Czy dodatkowe miejsce prowadzenia działalności może być za granicą?
REKLAMA
REKLAMA
Podanie dodatkowego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, ma charakter wyłącznie informacyjny.
REKLAMA
Podstawę prawną dla takiego wpisu stanowi art. 25 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447, z późn. zm.), dalej: „s.d.g.”, zgodnie z którym wpisowi do CEIDG podlega oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu zamieszkania przedsiębiorcy, adres do doręczeń przedsiębiorcy oraz adresy, pod którymi jest wykonywana działalność gospodarcza, w tym adres głównego miejsca wykonywania działalności i oddziału, jeżeli został utworzony; dane te są zgodne z oznaczeniami kodowymi przyjętymi w krajowym rejestrze urzędowym podziału terytorialnego kraju, o ile to w danym przypadku możliwe.
Zobacz: Jak wypełnić formularz CEIDG-1?
Także instrukcja wypełniania wniosku CEIDG-1 w zakresie dotyczącym wypełniania rubryki 11.3.1, określa pola formularza, które należy wypełnić w przypadku podania zagranicznego adresu wykonywania działalności gospodarczej.
Podanie takiego miejsca za granicą, nie uprawnia przedsiębiorcy do wykonywania za granicą działalności, której wykonywanie jest uzależnione od spełnienia warunków wykonywania działalności określonych w danym kraju.
Zobacz: CEIDG - vademecum
Polskie ustawy mają zastosowanie tylko do działalności gospodarczej wykonywanej na terytorium RP.
Wykonywanie działalności poza granicami Polski, wymaga od przedsiębiorcy spełnienia warunków miejscowych (państwa przyjmującego) i funkcjonowania zgodnie z przepisami państwa, w którym działalność jest podejmowana.
Zobacz: Wsteczna data wznowienia działalności gospodarczej
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.