REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Poniedziałek bez istotnych publikacji makro

Marek Rogalski
Marek Rogalski
Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Podobno korekta przychodzi niespodziewanie. Tak można określić to, co działo się dzisiaj rano na rynku EUR/USD.

REKLAMA

Mimo pozytywnego rozwoju wypadków na giełdach azjatyckich – tamtejsi inwestorzy zostali zachęceni do zakupów po silnych zwyżkach na Wall Street w piątek wieczorem – kurs euro do dolara zniżkował z okolic 1,4350 do 1,4285 dzisiaj po godz. 9:00. Trudno znaleźć jednoznaczny powód takiego zachowania się rynku. Niewykluczone, że wpływ na to mogły mieć sobotnie słowa szefa ECB podczas spotkania bankowców w Jackson Hole. Jean-Claude Trichet przyznał, iż światową gospodarkę czeka jeszcze trudna i wyboista droga, chociaż najgorsze ma już za sobą. To mogło nieco ochłodzić nastroje po dobrych publikacjach danych makro (PMI z Europy i danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA).

REKLAMA

Dzisiaj na rynki nie napłynie wiele informacji. Jedynie o godz. 11:00 dowiemy się jaka była dynamika nowych zamówień w europejskim przemyśle w czerwcu (progn. 1,5 proc. m/m i -28,9 proc. r/r). Dane te nie są jednak aż tak istotne. Większy wpływ na rynki będzie mieć więc zachowanie się giełd, a tutaj nie można wykluczyć realizacji zysków (być może więc ranne umocnienie dolara miało swoisty charakter wyprzedzający?).

EUR/PLN: Kurs euro powrócił dzisiaj rano powyżej 4,10, wzmacniając znaczenie strefy 4,09-4,10 jako istotnego wsparcia. Kluczowymi poziomami w tym tygodniu będą jednak okolice 4,0750, których naruszenie może otworzyć drogę do 4,05. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Niemniej dzisiaj, w przypadku próby odbicia silnym oporem będą okolice 4,12-4,13.

REKLAMA

USD/PLN: Wsparcie w rejonie 2,85 zadziałało i notowania dolara powróciły dzisiaj rano w okolice 2,87. Silnym oporem pozostają okolice 2,90. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Nie wydaje się jednak, abyśmy dzisiaj powrócili poniżej 2,85. Celem na ten tydzień jest jednak test 2,82 i dalej ruch do 2,80.

EUR/USD: Poniedziałkowa ranna korekta notowań EUR/USD nie jest w stanie zagrozić rodzącej się nowej fali wzrostowej. Potwierdzają to dzienne wskaźniki, a MACD jest bliski wygenerowania sygnału kupna. Silnym wsparciem są okolice 1,4280, a ich ewentualne naruszenie może być kosmetyczne (1,4260). Dzisiaj możliwa jest konsolidacja 1,4280-1,4350.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA