reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 3/4 firm jest zadowolonych z pracy zdalnej [RAPORT]

3/4 firm jest zadowolonych z pracy zdalnej [RAPORT]

75 proc. firm patrzy na pracę zdalną przychylnie, a większość pracowników chciałoby tak pracować co najmniej raz w tygodniu, jednak nie rezygnując całkowicie z chodzenia do biura - wynika z badań CBRE i Grafton Recruitment.

Praca zdalna pozytywnie oceniona

Z badań CBRE i Grafton Recruitment wynika, że aktualnie aż 75 proc. firm patrzy na pracę zdalną przychylnie, a większość pracowników chce w ten sposób wykonywać swoje obowiązki co najmniej raz w tygodniu. Niewielu jednak zakłada całkowite przejście na taki tryb pracy, gdyż brak im spotkań z innymi osobami, profesjonalnego sprzętu czy wyraźnego oddzielenia strefy prywatnej i zawodowej.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Model hybrydowy

Według CBRE wdrożenie hybrydowego modelu pracy należy zacząć do kalkulacji efektywności biznesowej.

"Decyzja o tym, kiedy pracować z biura, kiedy z domu oraz w jakim wymiarze czasu, to efekt kalkulacji, która z tych przestrzeni wspiera wykonanie określonych zadań najefektywniej. Celem jest zrównoważany model środowiska pracy. Taki, który wykorzystuje ekosystem różnych miejsc do zbudowania najwyższej możliwej do osiągnięcia jakości i efektywności działań. Na poziomie każdego pracownika oraz organizacji jako całości" – wskazała Małgorzata Niewińska z CBRE.

Druga strona medalu

Zwiększony popyt na pracę zdalną to efekt „odkrycia” tej formy pracy jako efektywnej. "Istnieje jednak druga strona medalu. Home office działa, bo bazuje na sieci i jakości relacji zbudowanych w realnym świecie bezpośrednich kontaktów. Ponadto, ludzie szacują wartość pracy w domu w relacji do wartości wcześniejszego środowiska biurowego. Chęć pracy w domu 4-5 dni w tygodniu może oznaczać ucieczkę od kontrolującego managera lub niezdrowej kultury współpracy" - zauważyła Niewińska.

Dodała, że zanim firma podejmie ostateczne decyzje dotyczące modelu pracy zdalnej, warto przeprowadzić diagnozę w obszarze kulturowym. "Z badań wynika, że za +zdrowym+ biurem, czyli takim, w którym spontaniczne interakcje z innymi prowadzą do świetnych pomysłów, tęsknimy wszyscy" – podkreśliła ekspertka.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama