reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 200 mln zł na prace B+R wspomagające walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

200 mln zł na prace B+R wspomagające walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało, że w związku z epidemią koronawirusa zmieniony został harmonogram konkursów programu Inteligentny Rozwój (POIR). MFiPR planuje uruchomienie nowego konkursu w sprawdzonej i przyjaznej dla przedsiębiorców Szybkiej Ścieżce. W ramach tego konkursu rozdysponowane ma być 200 milionów złotych na prace B+R wspomagające walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Obecna sytuacja sprawia, że musimy przesunąć środki unijne na walkę z epidemią. Dlatego zmieniliśmy harmonogram konkursów w programie Inteligentny Rozwój. Przeznaczamy 200 milionów złotych na prace badawczo-rozwojowe przeciwdziałające rozprzestrzeniania się epidemii - mówi minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Realizowane projekty powinny obejmować prace badawczo-rozwojowe mające na celu opracowanie, przetestowanie oraz wdrożenie produktów i technologii dotyczących diagnostyki, terapii i prewencji.
Ogłoszenie konkursu planowane jest na 6 kwietnia 2020 r. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 6 maja i potrwa do 31 grudnia 2020 r.

Harmonogram konkursów dostępny jest na stronie programu (http://www.poir.gov.pl/strony/skorzystaj/harmonogram-naborow-wnioskow/).

Stawiamy czoła koronawirusowi

W odpowiedzi na gospodarcze zawirowania wywołane pandemią koronawirusa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało projekt ustawy, która ułatwi prowadzenie i rozliczanie przedsięwzięć dofinansowanych przez UE. Projekt zakłada także skierowanie pieniędzy unijnych na walkę z koronawirusem. Specustawa funduszowa została przyjęta przez Radę Ministrów.

Dodatkowo, MFiPR przygotowało rekomendacje dla instytucji i beneficjentów realizujących projekty współfinansowane z funduszy unijnych.

Instytucje pośredniczące w programie Inteligentny Rozwój, między innymi NCBR, BGK i PARP, wydłużyły termin składania wniosków w konkursach, których zakończenie było planowane na marzec i początek kwietnia. Postęp prac w projektach dofinansowanych z POIR jest sprawdzany za pomocą komunikacji elektronicznej.

MFiPR zaproponowało również wprowadzenie zmian dotyczących kredytu technologicznego, rozszerzenie funduszu gwarancyjnego dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz uruchomienie funduszu pożyczkowego o wartości co najmniej 400 milionów złotych.

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

[RAPORT] KORONAWIRUS - podatki, prawo pracy, biznes

Promocja: INFORLEX Twój Biznes Jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej Zamów już od 98 zł

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Styczyński

Doradca podatkowy, prawnik, ekspert w dziedzinie podatków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama