Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca
REKLAMA
REKLAMA
Ponad 2,5 mln aktywnych firm
W Polsce mamy obecnie w rejestrze CEIDG 2 mln 574 tys. aktywnych firm i jest to najwyższy wynik z ostatnich trzech lat. To także miara siły polskich przedsiębiorców, którzy w obliczu pandemii COVID-19 wykazali się ogromną pracowitością, zaradnością i kreatywnością. Dzięki temu udało się zachować kilka milionów miejsc pracy. Polska jest krajem notującym w ostatnich miesiącach jeden z najniższych wskaźników bezrobocia rejestrowanego w Unii Europejskiej.
REKLAMA
Pandemia i nowe wyzwania
Pandemia wymusiła zmianę modeli biznesowych, nową architekturę łańcuchów wartości i powrót ośrodków rozwoju nowoczesnych przemysłów do Europy. Takie przemodelowanie gospodarki stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania – muszą stać się jeszcze bardziej:
- elastyczni,
- konkurencyjni,
- innowacyjni oraz
- transformować się w kierunku branżowej specjalizacji.
Skorzystaj ze spotkań ze specjalistami!
W trakcie spotkań z przedsiębiorcami i z instytucjami otoczenia biznesu, w tym z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytutem Techniki Budowlanej, Urzędem Patentowym, Głównym Urzędem Miar, Urzędem Dozoru Technicznego, Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy, Urzędem Zamówień Publicznych i Polskim Centrum Akredytacji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce pokazać przedsiębiorcom, jak wykorzystać zachodzące szybko zmiany w otoczeniu gospodarczym celem wzmocnienia jakości ich produktów, usług i technologii.
Wydarzenia będą się odbywać pod wspólną nazwą Tydzień Przedsiębiorcy.
Harmonogram Tygodnia Przedsiębiorcy
Mierzymy w przyszłość! Konsultacje działalności badawczo-rozwojowej z przedsiębiorcami
W dniach 21 -25 czerwca 2021 r. odbędą się spotkania z przedsiębiorcami organizowane będą w stolicy województwa świętokrzyskiego (Kielce) oraz w miastach powiatowych (Skarżysko, Końskie, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów) w celu zaprezentowania planowanie działalności badawczo-rozwojowej przyszłego Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM. W spotkaniach wezmą udział:
- Kierownictwo GUM oraz kierownicy laboratoriów
- Przedsiębiorcy z danego powiatu
- Media lokalne.
- kierowane jest do przedsiębiorców, których działalność gospodarcza daje potencjał prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych w oparciu o aparaturę badawczą znajdującą się w Kampusie. Potrzebna zbudowania relacji ze środowiskiem przedsiębiorców MŚP zwiększy szanse na sukces w realizacji działalności B+R GUM.
Organizatorem jest: Główny Urząd Miar
Publikacja Polska Przedsiębiorczość
Publikacja "Polska Przedsiębiorczość 2020" powstała pod koniec 2020 roku z okazji jubileuszu PARP. Lektura tej kroniki to podróż przez ciekawą, ale i trudną historię naszego kraju.
Publikacja przygotowana przez PARP skupia się na najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na polską gospodarkę – od trudnych lat powojennych, po ostatnie dekady – kiedy polscy przedsiębiorcy mogli w końcu uwolnić swojego ducha przedsiębiorczości.
Dwie poprzednie edycje wydawnictwa ukazały się przy okazji dziesięcio- i piętnastolecia PARP.
REKLAMA
W książce zostały zobrazowane wyzwania, w obliczu których stawali rodzimi przedsiębiorcy na różnych etapach rozwoju swoich firm. A jej najnowsze opracowanie pokazuje również jeden z największych kryzysów przed jakimi stanęła światowa i polska gospodarka – pandemię koronawirusa.
„Polska przedsiębiorczość 2020” prezentuje ogrom pracy i wytrwałości jakie towarzyszyły przedsiębiorcom – tym małym i dużym. Dlatego poza solidną porcją wiedzy o historii najnowszej może stanowić inspirację dla przedstawicieli biznesu.
Kliknij, aby przejść do publikacji na stronie PARP
Webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych” - 21 czerwca
21 czerwca 2021 w godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych”. Podczas webinarium uczestnicy mają możliwość poznać tematykę bezpiecznej eksploatacji urządzeń ciśnieniowych oraz transportu bliskiego, a także działalność UDT-CERT, jako jednostki notyfikowanej i certyfikującej w obszarze oceny zgodności, ekspertyz technicznych, certyfikacji.
Tematyka webinarium
- UDT jako Jednostka Inspekcyjna – ustawa o dozorze technicznym
- Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu
- Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych (UTB)
- Przepisy i obowiązki związane z rejestracją oraz eksploatacją urządzeń
- Statystyki i analiza przyczyn wypadków
- UDT-CERT – ocean zgodności i certyfikacja
- Portal eUDT – nowe narzędzie UDT on-line
- Warsztaty eksperckie – pytania, wyjaśnienia i dyskusja
Kliknij. aby zobaczyć agendę i zarejestrować sie na webinarium.
Organizator: Urząd Dozoru Technicznego
Webinar „Praca zdalna: wyzwania dla pracowników i jak sobie z nimi radzić” - 21 czerwca
REKLAMA
Webinar ma na celu zachęcenie uczestników do wprowadzania zmian w sposobie wykonywania pracy zdalnej, w organizacji stanowiska i czasu pracy – szczególnie tej związanej z wykorzystaniem komputerów i urządzeń mobilnych – sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu oraz poprawiających efektywność pracy.
Wydarzenie jest wpisane w realizację europejskiej kampanii informacyjnej pn. „Dźwigaj z głową”, która wspiera pracodawców i pracowników w zapobieganiu problemom mięśniowo-szkieletowym związanym z pracą.
Kliknij, aby zarejestrować się na webinar
Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy
Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – Budownictwo. Premiera wyników badań I edycji - 22 czerwca
Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu spotkań skierowanych do przedsiębiorców, ekspertów branżowych, przedstawicieli instytucji edukacyjnych, rynku pracy i administracji publicznej, jakie planujemy organizować w ramach BKL oraz badań branżowych. Podzielimy się na nim wiedzą pozyskaną z pierwszych w Polsce badań aktualnych i przyszłych potrzeb kompetencyjnych w branży budowlanej.
Porozmawiamy o trendach i wyzwaniach z jakimi w najbliższej przyszłości będzie musiała się zmierzyć branża w związku ze zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, a także o nowych zawodach i kompetencjach, które te zmiany przyniosą. Ważnym wątkiem, o którym chcemy dyskutować jest również rola pracodawców w rozwoju kompetencji pracowników, ale też w rozwoju kształcenia zawodowego dopasowanego do potrzeb branży i wzrostu jej prestiżu.
Raport z badań pt. Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – branża budowlana będzie do pobrania 22 czerwca br. ze strony PARP.
Kliknij, aby przejść do programu webinarium i formularza rejestracyjnego
Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
📢Serdecznie zapraszamy do udziału w okrągłym stole - webinarium pt. "Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego (BBKL) – Budownictwo" organizowanym przez @parpgovpl.
— Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (@MRPiT_GOV_PL) June 18, 2021
Spotkanie odbędzie się 2⃣2⃣ czerwca online.
Rejestracja i więcej informacji: https://t.co/6v748KUs4I pic.twitter.com/qslcUjJhxz
Webinarium "Wspieramy eksport wyrobów i usług budowlanych" - 22 czerwca
Celem wydarzenia jest przedstawienie doświadczeń Instytutu Techniki Budowlanej i eksporterów wyrobów i usług budowlanych oraz naszego potencjału w zakresie dalszego zwiększania ekspansji na rynki europejskie, w kontekście planowanej Fali Renowacji i nowelizacji europejskiego prawa dotyczącego wyrobów budowlanych. Webinarium dotyczyć będzie szans i wyzwań oraz identyfikacji priorytetów sektora.
W trakcie webinarium odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom swobodnego przepływu towarów w ramach UE a praktyk na rynkach krajowych, skali wyzwań w przypadku eksportu usług budowlanych, potencjału rynku związanego z Falą Renowacji i przyszłości eksportu wyrobów do termomodernizacji oraz działalności ITB w Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej i jej roli jako instytucji wspierającej innowacje.
Webinarium przeznaczone dla sektora producentów wyrobów budowlanych i sektora produkcji budowlano-montażowej
Szczegółowe informacje o webinarium
Organizator: Instytut Techniki Budowlanej
Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai
14. edycja Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”
Szkolenie "Geoportal w biznesie"
Debata "Aspekt prawny w działalności MŚP"
Seminarium informacyjne - Polskie Mosty Technologiczne
Nie tylko na czas pandemii - KUKE oferuje nowe rozwiązania wspierające eksporterów
Telekonferencja „Praca zdalna: wyzwania i rozwiązania dla pracodawców i służby bhp” - 25 czerwca
Telekonferencja poświęcona pracy zdalnej: badaniu jej warunków, ocenie ryzyka zawodowego, dostosowaniu form komunikacji dla pracowników, zachowaniu dobrostanu pracowników w nowych formach pracy. Podczas konferencji przedstawiciel MRPiT przedstawi stan prac nad uregulowaniami legislacyjnymi pracy zdalnej.
Organizator: Centralny Instytut Ochrony Pracy
Sprawdź wszystkie wydarzenia Tygodnia Przedsiębiorcy
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.