłać wniosek listem poleconym na adres wybranego urzędu gminy, jak również wniosek może być złożony w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza elektronicznego.

W przypadku aktualizacji miejsca prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej wymagane jest, aby wniosek o zmianę wpisu do CEIDG złożył każdy ze wspólników spółki cywilnej.


Zobacz: Pełnomocnik przedsiębiorcy załatwi sprawę online

 

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Dojście do niskiej inflacji wymaga kontraktu społecznego, który jest jak umowa widmo

  Niska inflacja to kontrakt społeczny. Taki kontrakt jest jak umowa widmo, ale osiągany jest głównie wysiłkiem banku centralnego, bo NBP jest odpowiedzialny za stabilność cen w gospodarce.

  Sektor MŚP chętniej sięga po kredyty, a banki zaostrzają kryteria ich przyznawania

  Popyt na kredyty długoterminowe ze strony małych przedsiębiorców jest najwyższy od lat. Jedocześnie banki przyznają, że zaostrzają kryteria kredytowe. Czy alternatywna forma finansowania, czyli faktoring, będzie przeżywał ożywienie?  

  Przedsiębiorcy mają obawy czy uda się wydać pieniądze z KPO. Polska ma na to o połowę mniej czasu niż inne kraje

  Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy – KPO dla Polski to doskonała wiadomość, ale trzeba się pospieszyć, by je efektywnie wydać, apelują przedsiębiorcy. Kraje, które dostały pieniądze europejskie bez opóźnień aktualnie są już w połowie drogi w ich wydatkowaniu. Polska będzie musiała wdrożyć wysokie tempo, by żadne dotacje nie przepadły.

   

  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  REKLAMA

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  REKLAMA

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  REKLAMA