REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak racjonalnie zarządzać budżetem w dobie lockdown?

Barbara Marcinkowska
Specjalista do spraw merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Pomimo, iż Covid 19 doprowadził do wprowadzenia znacznych ograniczeń, których konsekwencją jest również lockdown, warto postawić sobie odpowiednie cele, a także nastawić się na pewne ograniczenia i poszukiwanie oszczędności./Fot. Shutterstock
Pomimo, iż Covid 19 doprowadził do wprowadzenia znacznych ograniczeń, których konsekwencją jest również lockdown, warto postawić sobie odpowiednie cele, a także nastawić się na pewne ograniczenia i poszukiwanie oszczędności./Fot. Shutterstock
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Nowa sytuacja związana z epidemią Covid 19 i pojawiającymi się w następstwie ograniczeniami wynikającymi z kryzysu gospodarczego wpływa na konieczność podjęcia działań w celu zabezpieczenia swojego budżetu.

Przygotowanie strategii ekonomicznej

W jaki sposób najrozsądniej zarządzać posiadanymi kapitałem oraz oszczędnościami? Czy kontynuować zaplanowane wcześniej inwestycje?

REKLAMA

Pierwszą zasadą, którą należy się kierować, jest zachowanie spokoju i opanowania. Warto przygotować sobie strategię ekonomiczną, która nie zawiera nagłych, ryzykowanych kroków i pochopnych decyzji.

Pomimo, iż Covid 19 doprowadził do wprowadzenia znacznych ograniczeń, których konsekwencją jest również lockdown, warto postawić sobie odpowiednie cele, a także nastawić się na pewne ograniczenia i poszukiwanie oszczędności.

W pierwszej kolejności należy podjąć próbę realnego oszacowania, w jakiej wysokości dodatkowo jesteśmy w stanie odłożyć środki pieniężne. Zauważmy, iż w momencie zaoszczędzenia np. 15% przychodów, po kilku kolejnych okresach rozliczeniowych zyskujemy kwotę, która może zostać przeznaczona na ustabilizowanie chwilowego kryzysu ekonomicznego.

Warto określić priorytety zakupowe

REKLAMA

Odnosząc się do kwestii ewentualnych inwestycji bądź zaplanowanych zakupów, dokonajmy weryfikacji, które z planów rozporządzenia środkami finansowymi są niezbędne i ewentualnie wpłyną na realizację naszych założeń, a które mimo wszystko możemy odroczyć. Nie przeznaczajmy środków pieniężnych na przedmioty niebędące niezbędnymi do codziennego funkcjonowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mimo trwania w swoistym paraliżu gospodarczym, wielu ekspertów uważa, iż aktualnie jest idealny czas do inwestowania. Nie należy jednak podejmować ryzykowanych decyzji, lecz działać zgodnie z posiadanym doświadczeniem i wiedzą.

Pomoc z zewnątrz

Jednym z najważniejszych kroków w celu zaspokojenia oraz ustabilizowania środków i płynności finansowej jest zapewnienie, zarówno osobie fizycznej, jak i przedsiębiorcy, odpowiedniego doradztwa finansowego i dostępu do wykwalifikowanego specjalisty. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach specjaliści Kancelarii dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafią działać w szerszej perspektywie oraz przewidywać możliwe następstwa poczynań klientów. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej sprawy, specjaliści Kancelarii działają nieszablonowo, proponując skuteczne rozwiązania. Trafienie do odpowiedniego specjalisty, który będzie miał na względzie dobro i sukces osoby starającej się o pomoc, jest bardzo ważnym elementem poradzenia sobie w trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej epidemią.

Barbara Marcinkowska
Specjalista ds. merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Kancelaria Prawna RIO

Autopromocja
Kancelaria Prawna RIO
Profesjonalna pomoc w zakresie restrukturyzacji i oddłużenia

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA