reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Praca i ubezpieczenia > Bezrobocie bez zmian. MRPiT podało najnowsze dane

Bezrobocie bez zmian. MRPiT podało najnowsze dane

Bezrobocie w listopadzie utrzymało się na poziomie 6,1 proc, czyli niezmienionym od czerwca - tak wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jakie jest obecne bezrobocie?

Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca października 2020 roku) wyniosła w końcu listopada br. 6,1%, co oznacza, że od sześciu miesięcy pozostaje na takim samym poziomie.

Ze wstępnych danych MRPiT wynika, że liczba bezrobotnych w końcu listopada 2020 roku wyniosła 1,026 mln osób i - w porównaniu do końca października 2020 roku wzrosła o 7,8 tys. osób, czyli o 0,8%. W analogicznym okresie 2019 r. poziom bezrobocia rejestrowanego zwiększył się o 9,1 tys. osób, tj. o 1,1%.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Wzrost liczby zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych w listopadzie jest zjawiskiem typowym dla końca roku i obserwowanym również w ubiegłych latach.

W żadnym województwie wskaźnik bezrobocia nie przekroczył 10%. Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie wielkopolskim (3,7%), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (9,9%).

Wzrost bezrobocia w 6 województwach

Wzrost stopy bezrobocia w listopadzie 2020 roku w porównaniu do października 2020 roku wystąpił w 6 województwach, przy czym wzrost o 0,1 punktu procentowego miał miejsce w kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, pomorskim, warmińsko- mazurskim oraz o 0,2 p. p. w zachodniopomorskim. W pozostałych 10 województwach natężenie bezrobocia w odniesieniu do października nie zmieniło się.

Polska na 2 miejscu

Według danych Eurostatu w październiku 2020 roku Polska była wciąż, po Czechach, drugim krajem w UE o najniższej stopie bezrobocia, osiągając stopę na poziomie 3,5% wobec 7,6% w UE27 i 8,4% strefie Euro. W UE wskaźnik bezrobocia zwiększył się z 6,6% w październiku 2019 r. do 7,6% we wrześniu i w październiku 2020 r.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Bezrobocie bez zmian. MRPiT podało najnowsze dane
Bezrobocie bez zmian. MRPiT podało najnowsze dane

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy

Doradztwo restrukturyzacyjne, biznesowe oraz upadłościowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama