reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > CEIDG > Opłata za udostępnianie danych z CEIDG

Opłata za udostępnianie danych z CEIDG

Dane z CEIDG są udostępniane po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. W jaki sposób obliczana jest wysokość opłaty za udostępnianie danych z CEIDG?

Udostępnianie danych z CEIDG

Hurtowe udostępnianie danych publicznych z CEIDG innym podmiotom jest regulowane przez rozporządzenie Ministra Gospodarki, które określa m.in. zasady udostępniania danych z CEIDG, sposób obliczania wysokości oraz uiszczania opłat za udostępnianie danych z CEIDG innym podmiotom.

Zgodnie z rozporządzeniem udostępnianie danych z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) w sposób inny niż za pośrednictwem strony internetowej, za pomocą urządzeń teletransmisji, podmiotom innym niż organy administracji do ponownego wykorzystywania w celach komercyjnych i niekomercyjnych, jest odpłatne.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Podmiot, który chce wykorzystywać udostępnione dane w celach komercyjnych jak i niekomercyjnych musi łącznie spełniać następujące warunki:

1)   posiadać urządzenia umożliwiające identyfikację: osoby uzyskującej dane w systemie oraz zakresu, daty i celu ich uzyskania;

2)   posiadać zabezpieczenia techniczne i organizacyjne uniemożliwiające wykorzystanie danych niezgodnie z celami określonymi w ustawach.

8 kroków do założenia własnej firmy w CEIDG

Wysokość opłaty za udostępnianie danych z CEIDG

Wysokość opłaty za udostępnienie danych nie jest wartością stałą. Opłata ta jest obliczana jako iloczyn liczby godzin niezbędnych do przygotowania takich danych, zależnej od zakresu udostępnianych danych, oraz stawki za roboczogodzinę. Rozpoczętą godzinę liczy się przy obliczaniu opłaty jako pełne godziny.

Zakres udostępnianych danych oraz liczba godzin niezbędnych do przygotowania takich danych są określane każdorazowo w umowie. Umowę zawiera się z ministrem właściwym do spraw gospodarki. Musi ona określać przynajmniej zakres udostępnianych danych i warunki techniczne ich udostępnienia.

Przesyłanie wniosku do CEIDG pocztą

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HRM partners

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama