Czy można zawiesić firmę po otrzymaniu subwencji PFR?
REKLAMA
REKLAMA
Jaki charakter ma subwencja PFR?
Subwencja PFR ma charakter bezzwrotny, o ile przedsiębiorca spełni wszystkie warunki określone w umowie subwencyjnej.
REKLAMA
Zawieszenie firmy a subwencja PFR
W przypadku, kiedy przedsiębiorca planuje lub zawiesi działalność firmy powinien o tym fakcie zawiadomić PFR. Takie zawiadomienie powinno mieć formę pisemną. Można je złożyć za pośrednictwem banku, przez który był kierowany wniosek o subwencję.
W takiej sytuacji PFR może podjąć decyzję o wypowiedzeniu umowy oraz wskazać zasady zwrotu subwencji. Decyzje są podejmowane indywidualnie, w zależności od sytuacji danego przedsiębiorstwa.
Zamknięcie firmy a subwencja PFR
Subwencja PFR podlega zwrotowi w 100%, kiedy przedsiębiorca po jej otrzymaniu - w ciągu 12 miesiecy - zdecyduje się na zamknięcie firmy i całkowite zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej.
Wniosek o upadłość
W przypadku rozpoczęcia postępowania upadłościowego przedsiębiorca ma obowiązek zawiadomić PFR. Otrzymana subwencja podlega w całości zwrotowi dopiero w razie otwarcia wobec beneficjenta postępowania upadłościowego - w każdym czasie w ciągu 12 miesięcy od dnia przyznania subwencji.
Jeżeli przedsiębiorca otrzyma decyzję o zwrocie subwencji PFR - w ciągu 14 dni roboczych powinien subwencję zwrócić.
Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.