REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Złoty mocny w oczekiwaniu na kolejne dane

Marek Rogalski
Marek Rogalski
Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

REKLAMA

REKLAMA

W środę rano złoty pozostawał mocny – o godz. 9:05 za euro płacono 4,07 zł, a dolar był wart 2,8450 zł. To wynik po części dobrego zamknięcia się indeksów na Wall Street, ale przede wszystkim wzrostów na giełdach w Azji.

REKLAMA

Indeks w Szanghaju zdołał w pełni odrobić straty z poniedziałku. To sprawiło, iż o ile na zamknięciu Wall Street złoty był nieco słabszy (euro było warte ponad 4,09 zł), to dzisiaj rano dobre nastroje powróciły. Kluczowe dla ich podtrzymania będą dzisiejsze dane z Niemiec (o godz. 10:00 podany zostanie sierpniowy odczyt indeksu nastrojów w biznesie Ifo, który według prognoz wzrósł do 88,9 pkt., choć możliwa jest bardziej optymistyczna niespodzianka), a także popołudniowe dane z USA. O godz. 14:30 poznamy informacje o zamówieniach na dobra trwałe w lipcu (po spadku w czerwcu o 2,2 proc. m/m, teraz spodziewany jest ich wzrost o 3 proc. m/m), a o godz. 16:00 dowiemy się jaka była sprzedaż nowych domów (lipcowa prognoza to 390 tys.).

REKLAMA

Analiza techniczna dla indeksów na Wall Street nie jest zbyt optymistyczna – mamy drugą z kolei świecę z dużym knotem od góry (spadającą gwiazdę), która może sugerować rosnącą przewagę podaży. Niemniej scenariusz ten nie jest potwierdzany przez analizę wskaźnikową. Tak czy inaczej, brak rozstrzygnięcia na Wall Street, może być jedną z przyczyn dla których notowania EUR/USD na rynkach światowych pozostają kolejny dzień w „zawieszeniu” wokół poziomu 1,43.

EUR/PLN: Wczorajsze dane o sprzedaży detalicznej były jednym z motorów umocnienia złotego i spadku notowań euro poniżej 4,0750. To teoretycznie otwiera drogę do kluczowych w tym tygodniu 4,05. Dzienne wskaźniki dają mieszane sygnały. Opór na 4,0750 nie jest zbyt wiarygodny, istotniejsza jest strefa 4,09-4,10.

USD/PLN: Dolar w kraju nie dostaje ostatnio sygnałów ze strony EUR/USD. Niemniej naruszenie 2,85 teoretycznie otwiera drogę do 2,82. Dzienne wskaźniki dają mieszane sygnały, chociaż warto obserwować MACD, który jest bliski wygenerowania sygnału sprzedaży. Opór na 2,85 nie jest zbyt wiarygodny, istotniejsze są okolice 2,87-2,88.

EUR/USD: Przed nami kolejny dzień konsolidacji 1,4250-1,4365. Na dziennych wskaźnikach uwagę zwraca sygnał kupna na MACD i konsekwentny ruch w górę na Stochastic. Trudno jednoznacznie określić, czy i w którą stronę opuścimy dzisiaj wspomniany wcześniej obszar konsolidacji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA