Polska wobec kryzysu europejskiego
REKLAMA
REKLAMA
Podczas wystąpienia minister mówił o skutkach kryzysu w Grecji, które odbijają się na wszystkich krajach członkowskich Europy. Podkreślał, że kraje, które zdecydowały się pomóc Grecji chcą być pewne, że to ostatni tego typu przypadek i dlatego domagają się zmian reguł obowiązujących w strefie euro. – Musimy dołożyć wszelkich starań, żeby te reguły były dla Polski jak najbardziej korzystne – mówił Rostowski. Minister przypomniał także znaczenie decyzji rządu o podjęciu oszczędności, co pozwoliło Polsce obronić się w decydującej fazie kryzysu ekonomicznego
REKLAMA
Jacek Rostowski wskazał również na potrzebę zreformowania polskiego sektora finansowego. – Obecnie doszliśmy do granic naszych możliwości, jeśli chodzi o poprawianie finansów publicznych bez wprowadzenia nowych ustaw – powiedział mister i zapewnił, że rząd ma gotowe projekty niezbędnych reform.
Polecamy: serwis Umowy
REKLAMA
Minister podkreślił również, że polityka naszego kraju wobec wahań gospodarki Europy polega przede wszystkim na współpracy pomiędzy państwami oraz solidarności wobec nich. – Największe zagrożenie dla Europy to brak solidarności w obliczu kryzysu – ocenił minister i przypomniał o pomocy udzielonej przez Polskę Łotwie w 2008 r. i niedawno Islandii. Jego zdaniem taka solidarność w przyszłości zaprocentuje.
W dwóch wykładach wzięli udział przedstawiciele biznesu, parlamentarzyści oraz studenci i kadra naukowa Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz innych krakowskich uczelni.
Źródło: Ministerstwo Finansów
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.