REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wiara pomaga w życiu i ... biznesie

Kościół św. Aleksandra w Warszawie
Kościół św. Aleksandra w Warszawie
MWmedia

REKLAMA

REKLAMA

Wspólną cechą Romana Kluski, Jan Kulczyka, Bernarda Arnault, Armancio Ortegi, Carlosa Slim Helú, czy też braci Albrecht, jest nie tylko ogromny majątek. Wszyscy są również osobami wierzącymi. – Wiara pomaga w życiu, a biznes to życie. Tym, którzy czują, że nie są sami, łatwiej osiągnąć sukces – mówi Dariusz Sikorski, mówca motywacyjny i doradca biznesu.

Jeden z brytyjskich krezusów, Albert Gubay obiecał w rozmowie z Bogiem, że odda połowę swojej fortuny na Kościół katolicki, jeśli zostanie milionerem. Kilkadziesiąt lat później, gdy jego majątek sięgnął 500 mln funtów, zdecydował się przeznaczyć większość na stworzenie fundacji, której zadaniem będzie m.in. pomnożenie tej kwoty i przekazanie połowy dla Kościoła. Obecnie jest to 235 mln funtów, a celem Gubay’a jest pół miliarda funtów.

REKLAMA

REKLAMA

– W tym przypadku mamy do czynienia z „umową”  Bogiem, co nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że biznesman wierzył, że Bóg istnieje i że mu pomoże – tłumaczy Dariusz Sikorski. - Biznes to wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Bardzo często w biznesie człowiek jest sam i jeśli ma kogoś do kogo może się pomodlić i kogo może o coś poprosić, łatwiej jest mu te trudności przezwyciężyć – dodaje .

Osobom wierzącym łatwiej podejmować decyzje, szczególnie te ryzykowne, gdyż wiedzą, że zawsze mogą liczyć na wsparcie „z góry”. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy biznesman jest katolikiem, protestantem, muzułmaninem, czy buddystą. - Chodzi o samą wiarę. Osoby prawdziwie wierzące czują wewnętrzną, potężną moc. Zdają sobie z tej mocy sprawę, przez co są odważniejsi i pewniejsi siebie. Gdy jest pewność, umysł lepiej pracuje – wyjaśnia Dariusz Sikorski.

Wiara potwierdzona naukowo

Skuteczność w biznesie osób religijnych potwierdzają badania przeprowadzone przez amerykańską socjolog, Lisę A. Caister. W latach ’80 i ’90 zbadała ona prawie 5 tys. osób i z badań wynikło, że osoby, które regularnie biorą udział w obrzędach religijnych, osiągają większe bogactwo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Stwierdzono również, która z religii jest najbardziej „opłacalna”. Największy majątkiem dysponowali Żydzi, a najmniejszym, grupa konserwatywnych protestantów (m.in. baptyści, świadkowie Jehowy, wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego). Katolicy znaleźli się w połowie „stawki” z wynikiem zbliżonym do średniej z całego badania.

Religia zawsze towarzyszyła sukcesowi i nigdy nie była jej przeciwna. Kiedyś najbogatsi byli królowie, księża i baronowie, czyli ludzie wierzący. Czołowi przedstawiciele przemysłu w XIX wieku, tacy jak Henry Ford, czy też Andrew Carnegie to również osoby, dla których wiara odgrywała ważną rolę.

1 % CIT dla polskich naukowców

Kasy fiskalne 2013 – wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

- Biblia to najlepsza książka biznesowa świata, która przedstawia dokładne zasady jak osiągnąć sukces. Wiem to na własnym przykładzie. Od momentu, gdy bliżej poznałem Boga i zacząłem żyć według Pisma Świętego, nabrałem dodatkowych sił, które pomagają mi w biznesie - wyjaśnia mówca motywacyjny. Celem samym w sobie nie może być jednak pieniądz. Zarabianie nie jest złe, chodzi o to, co z tymi pieniędzmi robimy. Osoby sukcesu mogą przecież dawać ludziom pracę oraz przekazywać datki na szczytne cele. Z myślą o przedsiębiorcach i pracodawcach, Księża Sercanie stworzyli duszpasterstwo Talent, w którym można otrzymać wsparcie w zakresie tego, jak zarabiać pieniądze i nie zdradzać przy tym swoich wartości. 

Czy niewierzący mają trudniej?

Fakt, że religia pomaga z biznesie, nie oznacza jednak, że osoby niewierzące nie mają szansy na sukces. W pierwszej trójce najbogatszych ludzi świata, są przecież dwaj agnostycy Bill Gates (choć jego żona jest katoliczką) i Warren Bufet, a Mark Zuckerberg, założyciel i właściciel Facebooka jest ateistą. - Nie jest tak, że bez religii nie jesteśmy w stanie osiągnąć sukcesu, ale na pewno religia w sukcesie pomaga. Osoby niewierzące mogą zostać ze swoimi problemami sami, przez co trudniej będzie im je pokonać  – tłumaczy Dariusz Sikorski.

Swego rodzajem modlitwą dla osób niewierzących jest afirmacja, czyli wmawianie sobie czegoś tak długo, aż w to uwierzą. Jeśli będziemy sobie wmawiać, że jesteśmy milionerami to część zacznie wierzyć, że jest to możliwe. - Jest to programowanie siebie, przez oszukiwanie umysłu. Umysł podświadomy stara się zrobić wszystko, żeby zrealizować to co sobie zaprogramował – podsumowuje Dariusz Sikorski.

***

Dariusz Sikorski, specjalista w dziedzinie motywacji, coach i konsultant biznesowy oraz doradca środowisk młodzieżowych. W jego szkoleniach i seminariach uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Współpracował i współpracuje z największymi firmami finansowymi w Europie m.in. Aviva, AXA, Generali Group, Alianz Polska, Nordea , Aegon, Compensa, DSA Financial Group SA.

Jest również trenerem motywacyjnym w sporcie. W 2012 roku rozpoczął współpracę z reprezentacją Polski w piłce siatkowej kobiet. Motywował polskie siatkarki przed udziałem reprezentacji w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2012 oraz przed turniejami World Grand Prix 2012. Obecnie współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki – prowadzi treningi motywacyjne dla zawodników i trenerów polskiej kadry w biegach przełajowych. W przeszłości motywował także zawodników I ligowego klubu piłkarskiego Miedź Legnica.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Minister Telus: rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw

    Minister Robert Telus podkreślił, że rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw. Poinformował, że resort rolnictwa myśli nad zmianą programu "Produkt w szkole", by go ukierunkować na lokalne i ekologiczne produkty.

    Nawet 2,5 mln euro dofinansowania w konkursie Seal of Excellence. Dla kogo? Kiedy można składać wnioski?

    Jesteś przedsiębiorcą, którego projekt został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską i otrzymał certyfikat Seal of Excellence w ramach instrumentu EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”, jednak z powodu ograniczeń budżetowych nie otrzymałeś dofinansowania? Weź udział w konkursie organizowanym przez NCBR Seal of Excellence. Budżet to 23 miliony złotych. 

    Starasz się o dofinansowanie do projektu? Sprawdź, jak ocenić, czy jest innowacyjny i ma szanse na dotację

    Jednym z najistotniejszych kryteriów wyboru projektu, mającego otrzymać dofinansowanie jest innowacyjność. Jak ocenić, czy projekt jest innowacyjny i ma szansę na otrzymanie grantu? Podpowiadają eksperci do spraw pozyskiwania dotacji. 

    Ile w Polsce można zebrać na internetowej zbiórce? Kiedy ludzie wpłacają najwięcej pieniędzy?

    Ile wynosi średnia wartość zbiórki online na świecie, a ile w Polsce? Ile zrzutek tworzonych jest rocznie? Kiedy najczęściej ludzie wpłacają pieniądze? Oto ciekawostki i nieznane fakty na temat crowdfundingu na świecie i w Polsce.

    REKLAMA

    MRiRW: pomoc dla rolników za szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych

    MRiRW poinformowało, że rolnicy, którzy ponieśli szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych, mogą ubiegać się o pomoc; stawka wynosi 2500 zł na 1 ha powierzchni owocujących upraw.

    Kto jeszcze czyta papierowe gazetki promocyjne? Okazuje się, że całkiem sporo klientów

    Tradycyjne gazetki promocyjne odnotowały duży spadek. Zmniejszyły też liczbę stron, powierzchnię i… liczbę promocji. Można to zaobserwować wszędzie, oprócz dyskontów. W branży spożywczej nie ma co liczyć na odejście od papierowych gazetek. Inne branże prawdopodobnie zmienią formę papierową na elektroniczną. 

    Minister Telus: stworzenie korytarza solidarnościowego to nasze rozwiązanie dla Ukrainy ws zboża

    Minister Robert Telus powiedział, że stworzenie korytarza solidarnościowego, tak by ukraińskie zboże nie wpływało do Polski, to nasze rozwiązanie. Dodał, że rozwiązanie to poprzednio zadziałało, nie zakłócając polskiego rynku zboża.

    Publiczne stacje ładowania elektryków co 60-100 km. Nowe przepisy od połowy 2024 roku

    W Polsce jest coraz więcej samochodów o napędzie elektrycznym ale nie nadąża za tym infrastruktura. Po prostu brakuje publicznych stacji ładowania. W połowie 2024 roku wejdzie w życie unijne rozporządzenie AFIR, które wymaga rozbudowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Zgodnie z nowymi przepisami do końca 2025 roku na najważniejszych trasach europejskich (sieć bazowa TEN-T) publiczne stacje ładowania mają być dostępne maksymalnie co 60 km. W ramach większej sieci kompleksowej TEN-T odległość ta ma wynieść nie więcej niż 100 km.

    REKLAMA

    Szef MON: spór o zboże z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich

    Szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że "spór z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich, którzy chcieliby sprzedawać zboże na terytorium Polski; my natomiast musimy chronić interesów polskich rolników".

    Miliony idą na projekty badawcze. Kto korzysta z Funduszy Europejskich?

    Prawie 100 projektów badawczych realizowanych z Funduszy Europejskich było w I połowie br. Łączne dofinansowanie w wysokości ponad 524 mln zł. Takie dane przestawia NCBR. W obszarach jakich działań najczęściej prowadzone są projekty?

    REKLAMA