Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę
REKLAMA
REKLAMA
W zgłoszeniu mogą być dokonywane uzupełnienia oraz poprawki, ale tylko do czasu wydania decyzji. Zgłaszający może w tym okresie czynić wspomniane uzupełnienia, ale nie mogą one skutkować zmianami samej istoty znaku towarowego ani rozszerzać wykazu towarów, w stosunku do których znak ten został zgłoszony.
REKLAMA
Dopóki w przedmiocie nie zostanie wydana decyzja zgłaszający może złożyć wniosek o usunięcie ze znaku towarowego określonych oznaczeń. Do wniosku dołącza się zmienione fotografie albo odbitki znaku towarowego, ale tylko w przypadkach, gdy są one wymagane.
REKLAMA
Jeżeli wskazywane są w zgłoszeniu znaku towarowego takie towary, dla których znak jest przeznaczony, wtedy zgłaszający powinien używać zarówno polskiej terminologii technicznej oraz określeń jednoznacznych. Spis towarów powinien zostać przedstawiony w uporządkowanej formie.
Zgłoszenie znaku przedstawionego w szczególnej formie graficznej powinno zawierać dołączone fotografie albo odbitki, które przedstawiają lub wyrażają ten znak. W przypadku zgłoszenia znaku dźwiękowego powinno ono zawierać dołączone nagranie dźwięku na nośnikach elektronicznych.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA