| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Manager > Zarządzanie zespołem > Znużeniu pracowników można zapobiec

Znużeniu pracowników można zapobiec

Doświadczony menedżer wie, że znużony pracownik jest mniej wydajny. Warto jest zatem pomóc swoim podwładnym pokonać zmęczenie. Naucz ich posługiwać się np. wizualizacją.

Po wyznaczeniu celów i sprecyzowaniu przeszkód jakie skutecznie mogą przeszkodzić w działaniu i osiągnięciu sukcesu, przychodzi czasami moment zwątpienia i znużenia. Co wtedy? Co dalej?
W poradnikach ładnie pisano ale nie mówiono o tym, gdzie i jak „zatankować paliwo", gdy nie wystarczy sił do końca mety.

Zasada SMART

Zasada wyznaczania celów SMART jest Ci z pewnością znana i wiesz doskonale, że Twój cel musi być S- specyficzny, M-mierzalny, A-akceptowalny(ambitny-zuchwały), R-realny i T-terminowy.
Wierzę, że taki jest i wierzę, że z najmniejszymi detalami opisałeś go na kartce, jak ma wyglądać, jaki ma mieć kolor itp. zgodnie z pierwszą zasadą SMART - specyficzny.

Co zrobić, gdy dopada Cię znużenie w dążeniu do celu a przeszkody wcześniej określone są jakby większe i trudno je przeskoczyć lub pokonać?

Skuteczna wizualizacja

Jest na to pewien sprawdzony sposób zwany WIZUALIZACJĄ. Czymś co działa jak dodatkowy zbiornik paliwa, gdy brakuje energii do realizacji celu, gdy dopada Cię znużenie.
W momencie, gdy opisujesz swój cel bardzo dokładnie używając najmniejszych szczegółów, stwarzaj sobie za każdym razem tablice wizualizacyjną.

Polecamy: Jak motywować sprzedawców do efektywnej sprzedaży?

Co to takiego? Tablica wizualizacyjna jest realnym ucieleśnieniem i urzeczywistnieniem Twoich celów (marzeń) musisz wykorzystywać swoją podświadomość do tego, aby programowała się na realizację celu.

Najlepszymi programatorami podświadomości są wizje - obrazy Twojego celu. Jeżeli Twoim celem jest np. zdobycie wysokiej pozycji społecznej, wysokiego statutu majątkowego już dzisiaj przy wyznaczaniu celu musisz wiedzieć i widzieć siebie w tej roli. Musisz wiedzieć, jaki chcesz mieć dokładnie dom, mieć zdjęcie tego wymarzonego domu, samochodu, figury - idealnej Twojej wagi, szczęśliwej rodziny, pracy itp.

Tablice wizualizacyjne powinny być umieszczone w miejscu, na które patrzysz przez większość czasu, gdy pracujesz lub odpoczywasz. W pracy na pulpicie komputera jako tło lub na tablicy korkowej, w portfelu lub teczce, zdjęcia przypięte do stron kalendarza.

Polecamy: Konkurencyjność produkcji zależy od utalentowanej kadry

Tablica służy do tego, aby w momencie znużenia, zwątpienia w momencie, gdy Twoje przeszkody paraliżują Twój umysł do dalszego działania, popatrzeć na swój CEL, swoją nagrodę i powiedzieć sobie: „jest warto, naprawdę warto dalej działać, dam radę, dla takiego czegoś warto!!!" Dlatego Tablica Wizualizacyjna jest jak paliwo, które doda Ci sił w chwilach zwątpienia i utraty tchu w dążeniu do twojego celu.

Czytaj także

Ekspert:

Anna Kopciowska

Coach, Trener Biznesu, Rozwoju Osobistego i Motywacji

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Tablice wizualizacyjne powinny być umieszczone w miejscu, na które patrzysz przez większość czasu, gdy pracujesz lub odpoczywasz.
Tablice wizualizacyjne powinny być umieszczone w miejscu, na które patrzysz przez większość czasu, gdy pracujesz lub odpoczywasz.

INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Business Solutions Sp. z o.o.

Obsługa księgowa, doradztwo podatkowe, kadry i płace

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »