reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jak poszukiwać polskich obywateli do pracy w Danii

Jak poszukiwać polskich obywateli do pracy w Danii

Poszukiwanie pracowników w Danii należy do wspieranych przez instytucje czynności niezbędnych podczas zakładania firmy. Rekrutację polskich pracowników w Danii można przeprowadzić za pośrednictwem internetu.  Jednym z portali wspomagających pracodawców jest serwis organizacji EURES.

EURES jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wspiera mobilność w dziedzinie zatrudnienia na poziomie międzynarodowym i transgranicznym.

Sieć EURES została powołana przez Komisję Europejską aby ułatwiać swobodny przepływ pracowników na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego poprzez:
- międzynarodowe pośrednictwo pracy,
- informowanie na temat warunków życia i pracy w krajach członkowskich oraz sytuacji na rynkach pracy tych krajów.

EURES nastawiony jest na informowanie, doradztwo i wspomaganie poszukujących pracy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy chcą pracować w innym kraju członkowskim oraz pracodawców, którzy chcą rekrutować pracowników z innych krajów członkowskich.

Do dyspozycji poszukujących pracy oraz pracodawców pozostają:
- baza ofert pracy pracodawców zainteresowanych rekrutacją pracowników z zagranicy,
- baza CV osób poszukujących pracy, zainteresowanych pracą za granicą,
oraz wiele innych użytecznych informacji, znajdujących się na stronie internetowej EURES Komisji Europejskiej: europa.eu.int/eures Portal duńskiego EURES-u znaleźć można pod adresem: eures.dk.

Polecamy: Jak zarejestrować firmę w Norwegii

Szukając pracy sezonowej w Danii warto skorzystać z portalu seasonalwork.dk Można tam znaleźć informacje na temat pracy w rolnictwie, ogrodnictwie, czy leśnictwie. Na tej stronie znajduje się także formularz zgłoszeniowy, który można wypełnić za pomocą internetu.

Największa duńska baza ofert pracy znajduje się pod adresem jobnet.dk Jest to baza duńskiego Urzędu Pośrednictwa Pracy (Arbejdsformidlingen). Drogą internetową można przesłać tam swój życiorys, który będzie dostępny dla pracodawców.

W Kopenhadze urząd ten znajduje się przy:
Vesterbrogade 123,
1620 Kopenhaga V
Tel. 33 55 10 20

Inne interesujące bazy danych o zatrudnieniu w Danii to: workindenmark.dk, jobindex.dk oraz ob-guide.dk. Pod tym ostatnim adresem znajdują się linki do prasy z ogłoszeniami o pracy oraz firmach poszukujących pracowników.

Polecamy: Jak założyć firmę w Niemczech

Artykuł jest fragmentem "Poradnika dla polskich przedsiębiorców" autorstwa Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kopenhadze.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak poszukiwać polskich obywateli do pracy w Danii
Jak poszukiwać polskich obywateli do pracy w Danii

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama