REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Oprócz własnej działalności inną możliwością prowadzenia szkoły językowej jest wejście do jednego z oferowanych na rynku, systemu franczyzowego. Jest to sposób na uruchomienie własnej firmy, z jednoczesną pomocą ugruntowanej już na rynku marki.

Niewątpliwie korzyścią wejścia do systemu franczyzowego jest zminimalizowanie ryzyka niepowodzenia przedsięwzięcia. A związane jest to z tym, że w systemie franczyzowym to firma z którą podejmiesz współpracę ocenia możliwości rynku na który zamierzasz wejść, planuje działania marketingowe (tworzy reklamy – ulotki, plakaty), uczy Cię jak zarządzać firmą i często pomaga w znalezieniu kluczowych klientów.

REKLAMA

Ponadto rozpoczynając działalność w grupie franczyzowej na wejściu zyskujesz referencje firmy-matki, na które sam musiałbyś czasem pracować latami.

REKLAMA

Nim podejmiesz decyzje jak prowadzić swoją szkołę językową, sprawdź szkoły językowe, które oferują możliwość wejścia do swojego systemu:
www.openschool.pl
www.angielskizdojazdem.pl
www.axon-global.pl
www.leaderschool.pl
www.britishchool.pl
www.helendoron.com.pl
www.linguanova.com.pl

Informacje dla franczyzobiorcy w systemie Lingua Nova (informacje podane za www.linguanova.com.pl

Opis systemu franczyzowego


Dzięki ponad piętnastoletniemu doświadczeniu w nauczaniu języków obcych firma Lingua Nova zdobyła pozycję lidera w branży oraz doświadczenie. Cały proces dydaktyczny potwierdzony jest certyfikatami ISO oraz Organizatora Szkoleń Najwyższej Jakości. W rankingu Newsweeka kilka razy z rzędu zajęliśmy 3 pozycję w rankingu szkół językowych. Prowadzimy szkolenia językowe dla firm i instytucji najnowszymi metodami komunikatywnymi.

Oprócz metod komunikatywnych posiadamy system nauczania wykorzystujący najnowsze metody interaktywne e-school. System ten pozwala na nauczanie języka angielskiego we wszystkich rejonach Polski. Oprócz tego prowadzimy kursy wyjazdowe nie tylko w kraju, ale także za granicą (Anglia, Niemcy, Australia, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Malta).

Informacje dla franczyzobiorcy

Przewidywana suma inwestycji

Franczyzobiorca musi przygotować się na wydatek rzędu 50-100 tysięcy złotych. Cena obejmuje licencję na prowadzenie szkoły języków obcych, działania reklamowe, koszt otwarcia placówki.

Podstawowe wymagania sieci wobec franczyzobiorcy:
• posiadanie własnego kapitału początkowego na uruchomienie działalności,
• wyróżnianie się inicjatywą oraz popartymi doświadczeniami praktycznymi i sukcesami w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
• cechowanie się dużą elastycznością,
• posiadanie umiejętność zarządzania, oceny i motywowania ludzi,
• wykazanie się dobrą znajomością lokalnego rynku oraz przepisów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej,
• mile widziane posiadanie wykształcenia w kierunku lingwistycznym.

W ramach umowy franczyzowej zapewniamy:
1. Wytyczne dot. wyposażenia szkoły oraz wzory elementów wizualizacyjnych, projekty reklamy, stron internetowych, billboardów, ulotek, szyldów itd.
2. Szkolenie dla metodyka szkoły z zakresu rekrutacji lektorów.
3. Szkolenia wstępne dla pracowników.
4. Pomoc w utrzymywaniu łączności z wydawnictwami oraz pomoc w zakupie podręczników.
5. Know-how metodyczne firmy w postaci rodzajów kursów oraz programów.
6. Skorzystanie z bazy dostawców usług.
7. Podręcznik użytkownika.
8. Korzyści z działań reklamowych i promocyjnych.
9. Gwarancje terytorialne, które chronią franczyzobiorcę przed konkurencją ze strony franczyzodawcy.
10. Ciągły proces udzielania pomocy i wsparcia.

Anna Konarzewska-Żuczek

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA