reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy przeciwni nowym zasadom kontroli NFZ

Przedsiębiorcy przeciwni nowym zasadom kontroli NFZ

Projekt zmian w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych przewiduje wprowadzenie dodatkowych uprawnień dla NFZ w zakresie kontroli przedsiębiorstw. Pracodawcy i przedsiębiorcy domagają się wyłączenia spod ustawy o swobodzie działalności gospodarczej kontroli NFZ.

Takie zapisy znalazły się w projekcie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw. Zdaniem Konfederacji Lewiatan działalność prowadzona w podmiotach leczniczych wymaga zachowania ciągłości. Zaskakiwanie kontrolą podmiotów, których działania skupiają się na niesieniu pomocy pacjentom nie sprzyja jej rzetelności.

Chcesz otrzymywać więcej aktualnych informacji? Zapisz się na nasz Newsletter!

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej jasno wskazuje przypadki, gdy możliwe jest przeprowadzenie kontroli bez wcześniejszej zapowiedzi. Tym samym generalne wyłączenie spod zasad jest bezzasadne i ma na celu wprowadzenie jeszcze większej dysproporcji pomiędzy stronami umowy o wykonywanie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Obecna pozycja NFZ jest i tak na tyle uprzywilejowana, że wprowadzanie dalszych uprawnień musi rodzić sprzeciw. Kontrole prowadzone w podmiotach leczniczych powinny być oparte o przepisy prawa z poszanowaniem uprawnień obu stron.

Na środowym posiedzeniu Komisji Zdrowia udało się przekonać posłów do przyjęcia poprawki dotyczącej udziału w Wojewódzkich Radach do spraw Potrzeb Zdrowotnych jednego przedstawiciela reprezentatywnych organizacji pracodawców.

Ułatwienia w zakładaniu działalności gospodarczej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Konfederacja Lewiatan

Zdjęcia

Przedsiębiorcy przeciwni nowym zasadom kontroli NFZ
Przedsiębiorcy przeciwni nowym zasadom kontroli NFZ

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Czarczyńska

Asystent prawny w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama