REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Regres na paryskim rynku nieruchomości

REKLAMA

REKLAMA

We wtorek notowania na GPW wypadły słabo na tle zagranicznych parkietów. Nasze indeksy traciły, podczas kiedy inne giełdy wykazały się siłą. WIG testował wsparcie na poziomie 48,8 tys. pkt.

Ostatecznie dzień zakończył się na tym samym poziomie co w poniedziałek. Nasz rynek nie zdecydował się na rozstrzygnięcia przed wynikiem głosowania votum zaufania dla greckiego rządu, które jest kluczowe, aby przeforsować cięcia budżetowe w Grecji. Od tych ostatnich uzależniona jest z kolei pomoc w spłacie długów. Pozytywne rozstrzygnięcie votum zaufania nie wywołało jednak euforii na rynkach. Wiadomość została zdyskontowana wczoraj.

REKLAMA

REKLAMA

W czerwcu obniżył się wskaźnik ZEW, obrazujący zaufania inwestorów i analityków do niemieckiej gospodarki. Osiągnął najniższy poziom od 2,5 roku. Miał minus 9 pkt. wobec 3,1 pkt. miesiąc wcześniej. Wskaźnik odzwierciedla postrzeganie koniunktury gospodarczej w perspektywie kolejnych 6 miesięcy. To kolejny wskaźnik na świecie, który osiąga poziomy, notowane pod koniec ostatniej bessy na giełdach.

Dziś poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, ale tradycyjnie ważniejsze od rozstrzygnięcia w tej sprawie, które jest wiadome (do żadnej zmiany nie dojdzie), będą wszelkie sygnały, dotyczące ilościowego luzowania polityki pieniężnej. 79% ankietowanych ekonomistów oczekuje utrzymania obecnej ilości pieniądza na rynku, przynajmniej do października. Jednocześnie 90% jest przekonanych, że FED będzie czekał do IV kwartału ze zmianą nastawienia do stóp procentowych i pozostawi je na niskim poziomie przez dłuższy czas.

Na rynku nieruchomości w USA w dalszym ciągu brakuje symptomów poprawy sytuacji.

Dowiedz się także: Dlaczego inwestorzy ponownie wątpią w siłę amerykańskiej gospodarki?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rynek nieruchomości w USA

Sprzedaż domów na amerykańskim rynku wtórnym była w maju najniższa od 6 miesięcy. Wyniosła 4,81 mln w ujęciu rocznym. Niska aktywność kupujących to nie jedyna, zła wiadomość w tym raporcie. Nastąpił też spadek cen, o 4,6% w porównaniu z majem 2010 r. Wzrósł czas potrzebny do upłynnienia zapasów niesprzedanych domów. Przy kwietniowej sprzedaży potrzeba było na to 9 miesięcy, przy majowej—9,3. Jednocześnie do wchłonięcia podaży 1,8 mln domów, przejętych od niesolidnych dłużników, przy majowej sprzedaży potrzeba 3 lata. To daje wyobrażenie o czasie, potrzebnym do uzdrowienia amerykańskiego rynku nieruchomości. Przedmiotem 31% transakcji były domy, przejęte od dłużników. 30% transakcji przeprowadzono za gotówkę. To nietypowo wysoki poziom. Gotówka stanowi zazwyczaj odsetek rzędu 10%.

Polecamy serwis: Kredyty

Rynek nieruchomości we Francji

W pierwszych 5 miesiącach tego roku ceny mieszkań w Paryżu obniżyły się o 3%. Wydłużył się znacząco czas, potrzebny do sprzedaży nieruchomości, spadła też liczba transakcji. Tym samym, po 2 latach wzrostu, francuski rynek wszedł w fazę regresu.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA