REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca
Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

REKLAMA

REKLAMA

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca. W dniu 21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza w tym roku firmy i przedsiębiorców, w tym szczególności z sektora MŚP, na specjalnie zorganizowane wydarzenia. Potrwają one do 25 czerwca 2021 r. Podczas organizowanych w tym celu spotkań, telekonferencji, webinariów i podcastów MRPiT chce wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa praktyczną wiedzą, doświadczeniem i kontaktami na rzecz rozwoju ich działalności biznesowej tak w kraju, jak i na rynkach Unii Europejskiej, a także pozaunijnych.

Ponad 2,5 mln aktywnych firm

W Polsce mamy obecnie w rejestrze CEIDG 2 mln 574 tys. aktywnych firm i jest to najwyższy wynik z ostatnich trzech lat. To także miara siły polskich przedsiębiorców, którzy w obliczu pandemii COVID-19 wykazali się ogromną pracowitością, zaradnością i kreatywnością. Dzięki temu udało się zachować kilka milionów miejsc pracy. Polska jest krajem notującym w ostatnich miesiącach jeden z najniższych wskaźników bezrobocia rejestrowanego w Unii Europejskiej.

REKLAMA

Pandemia i nowe wyzwania

Pandemia wymusiła zmianę modeli biznesowych, nową architekturę łańcuchów wartości i powrót ośrodków rozwoju nowoczesnych przemysłów do Europy. Takie przemodelowanie gospodarki stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania – muszą stać się jeszcze bardziej:

 • elastyczni,
 • konkurencyjni,
 • innowacyjni oraz
 • transformować się w kierunku branżowej specjalizacji.

Skorzystaj ze spotkań ze specjalistami!

W trakcie spotkań z przedsiębiorcami i z instytucjami otoczenia biznesu, w tym z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytutem Techniki Budowlanej, Urzędem Patentowym, Głównym Urzędem Miar, Urzędem Dozoru Technicznego, Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy, Urzędem Zamówień Publicznych i Polskim Centrum Akredytacji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce pokazać przedsiębiorcom, jak wykorzystać zachodzące szybko zmiany w otoczeniu gospodarczym celem wzmocnienia jakości ich produktów, usług i technologii.

Wydarzenia będą się odbywać pod wspólną nazwą Tydzień Przedsiębiorcy.

Harmonogram Tygodnia Przedsiębiorcy

Mierzymy w przyszłość! Konsultacje działalności badawczo-rozwojowej z przedsiębiorcami

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W dniach 21 -25 czerwca 2021 r. odbędą się spotkania z przedsiębiorcami organizowane będą w stolicy województwa świętokrzyskiego (Kielce) oraz w miastach powiatowych (Skarżysko, Końskie, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów) w celu zaprezentowania planowanie działalności badawczo-rozwojowej przyszłego Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM. W spotkaniach wezmą udział:

 1. Kierownictwo GUM oraz kierownicy laboratoriów
 2. Przedsiębiorcy z danego powiatu
 3. Media lokalne.

- kierowane jest do przedsiębiorców, których działalność gospodarcza daje potencjał prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych w oparciu o aparaturę badawczą znajdującą się w Kampusie. Potrzebna zbudowania relacji ze środowiskiem przedsiębiorców MŚP zwiększy szanse na sukces w realizacji działalności B+R GUM.

Organizatorem jest: Główny Urząd Miar

Publikacja Polska Przedsiębiorczość

Publikacja "Polska Przedsiębiorczość 2020" powstała pod koniec 2020 roku z okazji jubileuszu PARP. Lektura tej kroniki to podróż przez ciekawą, ale i trudną historię naszego kraju.
Publikacja przygotowana przez PARP skupia się na najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na polską gospodarkę – od trudnych lat powojennych, po ostatnie dekady – kiedy polscy przedsiębiorcy mogli w końcu uwolnić swojego ducha przedsiębiorczości.

Dwie poprzednie edycje wydawnictwa ukazały się przy okazji dziesięcio- i piętnastolecia PARP.

REKLAMA

W książce zostały zobrazowane wyzwania, w obliczu których stawali rodzimi przedsiębiorcy na różnych etapach rozwoju swoich firm. A jej najnowsze opracowanie pokazuje również jeden z największych kryzysów przed jakimi stanęła światowa i polska gospodarka – pandemię koronawirusa.

„Polska przedsiębiorczość 2020” prezentuje ogrom pracy i wytrwałości jakie towarzyszyły przedsiębiorcom – tym małym i dużym. Dlatego poza solidną porcją wiedzy o historii najnowszej może stanowić inspirację dla przedstawicieli biznesu.

Kliknij, aby przejść do publikacji na stronie PARP

Webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych” - 21 czerwca

21 czerwca 2021 w godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych”. Podczas webinarium uczestnicy mają możliwość poznać tematykę bezpiecznej eksploatacji urządzeń ciśnieniowych oraz transportu bliskiego, a także działalność UDT-CERT, jako jednostki notyfikowanej i certyfikującej w obszarze oceny zgodności, ekspertyz technicznych, certyfikacji.

Tematyka webinarium

 • UDT jako Jednostka Inspekcyjna – ustawa o dozorze technicznym
 • Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu
 • Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych (UTB)
 • Przepisy i obowiązki związane z rejestracją oraz eksploatacją urządzeń
 • Statystyki i analiza przyczyn wypadków
 • UDT-CERT – ocean zgodności i certyfikacja
 • Portal eUDT – nowe narzędzie UDT on-line
 • Warsztaty eksperckie – pytania, wyjaśnienia i dyskusja

Kliknij. aby zobaczyć agendę i zarejestrować sie na webinarium.
Organizator: Urząd Dozoru Technicznego

Webinar „Praca zdalna: wyzwania dla pracowników i jak sobie z nimi radzić” - 21 czerwca

REKLAMA

Webinar ma na celu zachęcenie uczestników do wprowadzania zmian w sposobie wykonywania pracy zdalnej, w organizacji stanowiska i czasu pracy – szczególnie tej związanej z wykorzystaniem komputerów i urządzeń mobilnych – sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu oraz poprawiających efektywność pracy.

Wydarzenie jest wpisane w realizację europejskiej kampanii informacyjnej pn. „Dźwigaj z głową”, która wspiera pracodawców i pracowników w zapobieganiu problemom mięśniowo-szkieletowym związanym z pracą.

Kliknij, aby zarejestrować się na webinar
Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – Budownictwo. Premiera wyników badań I edycji - 22 czerwca

Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu spotkań skierowanych do przedsiębiorców, ekspertów branżowych, przedstawicieli instytucji edukacyjnych, rynku pracy i administracji publicznej, jakie planujemy organizować w ramach BKL oraz badań branżowych.  Podzielimy się na nim wiedzą pozyskaną z pierwszych w Polsce badań aktualnych i przyszłych potrzeb kompetencyjnych w branży budowlanej.

Porozmawiamy o trendach i wyzwaniach z jakimi w najbliższej przyszłości będzie musiała się zmierzyć branża w związku ze zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, a także o nowych zawodach i kompetencjach, które te zmiany przyniosą. Ważnym wątkiem, o którym chcemy dyskutować  jest również rola pracodawców w rozwoju kompetencji pracowników, ale też w rozwoju kształcenia zawodowego dopasowanego do potrzeb branży i wzrostu jej prestiżu.

Raport z badań pt. Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – branża budowlana będzie do pobrania 22 czerwca br. ze strony PARP.

Kliknij, aby przejść do programu webinarium i formularza rejestracyjnego

Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Webinarium "Wspieramy eksport wyrobów i usług budowlanych" - 22 czerwca

Celem wydarzenia jest przedstawienie doświadczeń Instytutu Techniki Budowlanej i eksporterów wyrobów i usług budowlanych oraz naszego potencjału w zakresie dalszego zwiększania ekspansji na rynki europejskie, w kontekście planowanej Fali Renowacji i nowelizacji europejskiego prawa dotyczącego wyrobów budowlanych. Webinarium dotyczyć będzie szans i wyzwań oraz identyfikacji priorytetów sektora.
W trakcie webinarium odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom swobodnego przepływu towarów w ramach UE a praktyk na rynkach krajowych, skali wyzwań w przypadku eksportu usług budowlanych, potencjału rynku związanego z Falą Renowacji i przyszłości eksportu wyrobów do termomodernizacji oraz działalności ITB w Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej i jej roli jako instytucji wspierającej innowacje.

Webinarium przeznaczone dla sektora producentów wyrobów budowlanych i sektora produkcji budowlano-montażowej

Szczegółowe informacje o webinarium

Organizator: Instytut Techniki Budowlanej

Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai

14. edycja Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”

Szkolenie "Geoportal w biznesie"

Videochat o nowym Pzp

Debata "Aspekt prawny w działalności MŚP"

Seminarium informacyjne - Polskie Mosty Technologiczne

Nie tylko na czas pandemii - KUKE oferuje nowe rozwiązania wspierające eksporterów

Okrągły stół dla Klastrów

Telekonferencja „Praca zdalna: wyzwania i rozwiązania dla pracodawców i służby bhp” - 25 czerwca

Telekonferencja poświęcona pracy zdalnej: badaniu jej warunków, ocenie ryzyka zawodowego, dostosowaniu form komunikacji dla pracowników, zachowaniu dobrostanu pracowników w nowych formach pracy. Podczas konferencji przedstawiciel MRPiT przedstawi stan prac nad uregulowaniami legislacyjnymi pracy zdalnej.

Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy

Podsumowanie cyklu podcastów: „20 lat Polskiego Centrum Akredytacji - akredytacja wspiera także Ciebie”

Sprawdź wszystkie wydarzenia Tygodnia Przedsiębiorcy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

  "Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

  Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

  W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

  Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

  12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

  Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

  Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

  REKLAMA

  Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

  Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

  Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

  Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

  Coraz więcej firm ma w planach inwestycje – najwięcej wśród średnich, co trzecia. Co to oznacza dla gospodarki

  Czwarty kwartał z rzędu rośnie optymizm wśród przedsiębiorców, co oznacza powrót do normalności jakiego nie było od czasów pandemii. Stabilność w pozytywnych nastrojach właścicieli i kadry zarządzającej firmy dobrze rokuje dla tempa wzrostu polskiej gospodarki.

  KPO: Od 6 maja 2024 r. można składać wnioski na dotacje dla branży HoReCa - hotelarskiej, gastronomicznej, cateringowej, turystycznej i hotelarskiej

  Nabór wniosków na dotacje dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej oraz turystycznej i kulturalnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy ogłoszono w kwietniu 2024 r. Wnioski będzie można składać od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r.

  REKLAMA

  Ile pracuje mikro- i mały przedsiębiorca? 40-60 godzin tygodniowo, bez zwolnień lekarskich i urlopów

  Przeciętny mikroprzedsiębiorca poświęca dużo więcej czasu na pracę niż przeciętny pracownik etatowy. Wielu przedsiębiorców nie korzysta ze zwolnień lekarskich i nie było na żadnym urlopie. Chociaż mikroprzedsiębiorcy zwykle zarabiają na poziomie średniej krajowej albo trochę więcej, to są zdecydowanie bardziej oszczędni niż większość Polaków.

  Duży wzrost cyberataków na świecie!

  Aż 28 proc. O tyle procent wzrosła liczba ataków cyberprzestępców. Hakerzy stawiają także na naukę i badania oraz sektor administracyjno-wojskowy. W Europie liczba ataków ransomware wzrosła o 64 proc. Jest się czego obawiać. 

  REKLAMA