REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Potencjał gospodarczy Gliwic zaprezentowany zagranicznym dziennikarzom

Przyszłość gospodarcza Gliwic. /Fot. Fotolia
Przyszłość gospodarcza Gliwic. /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na zaproszenie prezydenta Zygmunta Frankiewicza do Gliwic przyjechali dziennikarze zagranicznej prasy gospodarczej, w tym branżowej z sektora logistycznego, motoryzacyjnego i nieruchomości.

Dzięki bezpośrednim spotkaniom i rozmowom m.in. z przedstawicielami samorządu, największymi inwestorami oraz firmami doradczymi, opuścili miasto z bogatą wiedzą o jego stanie, planach oraz potencjale.

REKLAMA

REKLAMA

Celem wizyty 14 dziennikarzy z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii było zapoznanie ich z biznesowo-inwestycyjnym profilem Gliwic w bezpośredni i doświadczalny sposób w okresie poprzedzającym międzynarodowe targi inwestycyjne Expo Real w Monachium i Mapic w Cannes. “Stąd też przygotowany przez nas program wizyty składający się z dwóch bloków. Po pierwsze był to gruntowny briefing gospodarczy dotyczący miasta. Po drugie zaś szereg wizyt i spotkań z największymi inwestorami Gliwickiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz innowacyjnymi firmami, które powstały i rozwinęły się na lokalnym gruncie. Dodatkową atrakcją była szczypta historii w postaci opowieści przewodnika podczas spaceru”, powiedziała Katarzyna Kobierska, naczelnik Biura Rozwoju Miasta.

Dziennikarze, reprezentujący m.in. “Property Week Global”, “Property Investor Europe”, “Financial Times”, “Automotive Logistic Business”, “Wiener Zeitung”, “La Croix”, odwiedzili Śląskie Centrum Logistyki, fabryki General Motors Manufacturing Poland i Aiut, oraz obiekty magazynowe Segro Business Park Gliwice i Müller - Die lila Logistik. W programie wizyty ważną pozycję zajęły także spotkania z innowacyjnymi firmami FlyTronic i i3D (ta ostatnia zaprezentowała się wraz z gliwickim Technoparkiem w ramach Dnia Nauki i Przemysłu) oraz wizyta na skrzyżowaniu autostrad A4 i A1, gdzie powstaje jedno z największych  centrów handlowych w naszej części kontynentu - Europa Centralna (firmy Helical Poland).

“W obecnych czasach trudno nie zauważać istotnej roli mediów w procesie przekazywania informacji i kształtowania opinii. Dlatego też zdecydowaliśmy się na organizację przedsięwzięcia określanego mianem International Business Press Tour Gliwice. Zależało nam na tym, aby przez ukazanie znakomitych atutów i potencjału tego miasta zainspirować naszych gości, a jednocześnie wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na mapie Europy i Polski. Z moich rozmów z dziennikarzami wynika, iż nasz cel został osiągnięty.”, powiedział Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Zobacz serwis: Szkolenia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Wizyta dziennikarzy była elementem projektu “Promocja Inwestycyjna Miasta Gliwice 2012/2013”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

Partnerami wizyty zagranicznych dziennikarzy w Polsce były firmy: Colliers International, Grant Thornton Frąckowiak, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Śląskie Centrum Logistyki, Segro, Helical Poland, General Motors Manufacturing Poland, Aiut, Müller - Die lila Logistik Polska oraz Technopark i Agencja Rozwoju Lokalnego w Gliwicach. Współorganizatorem była firma Bluevine Consulting.

Źródło: Bluevine Consulting

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

REKLAMA

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

REKLAMA

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

REKLAMA