| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Rozwiązywanie problemów > Problemy firmy outsourcingowej w codziennej pracy

Problemy firmy outsourcingowej w codziennej pracy

Największym problemem, z jakim borykają się firmy świadczące zewnętrzne usługi finansowo – księgowe jest wysoka fluktuacja kadr oraz znalezienie wysokowykwalifikowanych specjalistów. Jest to szczególnie trudne w sytuacji, gdy w portfolio firmy outsourcingowej znajdują się zagraniczni klienci.

Wówczas od obsługującego specjalisty wymaga się nie tylko wysokich kwalifikacji zawodowych, kilkuletniego doświadczenia, ale także doskonałej znajomość języków obcych (głównie j.angielskiego), dyspozycyjności (firmy zagraniczne często mają swoje oddziały w różnych strefach czasowych) oraz komunikatywności.

W codziennej aktywności, szczególnie przy obsłudze firm zagranicznych, problem stwarzać może często pojawiający się specyficzny sposób raportowania (najczęściej bardzo szczegółowy, zgodny z wewnętrznymi procedurami klienta).

Często termin raportowania jest znacznie krótszy - drugi dzień każdego miesiąca, niż w przypadku firm z polskim kapitałem. Warto także zaznaczyć, że często w sporządzonej dla zagranicznego klienta sprawozdawczości nie można wprowadzać poprawek. Dla porównania - w przypadku firm polskich istnieje możliwość doksięgowywania danych nieujętych w poprzednim okresie rozliczeniowym i wprowadzania korekt.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę outsourcingową?

Często także księgowi borykają się z problemem złego opisu dokumentacji przekazywanej przez klienta. Opisywane skrótami faktury utrudniają kwalifikację dokumentów, a w efekcie ich księgowanie.

Kłopotliwa bywa również mnogość interpretacji obowiązujących przypisów. W efekcie specjalista traci swój cenny czas (i nerwy), aby znaleźć konsensus pośród wielu istniejących wersji.

Czy outsourcing się opłaca?

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

firma outsourcingowej; problemy w pracy
firma outsourcingowej; problemy w pracy

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »