REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Powrót notowań EUR/PLN ponad wartość 3,9200

Joanna Pluta
analityk w Departamencie Analiz TMS Brokers

REKLAMA

REKLAMA

Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję od lekkiej zwyżki, która doprowadziła kurs z powrotem powyżej poziomu 3,9200. Wygląda na to, że wartość euro powróciła do swojego dotychczasowego kanału wahań, w którym przebywała od początku sierpnia aż do minionej środy, kiedy to miało miejsce wybicie jego dolnego ograniczenia, czyli wspomnianego już poziomu 3,9200.

Dziś z kraju napłyną dane o produkcji przemysłowej we wrześniu – przewiduje się, iż wzrosła ona w tym okresie o 11,0 proc. r/r. Odczyt lepszy od prognoz powinien chociaż krótkoterminowo nasilić oczekiwania na podwyżki stóp procentowych w naszym kraju.

REKLAMA

W Polsce wciąż nie ustają dyskusje dotyczące nawet pośrednio kondycji krajowego sektora finansów publicznych i sposobów szybszego spełniania wymogów Komisji Europejskiej w zakresie obniżenia deficytu i długu publicznego. Minister finansów J. Rostowski powiedział wczoraj, iż Polska ma nadzieję, że Komisja przy obliczaniu tych wskaźników będzie uwzględniać koszty reform emerytalnych na korzyść krajów, które je przeprowadziły. Według rządu, obecna metodologia jest krzywdząca dla krajów, które jak Polska przeprowadziły reformę emerytur.

Przeczytaj także: Jakie tajemnice zawierają Księgi Wieczyste?

REKLAMA

Notowania EUR/USD po ostatnim ruchu korygującym, dziś rano podlegają stabilizacji w pobliżu poziomu 1,3900. Po ponad miesięcznej fali osłabienia dolara amerykańskiego, głos w tej sprawie zabrał sekretarz skarbu USA T. Geithner. Powiedział on, iż Stany Zjednoczone nie dewaluują dolara w celu osiągnięcia korzyści eksportowych. Według T. Geithnera żaden kraj, w tym również USA, nie ma prawa sztucznie zaniżać kursu swojej waluty. USA są często obwiniane przez władze gospodarek wschodzących, że „dodruk pieniądza” w tym kraju powoduje ucieczkę kapitału do regionu emerging markets, powodując spekulacyjne zawyżenie kursów ich walut.

W związku z tym kraje te podejmują szereg kroków interwencyjnych w celu ograniczenia skali napływu kapitałów krótkoterminowych. Wczoraj Brazylia podniosła stawkę podatku nakładanego na inwestorów zagranicznych, dokonujących zakupu krajowych obligacji oraz biorących udział w handlu walutowymi instrumentami pochodnymi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odreagowanie w notowaniach głównych par dolarowych utrzymuje notowania AUD/USD poniżej poziomu parytetu. Ponowny atak na wartość 1,0000 jest jednak kwestią czasu – AUD powinno bowiem wspierać ponowne nasilenie się oczekiwań inwestorów na kontynuację zaostrzania polityki pieniężnej w Australii. Dziś rano miała miejsce publikacja raportu z posiedzenia banku centralnego Australii. Władze monetarne zapowiedziały, iż nie mogą zbyt długo wstrzymywać się z kolejnymi podwyżkami stóp procentowych ze względu na rosnące ryzyko inflacji. Na ostatnim posiedzeniu bank pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie, w oczekiwaniu na kwartalny raport o inflacji, który zostanie opublikowany przed kolejnym spotkaniem władz monetarnych w listopadzie.

Polecamy serwis Inwestycje

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA