REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy startupy potrzebują inkubatorów, jak wybrać właściwie?

Kirill Bigai
Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online
Czy startupy potrzebują inkubatorów, jak wybrać właściwie? /Fot. Shutterstock.com
Czy startupy potrzebują inkubatorów, jak wybrać właściwie? /Fot. Shutterstock.com
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Startupowcy mogą skorzystać z inkubatorów od początku, niezależnie od funduszy czy stopnia zaawansowania pracy. Inkubatory nie inwestują pieniędzy i nie otrzymują zapłaty za pomoc, za to służą wsparciem mentorów i dają wskazówki biznesowe.

Przy wyborze tego rodzaju platformy współpracy, czyli inkubatora przedsiębiorczości, należy zwrócić uwagę na pewne czynniki. Jakie? O tym poniżej.

REKLAMA

1. Przybliża Cię do Twojego celu

Chcesz nawiązać kontakty z potencjalnymi inwestorami czy po prostu szukasz miejsca oferującego komfortowe warunki, szybki internet i miękkie pufy? Dowiedz się, czy Twój potencjalny inkubator jest skoncentrowany na usługach, które na dany moment są Ci niezbędne.

2. Rekrutacja jak na najlepszą uczelnię

Dostać się do najlepszych inkubatorów w rodzaju Techstars czy Y Combinator jest niezwykle trudno. Rekrutacja do nich jest przeprowadzana bardzo skrupulatnie, perspektywy, które niesie nowy biznes oraz wydajność zespołu są dokładnie analizowane, ale najlepsi zawsze zostają nagrodzeni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

POLECAMY: E - wydanie Dziennika Gazety Prawnej

3. Ma na koncie sukcesy swoich podopiecznych

Zapoznaj się z historią potencjalnego inkubatora przedsiębiorczości i startupów, które korzystały lub wciąż korzystają z jego usług. Spotkaj się z ludźmi, którzy nim zarządzają. Najlepiej o inkubatorze opowiedzą Ci jednak jego podopieczni. Na przykład, Rocket Internet nie przypadkiem jest uważany za jeden z najlepszych w Europie. Pomógł on rozwinąć skrzydła takim znanym firmom jak Lamoda, Zalando, eDarling i Groupon. Natomiast Y Combinator w swoim czasie wziął udział w budowie jednego z najbardziej udanych ukraińskich startupów Petcube.

4. Zarządzają nim profesjonaliści

Dobry image każdej organizacji stanowią jej członkowie. Zanim zaaplikujesz, zapoznaj się z osiągnięciami i profesjonalnymi kompetencjami przyszłych mentorów, aby dokonać właściwego wyboru. Na przykład mentorzy Techstars spełniali się nie tylko w strukturach inkubatora, ale także w największych światowych koncernach jak Amazon (kierownik ds. rozwoju Ahmed Abdullah), Facebook (kierownik ds. produktu Ash Wahi), Google (kierownik ds. sprzedaży Alex Vogenthaler).

5. Jest w okolicy

Jeśli Twoim głównym celem poszukiwania inkubatora przedsiębiorczości jest niedrogie miejsce pracy, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację. Na początkowych etapach uczestnicy startupu będą dosłownie żyć w swoim biurze, dlatego lokalizacja niedaleko od domu jest niezwykle istotna.

Zobacz: Prawo dla firm

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

Firmy niechętnie upominają się o pieniądze u dłużników, a po upływie pół roku windykacja może być bezskuteczna

Dlaczego dłużnicy nie płacą na czas należności za faktury? Nie mam pieniędzy, zapomniałem o fakturze, klienci zalegają mi z zapłatą, więc i ja nie płacę – to najczęstsze usprawiedliwienia, jakie słyszą właściciele firm od swoich klientów, którzy nie regulują należności za dostarczone towary czy wykonane usługi.

10 pytań, jakie warto zadać freelancerowi przed rozpoczęciem współpracy

Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas nie korzystali z usług freelancerów, zlecanie im zadań może być wyzwaniem. Oto szczegółowy poradnik, który pomoże przygotować się do efektywnej współpracy z niezależnym specjalistom.

REKLAMA

Korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową

Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) to korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową, skierowane zarówno do podatników PIT (opodatkowanych skalą podatkową lub tzw. podatkiem liniowym) jak i do podatników CIT (którzy uzyskują przychody z działalności gospodarczej, inne niż zyski kapitałowe). Ulga ta stanowi istotne wsparcie dla firm inwestujących w innowacje, technologie i rozwój nowych produktów.

Budownictwo mocno wyhamowało, ale to wciąż najbardziej optymistyczna branża, bo liczy na wydatkowanie pieniędzy przez rząd

Optymizm w branży budowlanej utrzymuje się już od wielu miesięcy. Ponieważ jednak jego motorem napędowym są inwestycje ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz kredytu #naStart, entuzjazm słabnie. Wszystko przez ślamazarną pracę rządu.

Szykują się milionowe kary. Kontrola stron internetowych: kogo dotyczy, kto kontroluje, jaka kara i za co

Nie tylko skarbówka kontroluje i nakłada kary za złamanie przepisów. I nie tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do akcji coraz częściej wkracza też Urząd Ochrony Danych Osobowych – UODO, a kontrole kończą się karami – nawet w milionach złotych.

Otwieranie dziś restauracji to samobójstwo? Pewniejsze jest pójść śladem Żabki do własnego sklepu z ofertą gotowych dań

Rewolucja dzieje się w całej branży fachowo określanej jako HoReCa. Ale największa w jej gastronomicznej części. Świadczą o tym dane gospodarcze dotyczące liczby otwieranych placówek, zawieszanych działalności, długów i kredytów oraz tempa ich spłaty. Restauracje tracą na popularności, zyskują sklepy oferujące gotowe dania - ciepłe lub do odgrzania w domu.

REKLAMA

Jak odblokować innowacyjność małego biznesu?

Innowacyjność w małej firmie to wyzwanie. Małemu biznesowi jest trudniej na wielu płaszczyznach. Często jest to jedna osoba do podejmowania decyzji i brak jest kogoś kto spojrzałby obiektywnie na działania i krytycznie na trendy. Jak odblokować innowacyjność małej działalności podpowiada Zuzanna Mikołajczyk, innowatorka i strateg innowacji.

Kawa z INFORLEX. Wakacje składkowe - bezpłatne spotkanie online

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online z cyklu kawa z INFORLEX, które odbędzie się 3 września 2024 r. Tematem spotkania będą wakacje składkowe. 

REKLAMA