reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy mogą zainwestować

Przedsiębiorcy mogą zainwestować

Zbliża się jedna z najważniejszych transakcji w historii polskich rynków kapitałowych, na której mogą skorzystać także przedsiębiorcy.  W listopadzie na warszawskim parkiecie zadebiutuje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Skarb Państwa zamierza sprzedać 63% akcji GPW, a jednocześnie zachować kontrolę strategiczną w spółce. Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało firmy, które będą pełnić rolę globalnych koordynatorów, bookrunnerów oraz ko-menedżerów transakcji.

Podczas debiutu, który o ile pozwolą na to warunki rynkowe, jest zaplanowany na pierwszą połowę listopada, Skarb Państwa zamierza sprzedać 63% akcji Giełdy Papierów Wartościowych. Ważnym partnerem w transakcji będzie „akcjonariat obywatelski”, który już wcześniej pokazał swoją siłę i zaufanie do oferty Skarbu Państwa. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem zmian w statucie spółki, mające zabezpieczać interesy Skarbu Państwa oraz polskich rynków kapitałowych. IPO GPW poprzedzone będzie bezprecedensowym roadshow zarządu we wszystkich ważnych ośrodkach kapitałowych świata, promującym polskie rynki kapitałowe i Warszawę jako regionalne centrum finansowe.

Polecamy: Jak uniknąć zwłoki kontrahenta w płatnościach

Debiut giełdowy GPW to ukoronowanie dwudziestolecia transformacji w Polsce, a także dwudziestolecia samej spółki i rynków finansowych w kraju. Warszawska giełda jest najszybciej rozwijającą się giełdą w Europie Środkowo-Wschodniej, a jej debiut pozwoli na otwarcie nowego rozdziału dla samej spółki, jak i polskich rynków kapitałowych.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Jaśkowiak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama