REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Pomimo dużej liczby prywatnych placówek uczących języków obcych, wciąż można znaleźć niszę w tej dziedzinie i odnieść spory sukces. Jednakże już na starcie trzeba pamiętać, że na sukces mogą liczyć tylko te szkoły, które zaproponują swoim klientom najwyższy poziom usług.

W dzisiejszych czasach standardem staje się wśród osób czynnych zawodowo znajomość jednego języka obcego. Coraz częściej słyszy się, że znalezienie dobrej, atrakcyjnej pracy wymaga znajomości dwóch języków obcych, co bardzo łatwo przekłada się na ilość klientów szkół językowych.

REKLAMA

Można chyba powiedzieć, że z każdym rokiem rośnie liczba osób, które decydują się by kontynuować kiedyś rozpoczętą lub zacząć naukę języków obcych. Tak więc nie pozostaje nic innego jak wykorzystać panującą dobrą koniunkturę i założyć szkołę języków obcych.

Również stosunkowo niski poziom nauczania języków obcych w szkołach państwowych oraz coraz większa chęć młodych ludzi do uczepiania się języków zwiększają liczbę potencjalnych klientów szkoły językowej.

Pomysł

REKLAMA

Aby plan powołania do życia szkoły językowej wypalił i aby odniosła ona sukces musisz wiedzieć jak powinna ona działać. Sukces nie oznacza też od razu duże miasto. Szkoła językowa może świetnie prosperować również w małym mieście, ale wtedy musisz postawić na najpopularniejsze języki (angielski, niemiecki, francuski).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Natomiast zdecydowanie w dużym mieście możesz (a nawet powinieneś – ze względu na konkurencję) proponować większe urozmaicenie. Dużą popularnością cieszy się np. hiszpański, włoski, ale też wiele innych języków. I wcale nie oznacza to, że takie kursy nie będą przynosić dochodów. Jest duże prawdopodobieństwo, że im mniej popularny język, tym większa szansa na ewentualną determinację przyszłych uczniów a więc też zgoda na wyższe stawki cenowe, a to oznacza że taki kurs może być np. nawet dwa razy droższy od zwykłego kursu np. języka angielskiego.

Kadra

Połowa sukcesu realizacji pomysłu szkoły językowej to dobór lektorów. Obecnie szkoła językowa w zasadzie nie funkcjonuje bez tzw. nativ-speakerów, czyli osób posługujących się prawie wyłącznie językiem, którego uczą i generalnie słabo mówiących po polsku. Obecni na zajęciach uczniowie są wtedy zmuszeni słuchać i mówić w zasadzie tylko w języku, którego się uczą. Jest to metoda nauki przynosząca bardzo szybko pożądane efekty.

Jednak z takimi osobami może być problem w małych miastach, tam trzeba poszukiwać lektorów będących absolwentami obcych filologii, przygotowanych do nauki języków obcych.

Charakter szkoły

REKLAMA

Niezmiernie istotnym elementem dobrego pomysłu na szkołę będzie nadanie jej odpowiedniego, tzn. własnego charakteru i wybranie dobrej metody nauczania.
Trzeba pamiętać o konwersacjach ale też absolutnie nie zapomnieć o gramatyce. Młodsze grupy (dziecięce) dobrze jeśli naukę będą miały oprawioną zabawą, różnymi grami. Nauka sprawi dzieciom przyjemność, będą łatwiej zapamiętywać słówka, efekty będą widoczne a tym samym rodzice chętniej opłacą kolejne semestry.
Do nauki osób dorosłych należy podejść zupełnie inaczej.

Tu przede wszystkim należy skupić się na słownictwie przydatnym nie tylko w życiu codziennym ale też w pracy. Potrzebny będzie na pewno test początkowy dla prawidłowego zakwalifikowania danej osoby na właściwy poziom kursu. 

Zakładając szkołę należy pamiętać również o właściwej liczbie uczestników pojedynczego kursu max 6-7 osób. Wówczas lektor będzie mógł poświęcić każdej osobie odpowiedni czas i dać każdemu szansę wypowiedzi.

Dodatkowe elementy

Szkoła językowa powinna dać szansę nauki języka nie tylko podczas oferowanych kursów. W tym celu warto pomyśleć o prenumeracie zagranicznej prasy i miejsca gdzie będzie można ja poczytać (w takim miejscu przyda się np. automat z gorącymi napojami). Można też stworzyć małą bibliotekę z możliwością wypożyczania książek, płyt z filmami. Nawiązanie współpracy z firmami organizującymi wyjazdy wakacyjne dla młodzieży z nauką języka może być kolejnym dodatkiem przyciągającym klientów do szkoły.

Anna Konarzewska - Żuczek

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA