Komunikacyjne ubezpieczenie OC – kogo i przed czym chroni?
REKLAMA
REKLAMA
Ubezpieczenie OC kierowcy
Posiadanie polisy uchroni nas przed roszczeniami odszkodowawczym ze strony poszkodowanych w sytuacji, gdy to my jesteśmy sprawcą kolizji lub wypadku. Za poszkodowanych w razie wypadku uznane zostaną nie tylko osoby podróżujące w pojeździe poszkodowanego, ale również ewentualnie zranieni piesi, a także właściciel uszkodzonego przez nasz pojazd ogrodzenia itd. Za poszkodowanych uznaje się również osoby, które doznają szkody na skutek zdarzenia podczas podróżowania w pojeździe sprawcy.
REKLAMA
Porozmawiaj o tym na naszym forum!
Z naszej polisy OC osobie lub osobom poszkodowanym zostanie wypłacone odszkodowanie za szkodę w mieniu, odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Z tej polisy zostaną pokryte koszty leczenia, wypłacona w razie konieczności renta, a także zadośćuczynienie za utratę osoby najbliżej.
Polisa OC może uprawniać do uzyskania odszkodowania również przez osoby podróżujące wraz ze sprawcą, jeżeli na skutek wypadku zostaną ranne.
Cenowa mapa Polski ubezpieczeń OC
W przypadku braku polisy OC obowiązek pokrycia tych wszystkich kosztów będzie spoczywał na sprawcy, a często są to kwoty sięgające setek tysięcy złotych.
Jak dokonać zgłoszenia do ubezpieczeń?
Podróżując samochodem, należy zawsze pamiętać o zapięciu pasów bezpieczeństwa, dotyczy to również pasażerów, bowiem z jednej strony to nasze bezpieczeństwo, z drugiej zaś gwarancja, że należne nam odszkodowanie nie zostanie zmniejszone z powodu tzw. przyczynienia się do zakresu doznanych obrażeń. Zakład ubezpieczeń w każdej sprawie bada, czy niezapięcie pasów miało wpływ na rozmiar obrażeń. Brak pasów z reguły skutkuje obniżeniem należnego nam odszkodowania – często nawet o 50- 80 procent.
Korygowanie dokumentów przez płatnika w związku z reklamacjami ubezpieczonych
Źródło: Federacja Konsumentów
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.