REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca
Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

REKLAMA

REKLAMA

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca. W dniu 21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza w tym roku firmy i przedsiębiorców, w tym szczególności z sektora MŚP, na specjalnie zorganizowane wydarzenia. Potrwają one do 25 czerwca 2021 r. Podczas organizowanych w tym celu spotkań, telekonferencji, webinariów i podcastów MRPiT chce wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa praktyczną wiedzą, doświadczeniem i kontaktami na rzecz rozwoju ich działalności biznesowej tak w kraju, jak i na rynkach Unii Europejskiej, a także pozaunijnych.

Ponad 2,5 mln aktywnych firm

W Polsce mamy obecnie w rejestrze CEIDG 2 mln 574 tys. aktywnych firm i jest to najwyższy wynik z ostatnich trzech lat. To także miara siły polskich przedsiębiorców, którzy w obliczu pandemii COVID-19 wykazali się ogromną pracowitością, zaradnością i kreatywnością. Dzięki temu udało się zachować kilka milionów miejsc pracy. Polska jest krajem notującym w ostatnich miesiącach jeden z najniższych wskaźników bezrobocia rejestrowanego w Unii Europejskiej.

REKLAMA

Pandemia i nowe wyzwania

Pandemia wymusiła zmianę modeli biznesowych, nową architekturę łańcuchów wartości i powrót ośrodków rozwoju nowoczesnych przemysłów do Europy. Takie przemodelowanie gospodarki stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania – muszą stać się jeszcze bardziej:

 • elastyczni,
 • konkurencyjni,
 • innowacyjni oraz
 • transformować się w kierunku branżowej specjalizacji.

Skorzystaj ze spotkań ze specjalistami!

W trakcie spotkań z przedsiębiorcami i z instytucjami otoczenia biznesu, w tym z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytutem Techniki Budowlanej, Urzędem Patentowym, Głównym Urzędem Miar, Urzędem Dozoru Technicznego, Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy, Urzędem Zamówień Publicznych i Polskim Centrum Akredytacji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce pokazać przedsiębiorcom, jak wykorzystać zachodzące szybko zmiany w otoczeniu gospodarczym celem wzmocnienia jakości ich produktów, usług i technologii.

Wydarzenia będą się odbywać pod wspólną nazwą Tydzień Przedsiębiorcy.

Harmonogram Tygodnia Przedsiębiorcy

Mierzymy w przyszłość! Konsultacje działalności badawczo-rozwojowej z przedsiębiorcami

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W dniach 21 -25 czerwca 2021 r. odbędą się spotkania z przedsiębiorcami organizowane będą w stolicy województwa świętokrzyskiego (Kielce) oraz w miastach powiatowych (Skarżysko, Końskie, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów) w celu zaprezentowania planowanie działalności badawczo-rozwojowej przyszłego Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM. W spotkaniach wezmą udział:

 1. Kierownictwo GUM oraz kierownicy laboratoriów
 2. Przedsiębiorcy z danego powiatu
 3. Media lokalne.

- kierowane jest do przedsiębiorców, których działalność gospodarcza daje potencjał prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych w oparciu o aparaturę badawczą znajdującą się w Kampusie. Potrzebna zbudowania relacji ze środowiskiem przedsiębiorców MŚP zwiększy szanse na sukces w realizacji działalności B+R GUM.

Organizatorem jest: Główny Urząd Miar

Publikacja Polska Przedsiębiorczość

Publikacja "Polska Przedsiębiorczość 2020" powstała pod koniec 2020 roku z okazji jubileuszu PARP. Lektura tej kroniki to podróż przez ciekawą, ale i trudną historię naszego kraju.
Publikacja przygotowana przez PARP skupia się na najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na polską gospodarkę – od trudnych lat powojennych, po ostatnie dekady – kiedy polscy przedsiębiorcy mogli w końcu uwolnić swojego ducha przedsiębiorczości.

Dwie poprzednie edycje wydawnictwa ukazały się przy okazji dziesięcio- i piętnastolecia PARP.

REKLAMA

W książce zostały zobrazowane wyzwania, w obliczu których stawali rodzimi przedsiębiorcy na różnych etapach rozwoju swoich firm. A jej najnowsze opracowanie pokazuje również jeden z największych kryzysów przed jakimi stanęła światowa i polska gospodarka – pandemię koronawirusa.

„Polska przedsiębiorczość 2020” prezentuje ogrom pracy i wytrwałości jakie towarzyszyły przedsiębiorcom – tym małym i dużym. Dlatego poza solidną porcją wiedzy o historii najnowszej może stanowić inspirację dla przedstawicieli biznesu.

Kliknij, aby przejść do publikacji na stronie PARP

Webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych” - 21 czerwca

21 czerwca 2021 w godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych”. Podczas webinarium uczestnicy mają możliwość poznać tematykę bezpiecznej eksploatacji urządzeń ciśnieniowych oraz transportu bliskiego, a także działalność UDT-CERT, jako jednostki notyfikowanej i certyfikującej w obszarze oceny zgodności, ekspertyz technicznych, certyfikacji.

Tematyka webinarium

 • UDT jako Jednostka Inspekcyjna – ustawa o dozorze technicznym
 • Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu
 • Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych (UTB)
 • Przepisy i obowiązki związane z rejestracją oraz eksploatacją urządzeń
 • Statystyki i analiza przyczyn wypadków
 • UDT-CERT – ocean zgodności i certyfikacja
 • Portal eUDT – nowe narzędzie UDT on-line
 • Warsztaty eksperckie – pytania, wyjaśnienia i dyskusja

Kliknij. aby zobaczyć agendę i zarejestrować sie na webinarium.
Organizator: Urząd Dozoru Technicznego

Webinar „Praca zdalna: wyzwania dla pracowników i jak sobie z nimi radzić” - 21 czerwca

REKLAMA

Webinar ma na celu zachęcenie uczestników do wprowadzania zmian w sposobie wykonywania pracy zdalnej, w organizacji stanowiska i czasu pracy – szczególnie tej związanej z wykorzystaniem komputerów i urządzeń mobilnych – sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu oraz poprawiających efektywność pracy.

Wydarzenie jest wpisane w realizację europejskiej kampanii informacyjnej pn. „Dźwigaj z głową”, która wspiera pracodawców i pracowników w zapobieganiu problemom mięśniowo-szkieletowym związanym z pracą.

Kliknij, aby zarejestrować się na webinar
Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – Budownictwo. Premiera wyników badań I edycji - 22 czerwca

Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu spotkań skierowanych do przedsiębiorców, ekspertów branżowych, przedstawicieli instytucji edukacyjnych, rynku pracy i administracji publicznej, jakie planujemy organizować w ramach BKL oraz badań branżowych.  Podzielimy się na nim wiedzą pozyskaną z pierwszych w Polsce badań aktualnych i przyszłych potrzeb kompetencyjnych w branży budowlanej.

Porozmawiamy o trendach i wyzwaniach z jakimi w najbliższej przyszłości będzie musiała się zmierzyć branża w związku ze zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, a także o nowych zawodach i kompetencjach, które te zmiany przyniosą. Ważnym wątkiem, o którym chcemy dyskutować  jest również rola pracodawców w rozwoju kompetencji pracowników, ale też w rozwoju kształcenia zawodowego dopasowanego do potrzeb branży i wzrostu jej prestiżu.

Raport z badań pt. Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – branża budowlana będzie do pobrania 22 czerwca br. ze strony PARP.

Kliknij, aby przejść do programu webinarium i formularza rejestracyjnego

Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Webinarium "Wspieramy eksport wyrobów i usług budowlanych" - 22 czerwca

Celem wydarzenia jest przedstawienie doświadczeń Instytutu Techniki Budowlanej i eksporterów wyrobów i usług budowlanych oraz naszego potencjału w zakresie dalszego zwiększania ekspansji na rynki europejskie, w kontekście planowanej Fali Renowacji i nowelizacji europejskiego prawa dotyczącego wyrobów budowlanych. Webinarium dotyczyć będzie szans i wyzwań oraz identyfikacji priorytetów sektora.
W trakcie webinarium odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom swobodnego przepływu towarów w ramach UE a praktyk na rynkach krajowych, skali wyzwań w przypadku eksportu usług budowlanych, potencjału rynku związanego z Falą Renowacji i przyszłości eksportu wyrobów do termomodernizacji oraz działalności ITB w Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej i jej roli jako instytucji wspierającej innowacje.

Webinarium przeznaczone dla sektora producentów wyrobów budowlanych i sektora produkcji budowlano-montażowej

Szczegółowe informacje o webinarium

Organizator: Instytut Techniki Budowlanej

Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai

14. edycja Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”

Szkolenie "Geoportal w biznesie"

Videochat o nowym Pzp

Debata "Aspekt prawny w działalności MŚP"

Seminarium informacyjne - Polskie Mosty Technologiczne

Nie tylko na czas pandemii - KUKE oferuje nowe rozwiązania wspierające eksporterów

Okrągły stół dla Klastrów

Telekonferencja „Praca zdalna: wyzwania i rozwiązania dla pracodawców i służby bhp” - 25 czerwca

Telekonferencja poświęcona pracy zdalnej: badaniu jej warunków, ocenie ryzyka zawodowego, dostosowaniu form komunikacji dla pracowników, zachowaniu dobrostanu pracowników w nowych formach pracy. Podczas konferencji przedstawiciel MRPiT przedstawi stan prac nad uregulowaniami legislacyjnymi pracy zdalnej.

Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy

Podsumowanie cyklu podcastów: „20 lat Polskiego Centrum Akredytacji - akredytacja wspiera także Ciebie”

Sprawdź wszystkie wydarzenia Tygodnia Przedsiębiorcy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

REKLAMA

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA