reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Prawidłowa oferta zatrudnienia - porady dla pracodawców

Prawidłowa oferta zatrudnienia - porady dla pracodawców

Nareszcie znaleźliśmy właściwą osobę na stanowisko. Teraz, na tym etapie, nadszedł czas na to, aby zwrócić się do kandydata z odpowiednio sformułowaną i wywierającą właściwe wrażenie ofertą zatrudnienia i na uzyskanie jego akceptacji. Jak to zrobić najlepiej?

Standardowe wzory pism

Większość firm posiada standardowe pisma z ofertą zatrudnienia, do których wystarczy wstawić imię i nazwisko, nazwę stanowiska i wynagrodzenie. Jednak kandydaci mogą łatwo je rozpoznać. Po serii miłych, przyjaznych spotkań w cztery oczy, nagle otrzymują oni niedbały, nieosobisty i wręcz odrzucający list, który tym bardziej sprawia złe wrażenie, jeśli zostanie podpisany przez osobę, z którą kandydat odbył ostatnią rozmowę.

W końcu nie oferujecie Państwo zatrudnienia codziennie. Dlaczego więc nie poświęcić nieco czasu, aby napisać coś bardziej oryginalnego?

Wystarczy choćby zredagować standardowe pismo formowe tak, aby kandydat, któremu oferta prawdopodobnie została już przekazana ustnie, z właściwym entuzjazmem pracownika agencji rekrutacyjnej, mógł poczuć, że cały czas jest osobą oczekiwaną i potrzebną. Jeżeli kandydat będzie miał jakieś wątpliwości i problemy, nieosobista forma tego listu może skłonić go do działań w niewłaściwym kierunku. Dlatego zamiast wysyłać standardowego listu, należy napisać coś pozytywnego, co zwiększy szanse na szybką pozytywną odpowiedź kandydata.

Działaj bez zwłoki

Po podjęciu decyzji o złożeniu oferty zatrudnienia, a zwłaszcza, jeśli zwróciliście się już Państwo do agencji rekrutacyjnej o to, aby poinformowała ona kandydata o wyborze, ważne jest jak najszybsze napisanie i przekazanie kandydatowi listu z ofertą zatrudnienia. Jeśli kandydat nadal odbywa spotkania w sprawie pracy z innymi potencjalnymi pracodawcami, jasna i pewna oferta zatrudnienia z Państwa strony przekona go do odwołania innych spotkań. W przeciwieństwie do niektórych obiegowych opinii, osoby poszukujące pracy nie mają zwyczaju z wyrachowania zbierać wielu ofert zatrudnienia po to, żeby wykorzystywać je jako karty przetargowe w negocjacjach stawek wynagrodzeń. W przypadku większości ludzi, odbywanie spotkań w sprawie zatrudnienia jest zarówno czasochłonne, jak również stresujące.

Porównaj: Jak wybrać dobrą agencję doradztwa personalnego?

Pozytywna oferta zatrudnienia, złożona szybko po podjęciu przez Państwa decyzji może, więc wiele zmienić w ich postępowaniu.

Pisząc ofertę zatrudnienia, należy pamiętać o uwzględnieniu w treści pisma pewnych formalnych zwrotów – jednak nie oznacza to konieczności stosowania sztywnego, nadmiernie sformalizowanego języka. Wystarczy powiedzieć tu, że zwracanie się do kandydata per „Drogi Panie Tomaszu” lub „Droga Pani Janino” będzie o wiele lepsze, niż w formie „Pan Tomasz Szymaniak” lub „Pani Janina Dunikowska”, ponieważ nada to pismu właściwy ton.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po podjęciu decyzji o złożeniu oferty zatrudnienia, a zwłaszcza, jeśli zwróciliście się już Państwo do agencji rekrutacyjnej o to, aby poinformowała ona kandydata o wyborze, ważne jest jak najszybsze napisanie i przekazanie kandydatowi listu z ofertą zatrudnienia.
Po podjęciu decyzji o złożeniu oferty zatrudnienia, a zwłaszcza, jeśli zwróciliście się już Państwo do agencji rekrutacyjnej o to, aby poinformowała ona kandydata o wyborze, ważne jest jak najszybsze napisanie i przekazanie kandydatowi listu z ofertą zatrudnienia.

CIT 2020. Komentarz159.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama