REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Profil Zaufany - zalety korzystania

Profil Zaufany - zalety korzystania /fot. Fotolia
Profil Zaufany - zalety korzystania /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Profil Zaufany to przydatne narzędzie dla przedsiębiorców. Dzięki niemu można m.in. zmienić dane w CEIDG nie wychodząc z domu.

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze? Załóż Profil Zaufany. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu zza ekranu komputera np. zmienisz dane firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

REKLAMA

Tylko w lutym i marcu ponad 630 tysięcy osób założyło Profil Zaufany. W sumie korzysta już z niego niemal 3,3 miliona Polaków, wśród nich wielu przedsiębiorców.

"Profil Zaufany to bezpłatna i w pełni bezpieczna alternatywa płatnego podpisu kwalifikowanego" – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. "Dzięki niemu podstawowy kontakt przedsiębiorców z administracją odbywa się w pełni online – począwszy od możliwości założenia firmy przez Internet, na rozliczeniach z fiskusem skończywszy" – dodaje szef MC.

Polecamy: Kodeks pracy 2019 - komentarz

Działaj w CEiDG

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zmieniły się twoje dane? Złóż w tej sprawie wniosek do CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Nie musisz nigdzie iść. Usiądź przed komputerem i wejdź na www.biznes.gov.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Termin, w którym musisz zgłosić zmianę danych zależy od tego, jakie dane uległy zmianie.

Oto co powinieneś zgłosić w ciągu 7 dni:

- zmianę twojego imienia i nazwiska, daty urodzenia (jeśli nie posiadasz numeru PESEL)

- zmianę dodatkowych określeń, które włączyłeś do nazwy firmy

- zmianę informacji o obywatelstwie

- zmianę adresu do doręczeń oraz adresu stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej – jeżeli takie miejsce posiadasz

- zmianę innych danych kontaktowych, jeśli podałeś je we wniosku o wpis do CEIDG.

Wszystko to możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybierzesz opcję złożenia wniosku online.

Po pierwsze – Profil Zaufany

REKLAMA

A opcji złożenia wniosku o zmianę wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarcze masz kilka. "Najwygodniejsze jest przygotowanie i podpisanie wniosku online. Aby to zrobić, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej CEIDG, wypełnić formularz i podpisać go elektronicznie, oczywiście Profilem Zaufanym" – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Wniosek (jego dokładna nazwa to CEIDG-1) możesz wypełnić samodzielnie, uzupełniając pola formularza lub korzystając z pomocy tzw. kreatora. W tym przypadku, przewodnik krok po kroku i pytania pomocnicze ułatwią ci uzupełnianie kolejnych rubryk. Sprawdź, jak to zrobić.

A jak założyć Profil Zaufany? To bardzo proste.

Masz dwie możliwości, by założyć Profil Zaufany. Najszybciej zrobisz to za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Obecnie założenie Profilu Zaufanego umożliwia 10 banków. Sprawdź, czy masz konto w jednym z nich.

Profil Zaufany wykorzystuje do identyfikacji tylko podstawowe informacje: imię (imiona), nazwisko oraz numer PESEL. Nasze dane w banku są już sprawdzone i wiarygodne – zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta. Dlatego nie ma potrzeby potwierdzania ich osobiście w placówce, ani w urzędzie. Cały proces to kilka kliknięć i kilka minut.

Drugi sposób to założenie Profilu Zaufanego przez Internet i potwierdzenie go w Punkcie Potwierdzającym. Na terenie całego kraju działa 1500 takich punktów. Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy znajduje się najbliższy.

Wszystkie informacje na temat Profilu Zaufanego znajdziesz na stronie www.pz.gov.pl

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

REKLAMA

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

REKLAMA

Idą zmiany. Co czeka producentów i użytkowników elektroniki konsumenckiej w 2025 r.?

W 2025 roku branża elektroniki użytkowej czeka rewolucja – od standaryzacji ładowarek do smartfonów, przez obowiązkowy recykling baterii, aż po prawo do naprawy. A do tego wszystkiego… nieprzewidywalna polityka Donalda Trumpa. Co jeszcze wpłynie na przyszłość technologii?

Wyższe składki ZUS w 2025 roku [Kierowcy]

Znamy kwotę przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia na 2025 rok. Średnia krajowa wzrośnie o 850 zł. Oznacza to wyższe składki ZUS, a także wzrost kosztów zatrudnienia kierowców w transporcie międzynarodowym.

REKLAMA