| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Wybór firmy outsourcingowej > Gdzie szukać informacji o firmach outsourcingu księgowego?

Gdzie szukać informacji o firmach outsourcingu księgowego?

Gdy decyzja o wdrożeniu w firmie outsourcingu już zapadła, kolejnym etapem jest znalezienie właściwego outsourcera. Gdzie szukać? Czy się kierować przy wyborze?

Najpopularniejszym źródłem poszukiwania partnera outsourcingowego jest internet. W końcu nie bez znaczenia jest powiedzenie, jeśli nie można Cię „wygooglować” to nie istniejesz. Wszystkie liczące się firmy nie zaniedbują działań w sieci. Tak więc na pewno internet jest jednym z głównych źródeł służącym do researchu fim świadczących tego typu usługi.

Zobacz: Opinie na forach jako źródło informacji o potencjalnym partnerze

Weryfikacja informacji

Na etapie poszukiwań oprócz strony internetowej danej firmy, warto sprawdzać również inne informacje, które publikowane są w sieci. Z pewnością pomocne w wyrobieniu opinii na temat nieznanego kontrahenta będą np. fora rekrutacyjne, gdzie znaleźć można informacje o systemie pracy i podejściu do pracowników. Oczywiście warto pamiętać, że nie wszystkie informacje tam zamieszczone są wiarygodne. Często przecież zdarza się, że negatywne opinie zamieszczane są np. przez pracowników, którzy rozstali się z firmą w mało przyjaznych warunkach. 

Jeśli zależy nam na bliższym poznaniu kontrahenta można także w celach informacyjnych wykorzystać sieci społecznościowe. Istnieje przecież duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy tam osoby pracujące w danej firmie. Oczywiście pozostają także metody tradycyjne, czyli kontakty nieformalne i rekomendacje innych firm. Jest również wiele konferencji, kongresów czy też innych spotkań branżowych, gdzie zawsze należy pytać o rekomendację kontrahentów.

Zobacz serwis: Trendy w outsourcingu finansów

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na etapie poszukiwań oprócz strony internetowej danej firmy, warto sprawdzać również inne informacje, które publikowane są w sieci.
Na etapie poszukiwań oprócz strony internetowej danej firmy, warto sprawdzać również inne informacje, które publikowane są w sieci.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »