| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Kultura organizacji > Rozwój kreatywności

Rozwój kreatywności

Koncentrowanie się na osiąganym celu, dbałość o stosunki z innymi, a także dzielenie się informacjami to zaledwie kilka czynności, na które powinien zwrócić uwagę menadżer, kierujący grupą pracowników.

Współpraca i współdziałanie jest kompetencją, którą posiadają osoby potrafiące wyważyć dwie sprawy: koncentrację na osiąganiu celu oraz dbałość o stosunki z innymi.

Polega to na otwartości, dzieleniu się pomysłami i planami oraz informacjami i możliwościami. Osoby o tej kompetencji nie szukają rywali, lecz współpracy, co daje poczucie bezpieczeństwa, niezwykle ważne w budowaniu zespołu, zwłaszcza o charakterze kreatywnym, twórczym.

Umiejętności organizatorskie

Koronacyjną kompetencją społeczną jest instynkt grupowy. Polega on na umiejętności organizowania ludzi w celu osiągnięcia wspólnego dobra. Kompetencja ta jest oparta na wzajemnym szacunku i pomocy, solidarności i zaangażowaniu oraz chronieniu reputacji grupy, a przede wszystkim na nieinstrumentalnym traktowaniu się członków zespołu. 

Polecamy: Rotacji zespołu można zapobiec

Nabywanie umiejętności – to inaczej nauka i rozwój. Warto o tym pamiętać. Warto również świadomie poznawać własne predyspozycje - czyli kompetencje osobiste i kształtować potrzebne umiejętności.

Poznawanie własnych zasobów

Jednym ze sposobów poznawania własnych zasobów są warsztaty rozwoju kreatywności. Tu jesteśmy w stanie w pełni zobaczyć nasz potencjał kwalifikacyjny. Warsztaty stanowią wspaniałe i bezpieczne miejsce do spotkania z samym sobą, swoimi talentami, umiejętnościami, a także blokadami. Warto o tym pamiętać decydując się na szkolenie z zakresu rozwoju osobistego. 

Polecamy: Motywacja zespołu

Tworzenie siebie jako człowieka i jako swoistego narzędzia pracy – to zadanie któremu warto poświęcić czas i energię. Z pewnością zaprocentuje – szybciej niż się spodziewasz…

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »