| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Sukcesja firmy > Ułatwienia w sukcesji przedsiębiorstw od 2020 r. [PODCAST]

Ułatwienia w sukcesji przedsiębiorstw od 2020 r. [PODCAST]

Od 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać ułatwienia dla przedsiębiorców dotyczące sukcesji, zawarte w ramach Pakietu Przyjazne Prawo. Jak przenieść decyzję administracyjną na następcę prawnego przedsiębiorcy? Na czym polega nowa instytucja zarządcy tymczasowego spadkiem po małżonku? Zapraszamy do posłuchania podcastu.

28 listopada 2018 r. weszła w życie ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Nie rozwiązała ona jednak wszystkich problemów związanych z sukcesją przedsiębiorstw. Dlatego w ramach Pakietu Przyjazne Prawo jeszcze raz pochylono się nad tą problematyką. Pakiet Przyjazne Prawo zawiera aż kilkadziesiąt ułatwień dla przedsiębiorców. Jednymi z najistotniejszych są właśnie te dotyczące sukcesji.

➡️ Słuchaj podcastów DGPtalk: Obiektywnie o Biznesie:

Spotify http://prawna.pl/spotify

iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes

Google Podcast http://prawna.pl/google

Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl

Pierwszą ważną zmianą jest umożliwienie przenoszenia decyzji administracyjnych na następcę prawnego przedsiębiorcy - osoby fizycznej w przypadku sukcesji dokonywanej za życia. Dotyczyć to będzie więc zezwoleń, licencji oraz pozwoleń w przypadku zmiany właściciela przedsiębiorstwa osoby wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Omówione zmiany wpisane do ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych są na tyle szerokie, że konieczna okazała się zmiana nazwy ustawy dotyczącej sukcesji. Jej tytuł będzie brzmiał: ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i innych ułatwieniach związanych z sukcesją przedsiębiorstw. Wszystkie zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2020 r.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »