REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

Subskrybuj nas na Youtube
Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca
Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

REKLAMA

REKLAMA

Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca. W dniu 21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza w tym roku firmy i przedsiębiorców, w tym szczególności z sektora MŚP, na specjalnie zorganizowane wydarzenia. Potrwają one do 25 czerwca 2021 r. Podczas organizowanych w tym celu spotkań, telekonferencji, webinariów i podcastów MRPiT chce wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa praktyczną wiedzą, doświadczeniem i kontaktami na rzecz rozwoju ich działalności biznesowej tak w kraju, jak i na rynkach Unii Europejskiej, a także pozaunijnych.

Ponad 2,5 mln aktywnych firm

W Polsce mamy obecnie w rejestrze CEIDG 2 mln 574 tys. aktywnych firm i jest to najwyższy wynik z ostatnich trzech lat. To także miara siły polskich przedsiębiorców, którzy w obliczu pandemii COVID-19 wykazali się ogromną pracowitością, zaradnością i kreatywnością. Dzięki temu udało się zachować kilka milionów miejsc pracy. Polska jest krajem notującym w ostatnich miesiącach jeden z najniższych wskaźników bezrobocia rejestrowanego w Unii Europejskiej.

REKLAMA

Pandemia i nowe wyzwania

Pandemia wymusiła zmianę modeli biznesowych, nową architekturę łańcuchów wartości i powrót ośrodków rozwoju nowoczesnych przemysłów do Europy. Takie przemodelowanie gospodarki stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania – muszą stać się jeszcze bardziej:

  • elastyczni,
  • konkurencyjni,
  • innowacyjni oraz
  • transformować się w kierunku branżowej specjalizacji.

Skorzystaj ze spotkań ze specjalistami!

W trakcie spotkań z przedsiębiorcami i z instytucjami otoczenia biznesu, w tym z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytutem Techniki Budowlanej, Urzędem Patentowym, Głównym Urzędem Miar, Urzędem Dozoru Technicznego, Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy, Urzędem Zamówień Publicznych i Polskim Centrum Akredytacji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce pokazać przedsiębiorcom, jak wykorzystać zachodzące szybko zmiany w otoczeniu gospodarczym celem wzmocnienia jakości ich produktów, usług i technologii.

Wydarzenia będą się odbywać pod wspólną nazwą Tydzień Przedsiębiorcy.

Harmonogram Tygodnia Przedsiębiorcy

Mierzymy w przyszłość! Konsultacje działalności badawczo-rozwojowej z przedsiębiorcami

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W dniach 21 -25 czerwca 2021 r. odbędą się spotkania z przedsiębiorcami organizowane będą w stolicy województwa świętokrzyskiego (Kielce) oraz w miastach powiatowych (Skarżysko, Końskie, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów) w celu zaprezentowania planowanie działalności badawczo-rozwojowej przyszłego Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM. W spotkaniach wezmą udział:

  1. Kierownictwo GUM oraz kierownicy laboratoriów
  2. Przedsiębiorcy z danego powiatu
  3. Media lokalne.

- kierowane jest do przedsiębiorców, których działalność gospodarcza daje potencjał prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych w oparciu o aparaturę badawczą znajdującą się w Kampusie. Potrzebna zbudowania relacji ze środowiskiem przedsiębiorców MŚP zwiększy szanse na sukces w realizacji działalności B+R GUM.

Organizatorem jest: Główny Urząd Miar

Publikacja Polska Przedsiębiorczość

Publikacja "Polska Przedsiębiorczość 2020" powstała pod koniec 2020 roku z okazji jubileuszu PARP. Lektura tej kroniki to podróż przez ciekawą, ale i trudną historię naszego kraju.
Publikacja przygotowana przez PARP skupia się na najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na polską gospodarkę – od trudnych lat powojennych, po ostatnie dekady – kiedy polscy przedsiębiorcy mogli w końcu uwolnić swojego ducha przedsiębiorczości.

Dwie poprzednie edycje wydawnictwa ukazały się przy okazji dziesięcio- i piętnastolecia PARP.

REKLAMA

W książce zostały zobrazowane wyzwania, w obliczu których stawali rodzimi przedsiębiorcy na różnych etapach rozwoju swoich firm. A jej najnowsze opracowanie pokazuje również jeden z największych kryzysów przed jakimi stanęła światowa i polska gospodarka – pandemię koronawirusa.

„Polska przedsiębiorczość 2020” prezentuje ogrom pracy i wytrwałości jakie towarzyszyły przedsiębiorcom – tym małym i dużym. Dlatego poza solidną porcją wiedzy o historii najnowszej może stanowić inspirację dla przedstawicieli biznesu.

Kliknij, aby przejść do publikacji na stronie PARP

Webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych” - 21 czerwca

21 czerwca 2021 w godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych”. Podczas webinarium uczestnicy mają możliwość poznać tematykę bezpiecznej eksploatacji urządzeń ciśnieniowych oraz transportu bliskiego, a także działalność UDT-CERT, jako jednostki notyfikowanej i certyfikującej w obszarze oceny zgodności, ekspertyz technicznych, certyfikacji.

Tematyka webinarium

  • UDT jako Jednostka Inspekcyjna – ustawa o dozorze technicznym
  • Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu
  • Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych (UTB)
  • Przepisy i obowiązki związane z rejestracją oraz eksploatacją urządzeń
  • Statystyki i analiza przyczyn wypadków
  • UDT-CERT – ocean zgodności i certyfikacja
  • Portal eUDT – nowe narzędzie UDT on-line
  • Warsztaty eksperckie – pytania, wyjaśnienia i dyskusja

Kliknij. aby zobaczyć agendę i zarejestrować sie na webinarium.
Organizator: Urząd Dozoru Technicznego

Webinar „Praca zdalna: wyzwania dla pracowników i jak sobie z nimi radzić” - 21 czerwca

REKLAMA

Webinar ma na celu zachęcenie uczestników do wprowadzania zmian w sposobie wykonywania pracy zdalnej, w organizacji stanowiska i czasu pracy – szczególnie tej związanej z wykorzystaniem komputerów i urządzeń mobilnych – sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu oraz poprawiających efektywność pracy.

Wydarzenie jest wpisane w realizację europejskiej kampanii informacyjnej pn. „Dźwigaj z głową”, która wspiera pracodawców i pracowników w zapobieganiu problemom mięśniowo-szkieletowym związanym z pracą.

Kliknij, aby zarejestrować się na webinar
Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – Budownictwo. Premiera wyników badań I edycji - 22 czerwca

Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu spotkań skierowanych do przedsiębiorców, ekspertów branżowych, przedstawicieli instytucji edukacyjnych, rynku pracy i administracji publicznej, jakie planujemy organizować w ramach BKL oraz badań branżowych.  Podzielimy się na nim wiedzą pozyskaną z pierwszych w Polsce badań aktualnych i przyszłych potrzeb kompetencyjnych w branży budowlanej.

Porozmawiamy o trendach i wyzwaniach z jakimi w najbliższej przyszłości będzie musiała się zmierzyć branża w związku ze zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, a także o nowych zawodach i kompetencjach, które te zmiany przyniosą. Ważnym wątkiem, o którym chcemy dyskutować  jest również rola pracodawców w rozwoju kompetencji pracowników, ale też w rozwoju kształcenia zawodowego dopasowanego do potrzeb branży i wzrostu jej prestiżu.

Raport z badań pt. Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – branża budowlana będzie do pobrania 22 czerwca br. ze strony PARP.

Kliknij, aby przejść do programu webinarium i formularza rejestracyjnego

Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Webinarium "Wspieramy eksport wyrobów i usług budowlanych" - 22 czerwca

Celem wydarzenia jest przedstawienie doświadczeń Instytutu Techniki Budowlanej i eksporterów wyrobów i usług budowlanych oraz naszego potencjału w zakresie dalszego zwiększania ekspansji na rynki europejskie, w kontekście planowanej Fali Renowacji i nowelizacji europejskiego prawa dotyczącego wyrobów budowlanych. Webinarium dotyczyć będzie szans i wyzwań oraz identyfikacji priorytetów sektora.
W trakcie webinarium odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom swobodnego przepływu towarów w ramach UE a praktyk na rynkach krajowych, skali wyzwań w przypadku eksportu usług budowlanych, potencjału rynku związanego z Falą Renowacji i przyszłości eksportu wyrobów do termomodernizacji oraz działalności ITB w Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej i jej roli jako instytucji wspierającej innowacje.

Webinarium przeznaczone dla sektora producentów wyrobów budowlanych i sektora produkcji budowlano-montażowej

Szczegółowe informacje o webinarium

Organizator: Instytut Techniki Budowlanej

Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai

14. edycja Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”

Szkolenie "Geoportal w biznesie"

Videochat o nowym Pzp

Debata "Aspekt prawny w działalności MŚP"

Seminarium informacyjne - Polskie Mosty Technologiczne

Nie tylko na czas pandemii - KUKE oferuje nowe rozwiązania wspierające eksporterów

Okrągły stół dla Klastrów

Telekonferencja „Praca zdalna: wyzwania i rozwiązania dla pracodawców i służby bhp” - 25 czerwca

Telekonferencja poświęcona pracy zdalnej: badaniu jej warunków, ocenie ryzyka zawodowego, dostosowaniu form komunikacji dla pracowników, zachowaniu dobrostanu pracowników w nowych formach pracy. Podczas konferencji przedstawiciel MRPiT przedstawi stan prac nad uregulowaniami legislacyjnymi pracy zdalnej.

Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy

Podsumowanie cyklu podcastów: „20 lat Polskiego Centrum Akredytacji - akredytacja wspiera także Ciebie”

Sprawdź wszystkie wydarzenia Tygodnia Przedsiębiorcy

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

REKLAMA

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

REKLAMA

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA