reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Możliwości sfinansowania zakupu działki rekreacyjnej z kredytu hipotecznego.

Możliwości sfinansowania zakupu działki rekreacyjnej z kredytu hipotecznego.

Zakup działki rekreacyjnej nad jeziorem, morzem lub w górach stał się w ostatnich latach dość popularny, zarówno ze względów wypoczynkowych, jak również inwestycyjnych. Ceny działek w najatrakcyjniejszych miejscach Polski szybko rosną, zachęcając tym samych do zainwestowania.

Jeżeli nie dysponujemy środkami pieniężnymi na zakup działki, jednym z rozwiązań jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego, jednakże większość banków nie uznaje działki rekreacyjnej za korzystne zabezpieczenie kredytu, co powoduje, że uzyskanie takiego kredytu nie jest najprostsze. Spośród czołowych banków działających na rynku polskim wyłącznie w czterech bankach uzyskamy bez większych ograniczeń kredyt na zakup działki rekreacyjnej – BGŻ, BOŚ, Banku Pocztowym oraz Credit Agricole. Tylko w pierwszym z nich uzyskamy takie same warunki cenowe i parametry kredytu jak przy zakupie lokalu mieszkalnego – w Banku Pocztowym musimy posiadać wkład własny na poziomie min. 30% a w pozostałych bankach min. 20%. Dodatkowo w przypadku Credit Agricole uzyskamy kredyt maksymalnie na okres 25 lat, natomiast w Banku Pocztowym na okres 15 lat.

Zobacz: Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych – grudzień 2012

Potwierdzając charakter budowlany naszej działki w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzeni, Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego lub w Decyzji o warunkach zabudowy oraz mając zapisany budowlany charakter działki, dodatkowo będziemy mogli sfinansować jej zakup w Banku Millennium, nawet do 100% ceny transakcyjnej. Podobnie sytuacja wygląda w Kredyt Banku, gdzie musimy wykazać, że nasza działka jest pod zabudowę mieszkalną.

Ważnym aspektem jest czy kupujemy pustą działkę, czy razem z działką kupujemy już gotowy domek letniskowy. W przypadku drugiego wariantu wachlarz banków będących w stanie zaoferować kredyt hipoteczny znacznie wzrasta. Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na charakter domku letniskowego, gdyż większość banków ogranicza się wyłącznie do finansowania domku całorocznego. Sytuacja komplikuje się również, jeżeli chcemy sfinansować zakup działki rekreacyjnej i budowę domku letniskowego, ponieważ spora część banków skredytuje wyłącznie zakup już gotowego domu.

Zobacz: Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2012

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama