REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

131 wniosków przedsiębiorców o dofinansowanie

Podkarpackie/ Przedsiębiorcy złożyli w listopadzie 131 wniosków o wsparcie
Podkarpackie/ Przedsiębiorcy złożyli w listopadzie 131 wniosków o wsparcie
fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wnioski, jakie złożyli przedsiębiorcy o dofinansowanie w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej najczęściej dotyczyły przestoju ekonomicznego i dofinansowania do wynagrodzenia. Tylko w listopadzie br. podkarpaccy przedsiębiorcy złożyli 131 wniosków na dofinansowanie ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej.

131 wniosków o wsparcie z Tarczy Antykryzysowej

Jak poinformował Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie - w listopadzie br. podkarpaccy przedsiębiorcy złożyli 131 wniosków na dofinansowanie ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej. Opiewają one na ponad 7 mln zł dla 1 748 osób.

REKLAMA

Przedsiębiorcy złożyli wnioski z powodu m.in. obniżonego czasu pracy, przestoju ekonomicznego oraz na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników nieobjętych przestojem.

Jak podkreślił Czop, od uruchomienia Tarczy urząd wypłacił podkarpackim przedsiębiorcom łącznie ponad 475,5 mln zł. „Zrealizowaliśmy 2786 wniosków, które zakładały pomoc dla 125 149 pracowników” – zaznaczył.

Jak wynika z danych WUP, największe sumy zostały wypłacone przedsiębiorcom w maju br. i czerwcu br., było to odpowiednio 106 i 107 mln zł.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowe uproszczone wnioski

Od końca czerwca, po wprowadzeniu tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0, można składać nowe, uproszczone wnioski o dofinansowanie.

REKLAMA

„W stosunku do wcześniejszych nie ma wymogu obniżania wymiaru czasu pracy ani zawierania porozumień z załogą. Jednocześnie wciąż istnieje, równolegle, możliwości ubiegania się wsparcie na dotychczasowych zasadach” – powiedział Czop.

Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej udzielały również Powiatowe Urzędy Pracy na Podkarpaciu. Do tych urzędów złożono ponad 120 tys. wniosków. Jak zaznaczył Czop, znaczna ich część - ponad 86 tys. to wnioski o mikropożyczki do 5 tys. zł.

Największą liczbę wniosków złożono do urzędów w: Rzeszowie, Krośnie, Mielcu, Dębicy, Przemyślu i Jarosławiu.

Kwota wszystkich wypłaconych przez podkarpackie Powiatowe Urzędy Pracy środków w ramach Tarczy Antykryzysowej wynosi ponad 759 mln zł.

„Zatem łączna kwota wypłaconego wsparcia dla podkarpackich przedsiębiorców w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej od 1 kwietnia br. do końca listopada br. to ponad 1, 2 mld zł” – powiedział Czop.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA