| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Szkoła języków obcych > Szkoła językowa - reklama

Szkoła językowa - reklama

Bardzo ważną rolę w Twojej działalności może odegrać dobrze przygotowana, atrakcyjna strona internetowa, od jej oglądalności naprawdę może zależeć ilość Twoich uczniów. Ważne informacje, linki, proponowane kursy, próbne lekcje to wszystko przyciągnie do Ciebie klientów. Dzisiaj coraz więcej osób szukając potrzebnych informacji zaczyna od Internetu.

Pamiętaj o łatwym do zapamiętania adresie, dobrze jeśli będzie się pokrywał z nazwą szkoły, wtedy klient nawet nie znając adresu łatwo Cię znajdzie w sieci.
Dobrze też aby na takiej stronie była możliwość zapisów na poszczególne zajęcia oraz możliwość zapłacenia za kurs.

Założenie strony internetowej będzie większą inwestycją marketingową ale niewątpliwie bardzo efektywną. Każde wejście na Twoją stronę to szansa na zwiększenie zysków Twojej firmy.

Powstanie strony internetowej


Aby powstała strona internetowa potrzebne jest kilka niezbędnych elementów.


Niezbędna jest domena (czyli adres WWW), tzw. hosting (czyli dostęp do miejsca na serwerze) oraz tzw. kontent (czyli szablon strony, grafika, teksty, zdjęcia).
Wybierając adres WWW swojej strony pamiętaj, że powinien on koniecznie zawierać nazwę firmy lub jej skrót bądź wskazywać na rodzaj działalności. To bardzo ważne, aby można było łatwo odnaleźć Twój adres. Chcąc uzyskać taki adres należy zarejestrować się i wykupić domenę. Najprościej jest zrobić to przy pomocy firmy specjalizującej się w sprzedaży domen.

WWW.home.pl
WWW.nazwa.pl
WWW.az.pl

Ile kosztuje założenie strony internetowej?


Rejestracja i pierwszy rok utrzymania domeny internetowej wiążą się na ogół z wydatkiem kilkudziesięciu złotych. W następnych latach cena utrzymania domeny waha się średnio od 40 zł do 150 zł za rok.

Koszt wykupienia miejsca na serwerze (hosting) kształtuje się w zależności od pojemności, szybkości, możliwości programowych serwera. Najczęściej waha się on od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za rok użytkowania.

Kwota ok. 500-700 zł powinna wystarczyć na przygotowanie w miarę prostego projektu witryny. Strona przygotowana z dużym rozmachem może kosztować co najmniej kilka tysięcy złotych.

Na naszym rynku funkcjonuje wiele firm oferujących tworzenie stron internetowych, zapoznaj się z ofertą przynajmniej kilku nim zwrócisz się do którejś.

WWW.stronywwwdlafirm.pl
WWW.go-tworzeniestroninternetowych.pl
WWW.webon.pl
WWW.vgh.pl
WWW.o12.pl
WWW.taniestronyinternetowe.pl


Marketing off-line


Skutecznym narzędziem reklamy w przypadku szkoły językowej będą plakaty reklamowe oraz ulotki rozdawane w miejscach w których przebywają potencjalni uczestnicy kursów (okolice biur, uczelni i szkół, centra handlowe i inne).

Dla celów reklamowych możesz również wykorzystać lokalną prasę – szczególnie dla celów wizerunkowych. Ciekawe ogłoszenie prasowe dodaje niewątpliwie prestiżu przedsięwzięciu.

Anna Konarzewska-Żuczek

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria transportowa ITD-PIP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »