REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Poniedziałek bez istotnych publikacji makro

Marek Rogalski
Marek Rogalski
Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Podobno korekta przychodzi niespodziewanie. Tak można określić to, co działo się dzisiaj rano na rynku EUR/USD.

REKLAMA

Mimo pozytywnego rozwoju wypadków na giełdach azjatyckich – tamtejsi inwestorzy zostali zachęceni do zakupów po silnych zwyżkach na Wall Street w piątek wieczorem – kurs euro do dolara zniżkował z okolic 1,4350 do 1,4285 dzisiaj po godz. 9:00. Trudno znaleźć jednoznaczny powód takiego zachowania się rynku. Niewykluczone, że wpływ na to mogły mieć sobotnie słowa szefa ECB podczas spotkania bankowców w Jackson Hole. Jean-Claude Trichet przyznał, iż światową gospodarkę czeka jeszcze trudna i wyboista droga, chociaż najgorsze ma już za sobą. To mogło nieco ochłodzić nastroje po dobrych publikacjach danych makro (PMI z Europy i danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA).

REKLAMA

Dzisiaj na rynki nie napłynie wiele informacji. Jedynie o godz. 11:00 dowiemy się jaka była dynamika nowych zamówień w europejskim przemyśle w czerwcu (progn. 1,5 proc. m/m i -28,9 proc. r/r). Dane te nie są jednak aż tak istotne. Większy wpływ na rynki będzie mieć więc zachowanie się giełd, a tutaj nie można wykluczyć realizacji zysków (być może więc ranne umocnienie dolara miało swoisty charakter wyprzedzający?).

EUR/PLN: Kurs euro powrócił dzisiaj rano powyżej 4,10, wzmacniając znaczenie strefy 4,09-4,10 jako istotnego wsparcia. Kluczowymi poziomami w tym tygodniu będą jednak okolice 4,0750, których naruszenie może otworzyć drogę do 4,05. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Niemniej dzisiaj, w przypadku próby odbicia silnym oporem będą okolice 4,12-4,13.

REKLAMA

USD/PLN: Wsparcie w rejonie 2,85 zadziałało i notowania dolara powróciły dzisiaj rano w okolice 2,87. Silnym oporem pozostają okolice 2,90. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Nie wydaje się jednak, abyśmy dzisiaj powrócili poniżej 2,85. Celem na ten tydzień jest jednak test 2,82 i dalej ruch do 2,80.

EUR/USD: Poniedziałkowa ranna korekta notowań EUR/USD nie jest w stanie zagrozić rodzącej się nowej fali wzrostowej. Potwierdzają to dzienne wskaźniki, a MACD jest bliski wygenerowania sygnału kupna. Silnym wsparciem są okolice 1,4280, a ich ewentualne naruszenie może być kosmetyczne (1,4260). Dzisiaj możliwa jest konsolidacja 1,4280-1,4350.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA