reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Kultura organizacji > Rozwój kreatywności

Rozwój kreatywności

Koncentrowanie się na osiąganym celu, dbałość o stosunki z innymi, a także dzielenie się informacjami to zaledwie kilka czynności, na które powinien zwrócić uwagę menadżer, kierujący grupą pracowników.

Współpraca i współdziałanie jest kompetencją, którą posiadają osoby potrafiące wyważyć dwie sprawy: koncentrację na osiąganiu celu oraz dbałość o stosunki z innymi.

Polega to na otwartości, dzieleniu się pomysłami i planami oraz informacjami i możliwościami. Osoby o tej kompetencji nie szukają rywali, lecz współpracy, co daje poczucie bezpieczeństwa, niezwykle ważne w budowaniu zespołu, zwłaszcza o charakterze kreatywnym, twórczym.

Umiejętności organizatorskie

Koronacyjną kompetencją społeczną jest instynkt grupowy. Polega on na umiejętności organizowania ludzi w celu osiągnięcia wspólnego dobra. Kompetencja ta jest oparta na wzajemnym szacunku i pomocy, solidarności i zaangażowaniu oraz chronieniu reputacji grupy, a przede wszystkim na nieinstrumentalnym traktowaniu się członków zespołu. 

Polecamy: Rotacji zespołu można zapobiec

Nabywanie umiejętności – to inaczej nauka i rozwój. Warto o tym pamiętać. Warto również świadomie poznawać własne predyspozycje - czyli kompetencje osobiste i kształtować potrzebne umiejętności.

Poznawanie własnych zasobów

Jednym ze sposobów poznawania własnych zasobów są warsztaty rozwoju kreatywności. Tu jesteśmy w stanie w pełni zobaczyć nasz potencjał kwalifikacyjny. Warsztaty stanowią wspaniałe i bezpieczne miejsce do spotkania z samym sobą, swoimi talentami, umiejętnościami, a także blokadami. Warto o tym pamiętać decydując się na szkolenie z zakresu rozwoju osobistego. 

Polecamy: Motywacja zespołu

Tworzenie siebie jako człowieka i jako swoistego narzędzia pracy – to zadanie któremu warto poświęcić czas i energię. Z pewnością zaprocentuje – szybciej niż się spodziewasz…

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Anna Marta Wilczkowska

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nabywanie umiejętności – to inaczej nauka i rozwój.
Nabywanie umiejętności – to inaczej nauka i rozwój.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Wisławski

Adwokat, Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama