Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy
REKLAMA
REKLAMA
Urząd prowadzi również postępowania w sprawach dotyczących ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowego znaku towarowego, ale jedynie w zakresie przewidzianym porozumieniach lub protokołach.
REKLAMA
Prawo własności przemysłowej nazywa znakiem towarowym nazywa każde oznaczenie, które może zostać przedstawione w sposób graficzny. Warunkiem jest, aby oznaczenie to umożliwiało odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Znaki towarowe obejmują swym zakresem pojęciowym również znaki usługowe, tj. na usługi.
REKLAMA
W przypadku dokonania przez Urząd Patentowy stwierdzenia braku przesłanek określonych ustawą, aby uznać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znak międzynarodowe towarowy za chroniony, wtedy wydaje decyzję o ostatecznej odmowie uznania ochrony.
Zanim UP dokona wydania tej decyzji niezbędne jest, aby w odpowiednim języku i formie przekazał do Biura Międzynarodowego odpowiednią informacje w tej sprawie. W informacji tej, organ zobowiązany jest nie tylko wskazać termin do zajęcia przez zainteresowanego stanowiska w sprawie, ale również, dodatkowo wskazać przyczyny uniemożliwiające udzielenie ochrony na ten znak.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.