REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Potwierdzenie zawarcia umowy sprzedaży

Milewski Marcin
Sporządzane potwierdzenie powinno zawierać nagłówek brzmiący: „Potwierdzenie umowy sprzedaży”.
Sporządzane potwierdzenie powinno zawierać nagłówek brzmiący: „Potwierdzenie umowy sprzedaży”.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Zawarcie umowy sprzedaży powoduje powstanie po stronie nabywcy szeregu uprawnień. Ich egzekwowanie może nastąpić na podstawie potwierdzenia umowy sprzedaży.

Sporządzanie potwierdzenia umowy sprzedaży znajduje praktyczne zastosowanie w przypadku zawierania umowy poza lokalem przedsiębiorstwa. Działalność osób prowadzących sprzedaż cechującą się niestacjonarnością powoduje, że możliwości dochodzenia przez kupujących swoich praw zostają w rzeczywistości ograniczone. Sporządzenie ważnego z punktu widzenia prawnego potwierdzenia umowy sprzedaży pozwala na ominięcie lub przezwyciężenie owych przeszkód.

REKLAMA

REKLAMA

Przez umowę zawartą poza lokalem przedsiębiorstwa należy rozumieć umowę sprzedaży lub umowę o świadczenie usług zawieraną z jednej strony przez konsumenta, a z drugiej profesjonalistę będącego przedsiębiorcą, który w ten sposób dokonał organizacji swojej działalność, iż zawieranie umów z konsumentami następuje poza lokalem przedsiębiorstwa według kryterium podmiotowo-przestrzennego.

Lokal przedsiębiorstwa to miejsce przeznaczone do obsługiwania publiczności i oznaczone zgodnie z przepisami o działalności gospodarczej. Jest nim więc zarówno jarmark, stoisko targowe oraz kiermasz ponieważ stanowi on miejsce, a nie budynek.

Potwierdzenie umowy sprzedaży sporządza się w oparciu o ogólne zasady przewidziane przez prawo cywilne. Dokument taki powinien w swej treści zawierać podstawowe elementy takie jak:

 • oznaczenie miejscowości, w której sporządzono oświadczenie;
 • oznaczenie daty sporządzenia oświadczenia;
 • oznaczenie sprzedawcy;
 • podpis sprzedawcy;
 • pieczątka sklepu.

Treść powinna także obejmować swym zakresem oznaczenie sklepu/sprzedawcy wraz ze wskazaniem jego adresu (w przypadku sprzedawcy będą to dane identyfikacyjne i np. numer upoważnienia), oświadczenie o dokonaniu sprzedaży.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Należy także dokonać:

 • określenia przedmiotu sprzedaży/zakupu poprzez wskazanie np. jego nazwy, oznaczenia producenta, rodzaju, specyfikacji fabrycznej, koloru, innych cech, a także cech szczególnych;
 • oznaczenia co dodanych identyfikacyjnych nabywcy przedmiotu umowy;
 • określenia ceny zbycia/nabycia przedmiotu umowy;
 • określenia waluty, w której podana została cena sprzedaży np. PLN, USD.

Porównaj: Na czym polega umowa sprzedaży komisowej?

Sporządzane potwierdzenie powinno zawierać również nagłówek brzmiący: „Potwierdzenie umowy sprzedaży”.

W przypadku posiadania potwierdzenia i chęci skorzystania z uprawnień przysługujących nabywcy należy dla celów dowodowych doręczyć je przedsiębiorcy dokonującemu sprzedaży (co jest możliwe również w drodze korespondencyjnej).

Pobierz wzór potwierdzenia zawarcia umowy sprzedaży

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

  Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

  Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

  Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

  "DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

  Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

  Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

  "Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

  REKLAMA

  Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

  W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

  Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

  12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

  Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

  Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

  Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

  Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

  REKLAMA

  Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

  Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

  Coraz więcej firm ma w planach inwestycje – najwięcej wśród średnich, co trzecia. Co to oznacza dla gospodarki

  Czwarty kwartał z rzędu rośnie optymizm wśród przedsiębiorców, co oznacza powrót do normalności jakiego nie było od czasów pandemii. Stabilność w pozytywnych nastrojach właścicieli i kadry zarządzającej firmy dobrze rokuje dla tempa wzrostu polskiej gospodarki.

  REKLAMA