REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Auto firmowe, Wypadek

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zadbać o efektywną i bezpieczną flotę w firmie?

Firmowa flota pojazdów to element każdego sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Powinna być ekonomiczna, bezpieczna i bezawaryjna – zwłaszcza, że intensywność eksploatacji służbowych aut jest nawet 4-krotnie większa niż aut prywatnych.

Spada ilośc wypadków przy pracy

W I półroczu 2020 r. zgłoszono ponad 24 tys. osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, o 30 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. - tak wynika z danych GUSu. Zmniejszył się również wskaźnik wypadkowości, czyli liczba osób poszkodowanych przypadająca na 1000 pracujących - z 2,54 do 1,77.

Samochód w firmie: limity zamiast kilometrówki

Kto korzysta ze służbowych aut do celów firmowych i prywatnych, odliczy od przychodu tylko połowę wydatków, a użytkujący pojazdy prywatne – jedynie jedną piątą.

Wypadek firmowego samochodu - rozliczenie VAT od naprawy, złomowania i sprzedaży

Wypadek firmowego samochodu wiąże się z ponoszeniem wydatków na jego naprawę. Może także powodować konieczność złomowania auta lub jego sprzedaży po dokonanej naprawie.

REKLAMA

Czy trzeba przeprowadzić postępowanie powypadkowe, jeżeli pracownik zgłosił uraz następnego dnia po zdarzeniu

Pracownik w trakcie pracy został uderzony w stopę przez spadający element maszyny. Ponieważ w ocenie pracownika nic się nie stało, nie zgłosił on zdarzenia pracodawcy i kontynuował pracę. Po zakończeniu pracy pojechał do domu. Na miejscu okazało się, że ma spuchniętą stopę. Pracownik udał się więc na pogotowie. W drodze do placówki medycznej poślizgnął się na chodniku i upadł. Lekarz w rozpoznaniu napisał „skręcenie stawu skokowego”. Następnego dnia pracownik zgłosił pracodawcy wypadek przy pracy. Czy powinniśmy podjąć postępowanie powypadkowe?

Jakie auto wybrać dla firmy?

Zakup samochodu mającego służyć danej firmie nie jest zadaniem łatwym. Uwzględnić należy szereg parametrów auta, które będą ważne i potrzebne dla właściwego funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Jakie zatem auto wybrać?

Co lepsze – leasing czy kredyt na auto firmowe?

Wielu przedsiębiorców poszukuje alternatywnych źródeł finansowania zakupu pojazdów służbowych. Najczęściej brane pod uwagę to kredyt lub leasing. Czym różnią się między sobą? Który jest lepszy?

Elektroniczny rejestr przedsiębiorców transportu drogowego już wkrótce

Utworzenie Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego zakłada projekt noweli ustawy o transporcie drogowym, którym we wtorek zajmie się rząd. Rejestr ma poprawić nadzór na firmami wykonującymi przewozy równolegle w kilku krajach UE.

REKLAMA

Odszkodowanie za wypadek dziecka na placu zabaw, na kolonii

Nie zawsze aktywność dzieci na placach zabaw, koloniach, czy aquaparkach jest bezpieczna, bowiem mimo zachowania środków ostrożności może dojść do wypadku. W takiej sytuacji rodzic może domagać się odszkodowania. Jak to zrobić?

Opodatkowanie dojazdów do pracy służbowym autem

Obecnie dość kontrowersyjna kwestia związana z opodatkowaniem dojazdów do pracy pracownika służbowym autem, została poruszona w Sejmie podczas drugiego czytania. Zgodnie z projektem, prywatny użytek służbowego auta miałby być opodatkowany ryczałtem. Ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić czy prywatnym użytkiem są dojazdy pracownika do pracy. Interpretacje podatkowe w tej kwestii są rozbieżne.

Podróż na Wszystkich Świętych – uważaj na niespodzianki

Na początku listopada Polacy przemierzają setki kilometrów, aby zapalić symboliczny znicz. Co się jednak stanie, jeżeli przygotowane do podróży auto odmówi posłuszeństwa lub popsuje się w trasie? Sprawdź, co można zrobić, aby taka sytuacja nie stała się przyczyną powrotu do domu.

Kto odpowiada za zderzenie z dzikim zwierzęciem?

Zderzenie z dzikim zwierzęciem może być nieprzyjemne nie tylko dla nas, ale również i dla naszego portfela. Jeżeli nie będziemy umieli udowodnić odpowiedzialności zarządcy okręgu łowieckiego albo zarządcy drogi, za szkody zapłacimy sami.

Zwrot kosztów związanych z doznanymi obrażeniami ciała

W związku z doznanymi obrażeniami ciała jakie odniósł poszkodowany można dochodzić od odpowiedzialnego za szkodę (miedzy innymi od Zakładu Ubezpieczeń) zwrotu poniesionych kosztów.

Zwrot utraconych zarobków i korzyści

Tego typu zwrot przysługuje poszkodowanemu, który w następstwie wypadku utracił dochody a uzyskałby gdyby mu szkody nie wyrządzono. Przy stałym czy okresowym zatrudnieniu na podstawie umów o pracę wykazanie utraconych zarobków jest dosyć łatwe do zrealizowania. Utrata zarobków będzie bowiem stanowiła różnicę pomiędzy dochodami otrzymywanymi po wypadku w stosunku do tych otrzymywanych po wypadku.

REKLAMA