REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wiara pomaga w życiu i ... biznesie

Subskrybuj nas na Youtube
Kościół św. Aleksandra w Warszawie
Kościół św. Aleksandra w Warszawie
MWmedia

REKLAMA

REKLAMA

Wspólną cechą Romana Kluski, Jan Kulczyka, Bernarda Arnault, Armancio Ortegi, Carlosa Slim Helú, czy też braci Albrecht, jest nie tylko ogromny majątek. Wszyscy są również osobami wierzącymi. – Wiara pomaga w życiu, a biznes to życie. Tym, którzy czują, że nie są sami, łatwiej osiągnąć sukces – mówi Dariusz Sikorski, mówca motywacyjny i doradca biznesu.

Jeden z brytyjskich krezusów, Albert Gubay obiecał w rozmowie z Bogiem, że odda połowę swojej fortuny na Kościół katolicki, jeśli zostanie milionerem. Kilkadziesiąt lat później, gdy jego majątek sięgnął 500 mln funtów, zdecydował się przeznaczyć większość na stworzenie fundacji, której zadaniem będzie m.in. pomnożenie tej kwoty i przekazanie połowy dla Kościoła. Obecnie jest to 235 mln funtów, a celem Gubay’a jest pół miliarda funtów.

REKLAMA

REKLAMA

– W tym przypadku mamy do czynienia z „umową”  Bogiem, co nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że biznesman wierzył, że Bóg istnieje i że mu pomoże – tłumaczy Dariusz Sikorski. - Biznes to wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Bardzo często w biznesie człowiek jest sam i jeśli ma kogoś do kogo może się pomodlić i kogo może o coś poprosić, łatwiej jest mu te trudności przezwyciężyć – dodaje .

Osobom wierzącym łatwiej podejmować decyzje, szczególnie te ryzykowne, gdyż wiedzą, że zawsze mogą liczyć na wsparcie „z góry”. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy biznesman jest katolikiem, protestantem, muzułmaninem, czy buddystą. - Chodzi o samą wiarę. Osoby prawdziwie wierzące czują wewnętrzną, potężną moc. Zdają sobie z tej mocy sprawę, przez co są odważniejsi i pewniejsi siebie. Gdy jest pewność, umysł lepiej pracuje – wyjaśnia Dariusz Sikorski.

Wiara potwierdzona naukowo

Skuteczność w biznesie osób religijnych potwierdzają badania przeprowadzone przez amerykańską socjolog, Lisę A. Caister. W latach ’80 i ’90 zbadała ona prawie 5 tys. osób i z badań wynikło, że osoby, które regularnie biorą udział w obrzędach religijnych, osiągają większe bogactwo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Stwierdzono również, która z religii jest najbardziej „opłacalna”. Największy majątkiem dysponowali Żydzi, a najmniejszym, grupa konserwatywnych protestantów (m.in. baptyści, świadkowie Jehowy, wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego). Katolicy znaleźli się w połowie „stawki” z wynikiem zbliżonym do średniej z całego badania.

Religia zawsze towarzyszyła sukcesowi i nigdy nie była jej przeciwna. Kiedyś najbogatsi byli królowie, księża i baronowie, czyli ludzie wierzący. Czołowi przedstawiciele przemysłu w XIX wieku, tacy jak Henry Ford, czy też Andrew Carnegie to również osoby, dla których wiara odgrywała ważną rolę.

1 % CIT dla polskich naukowców

Kasy fiskalne 2013 – wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

- Biblia to najlepsza książka biznesowa świata, która przedstawia dokładne zasady jak osiągnąć sukces. Wiem to na własnym przykładzie. Od momentu, gdy bliżej poznałem Boga i zacząłem żyć według Pisma Świętego, nabrałem dodatkowych sił, które pomagają mi w biznesie - wyjaśnia mówca motywacyjny. Celem samym w sobie nie może być jednak pieniądz. Zarabianie nie jest złe, chodzi o to, co z tymi pieniędzmi robimy. Osoby sukcesu mogą przecież dawać ludziom pracę oraz przekazywać datki na szczytne cele. Z myślą o przedsiębiorcach i pracodawcach, Księża Sercanie stworzyli duszpasterstwo Talent, w którym można otrzymać wsparcie w zakresie tego, jak zarabiać pieniądze i nie zdradzać przy tym swoich wartości. 

Czy niewierzący mają trudniej?

Fakt, że religia pomaga z biznesie, nie oznacza jednak, że osoby niewierzące nie mają szansy na sukces. W pierwszej trójce najbogatszych ludzi świata, są przecież dwaj agnostycy Bill Gates (choć jego żona jest katoliczką) i Warren Bufet, a Mark Zuckerberg, założyciel i właściciel Facebooka jest ateistą. - Nie jest tak, że bez religii nie jesteśmy w stanie osiągnąć sukcesu, ale na pewno religia w sukcesie pomaga. Osoby niewierzące mogą zostać ze swoimi problemami sami, przez co trudniej będzie im je pokonać  – tłumaczy Dariusz Sikorski.

Swego rodzajem modlitwą dla osób niewierzących jest afirmacja, czyli wmawianie sobie czegoś tak długo, aż w to uwierzą. Jeśli będziemy sobie wmawiać, że jesteśmy milionerami to część zacznie wierzyć, że jest to możliwe. - Jest to programowanie siebie, przez oszukiwanie umysłu. Umysł podświadomy stara się zrobić wszystko, żeby zrealizować to co sobie zaprogramował – podsumowuje Dariusz Sikorski.

***

Dariusz Sikorski, specjalista w dziedzinie motywacji, coach i konsultant biznesowy oraz doradca środowisk młodzieżowych. W jego szkoleniach i seminariach uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Współpracował i współpracuje z największymi firmami finansowymi w Europie m.in. Aviva, AXA, Generali Group, Alianz Polska, Nordea , Aegon, Compensa, DSA Financial Group SA.

Jest również trenerem motywacyjnym w sporcie. W 2012 roku rozpoczął współpracę z reprezentacją Polski w piłce siatkowej kobiet. Motywował polskie siatkarki przed udziałem reprezentacji w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2012 oraz przed turniejami World Grand Prix 2012. Obecnie współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki – prowadzi treningi motywacyjne dla zawodników i trenerów polskiej kadry w biegach przełajowych. W przeszłości motywował także zawodników I ligowego klubu piłkarskiego Miedź Legnica.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

REKLAMA

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

REKLAMA

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA