REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sytuacja w Chinach dobrze rokuje

REKLAMA

REKLAMA

Chiny nie podniosły stóp procentowych, co inwestorzy potraktowali jako zachętę do zakupu ryzykownych aktywów. Ze światowych rynków nie napłynęły informacje, które mogłyby wytrącić z równowagi. W efekcie wzrosły zarówno notowania aktywów, jak i surowców.

REKLAMA

Notowania na światowych giełdach wspięły się do najwyższego poziomu od ponad dwóch lat. Podobnie było z cenami towarów. Podtrzymaniu dobrych nastrojów sprzyjają korzystne prognozy na przyszły rok. Z najnowszej ankiety Bloomberga, przeprowadzonej wśród strategów banków inwestycyjnych, wynika, że gracze liczą na lepsze notowania indeksu S&P 500 w 2011 r. Chcieliby, żeby dotarł on do 1379 pkt., poprawiając obecny wynik, 1245 pkt. To dałoby nieco ponad 10% wzrostu. Podobnej w skali zwyżki fachowcy spodziewają się na europejskich giełdach. Tym samym widać wiarę w to, że trudności z finansami publicznymi nie wpłyną w istotny sposób na koniunkturę gospodarczą i uda się utrzymać ożywienie. Jednocześnie oczekiwania plasują się raczej w okolicach historycznych, średnich stóp zwrotu, a nie ponadprzeciętnych.

REKLAMA

Dziś poznamy wielkość listopadowej inflacji w Polsce. Ostatnio wysokość inflacji wszystkich zaskoczyła, toteż tym razem dane są wyczekiwane z większą uwagą. Spodziewane jest utrzymanie wzrostu cen na poziomie 2,8% w skali roku. Tym samym inflacja pozostanie nieco ponad celem inflacyjnym RPP, a jednocześnie będzie mieścić się w korytarzu, wyznaczonym przez Radę (+/- 1 pkt proc. od 2,5%).

Dowiedz się także: Czy funduszom udało się zarobić na rynku nieruchomości w 2010 roku?

Odczyt, dotyczący wysokiej inflacji w naszym kraju, mógłby przesądzić o podwyżce stóp procentowych przez RPP.

W Niemczech zostanie dziś podany do wiadomości odczyt grudniowego indeksu ZEW, obrazującego nastroje ekonomistów i analityków. W USA poznamy sprzedaż detaliczną oraz decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Kursy walut

Rynek nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpański rynek nieruchomości znajduje się w stanie zapaści, co nie rokuje dobrze dla tamtejszej gospodarki. Najnowsze dane wskazują na załamanie koniunktury na rynku nieruchomości. W październiku sprzedaż domów była rekordowo niska. Spadła aż o blisko 18% w skali roku. Nabywców znalazło jedynie 27,2 tys. domów. Punktem odniesienia dla tej wielkości jest ponad 1 mln domów, wystawionych do sprzedaży. Ożywienie nie nadchodzi mimo tego, że od szczytu z kwietnia 2007 r. ceny domów obniżyły się o 22,5%. Nie brakuje głosów, zgodnie z którymi ceny pójdą w dół o dalsze 30% do 2012 r., zanim znajdą twardy dołek.

Rynek nieruchomości w USA

W Stanach Zjednoczonych w III kwartale zmniejszył się odsetek Amerykanów, których nieruchomości są warte mniej niż pozostały do spłacenia kredyt, zaciągnięty na ich kupno. W III kwartale problem ten dotyczył 22,5% Amerykanów, kwartał wcześniej – 23%. Sucha liczba nie w pełni oddaje realną sytuację. Zwraca się uwagę na fakt, że zniżka jest efektem wzrostu wartości domów. Po prostu większa liczba nieruchomości została przejęta przez banki, a nie. Problem dotyczy nadal 10,8 mln domów.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

Firmy niechętnie upominają się o pieniądze u dłużników, a po upływie pół roku windykacja może być bezskuteczna

Dlaczego dłużnicy nie płacą na czas należności za faktury? Nie mam pieniędzy, zapomniałem o fakturze, klienci zalegają mi z zapłatą, więc i ja nie płacę – to najczęstsze usprawiedliwienia, jakie słyszą właściciele firm od swoich klientów, którzy nie regulują należności za dostarczone towary czy wykonane usługi.

REKLAMA

10 pytań, jakie warto zadać freelancerowi przed rozpoczęciem współpracy

Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas nie korzystali z usług freelancerów, zlecanie im zadań może być wyzwaniem. Oto szczegółowy poradnik, który pomoże przygotować się do efektywnej współpracy z niezależnym specjalistom.

Korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową

Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) to korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową, skierowane zarówno do podatników PIT (opodatkowanych skalą podatkową lub tzw. podatkiem liniowym) jak i do podatników CIT (którzy uzyskują przychody z działalności gospodarczej, inne niż zyski kapitałowe). Ulga ta stanowi istotne wsparcie dla firm inwestujących w innowacje, technologie i rozwój nowych produktów.

Budownictwo mocno wyhamowało, ale to wciąż najbardziej optymistyczna branża, bo liczy na wydatkowanie pieniędzy przez rząd

Optymizm w branży budowlanej utrzymuje się już od wielu miesięcy. Ponieważ jednak jego motorem napędowym są inwestycje ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz kredytu #naStart, entuzjazm słabnie. Wszystko przez ślamazarną pracę rządu.

Szykują się milionowe kary. Kontrola stron internetowych: kogo dotyczy, kto kontroluje, jaka kara i za co

Nie tylko skarbówka kontroluje i nakłada kary za złamanie przepisów. I nie tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do akcji coraz częściej wkracza też Urząd Ochrony Danych Osobowych – UODO, a kontrole kończą się karami – nawet w milionach złotych.

REKLAMA

Otwieranie dziś restauracji to samobójstwo? Pewniejsze jest pójść śladem Żabki do własnego sklepu z ofertą gotowych dań

Rewolucja dzieje się w całej branży fachowo określanej jako HoReCa. Ale największa w jej gastronomicznej części. Świadczą o tym dane gospodarcze dotyczące liczby otwieranych placówek, zawieszanych działalności, długów i kredytów oraz tempa ich spłaty. Restauracje tracą na popularności, zyskują sklepy oferujące gotowe dania - ciepłe lub do odgrzania w domu.

Jak odblokować innowacyjność małego biznesu?

Innowacyjność w małej firmie to wyzwanie. Małemu biznesowi jest trudniej na wielu płaszczyznach. Często jest to jedna osoba do podejmowania decyzji i brak jest kogoś kto spojrzałby obiektywnie na działania i krytycznie na trendy. Jak odblokować innowacyjność małej działalności podpowiada Zuzanna Mikołajczyk, innowatorka i strateg innowacji.

REKLAMA