| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ranking lokat terminowych – lipiec 2013

Ranking lokat terminowych – lipiec 2013

Lipcowa obniżka stóp procentowych banku centralnego spowodowała, że wśród lokat terminowych coraz trudniej znaleźć jest tę, która jest korzystnie oprocentowana. Czy zatem w bankach można znaleźć produkt, który zapewni nam godziwe zyski? TotalMoney.pl sprawdził to.

Gdzie najlepiej założyć lokatę na pół roku?

Półroczny depozyt – eLokatę24 – nadal najlepiej jest założyć w spółdzielczym SK banku. Depozyt ten już od kilku miesięcy utrzymuje pierwsze miejsce w zestawieniu lokat półrocznych, a jego aktualne oprocentowanie to 4,5% w skali roku. Na drugiej pozycji znalazła się FM Lokata PRO FM Banku (3,6% w skali roku). Na trzecim zaś - Lokata Stabilna Idea Banku, której oprocentowanie wynosi 3,55% w skali roku.

Gratulujemy „świeżo upieczonym małżonkom”!

Jaki te gratulacje mają związek z lokatami terminowymi? Taki, że osoby, które właśnie zmieniły stan cywilny mogą założyć specjalnie przygotowaną dla nich lokatę – dwunastomiesięczną eLokatę24 SK banku. Jej oprocentowanie wynosi obecnie 5,5%. Pozycję drugą w zestawieniu rocznych lokat terminowych zajmuje IGO lokata Inteligo (jedyna w rankingu lokata z miesięczną kapitalizacją odsetek), której oprocentowanie wynosi 3,7% w skali roku. Na miejscu trzecim uplasował się FM Bank i jego FM Lokata PRO. Jej oprocentowanie wynosi 3,6% w skali roku.

Znajdź lokatę terminową najlepiej dopasowaną do Twoich oczekiwań!

Stopy procentowe zaliczyły – mówiąc kolokwialnie – kolejny zjazd. Reakcja banków nie była trudna do przewidzenia i widać ją w powyższej tabeli oraz w decyzjach konsumentów. Z informacji Narodowego Banku Polskiego wynika, że w końcu maja Polacy na lokatach bankowych trzymali 256,9 mld zł – o 5,1 mld zł mniej niż w kwietniu. Pozostaje mieć nadzieję, że informacje te spowodują, że banki nie będą tak jak dotąd reagowały na działania Rady Polityki Pieniężnej. Może także sama RPP wyhamuje nieco obniżki stóp. Czas pokaże…

Zobacz: Czy opłaca się wziąć kredyt hipoteczny w euro?

Autor: TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »