reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Gdzie warto zaciągnąć kredyt hipoteczny na 100% wartości nieruchomości?

Gdzie warto zaciągnąć kredyt hipoteczny na 100% wartości nieruchomości?

Znalazłeś swoje wymarzone mieszkanie, ale nie masz pieniędzy na wkład własny? Nawet, jeżeli nie dysponujesz oszczędnościami, nie przekreśla to twoich szans na kredyt. Eksperci z TotalMoney wskazują, gdzie opłaca się zaciągnąć kredyt mieszkaniowy na 100% wartości nieruchomości.

Banki preferują osoby, posiadające wkład własny. Dlaczego? Otóż taki kredytobiorca jest bardziej wiarygodny. Czym to jest spowodowane? Po pierwsze klient angażuje własne środki w zakup nieruchomości, po drugie potencjalne ryzyko, związane ze spłatą kredytu z większym udziałem własnym jest mniejsze. Oznacza to również niższą kwotę kredytu, której udziela bank, czyli niższą ratę i należne odsetki. Po prostu taki kredyt jest tańszy.

Zaciągnięcie kredytu nie wiąże się jednak wyłącznie z wartością nieruchomości. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju opłaty, takie jak taksa notarialna, wpisy do hipotek, ubezpieczenie nieruchomości, koszt przeprowadzki – co akurat może sprezentować nam bank, chociażby Eurobank w ramach swojej najnowszej promocji kredytowej – czy wreszcie wyposażenie mieszkania, o prowizji pośrednika nie wspominając.

Od czasu załamania na rynku nieruchomości na przestrzeni 2009 roku, banki ostrożniej podchodzą do kwestii udzielania kredytów mieszkaniowych na 100% wartości nieruchomości. Taki kredyt nie jest jednak niemożliwy do uzyskania, a wręcz staje się coraz łatwiej dostępny wskutek ponownej walki banków o względy klientów.

Tu znajdziesz aktualne oferty kredytów mieszkaniowych

TotalMoney przeanalizował aktualną sytuację na rynku kredytów hipotecznych, udzielanych przez banki – co z nich wynika? Sprawdzono oferty dwunastu banków. Na liście badanych znalazły się Alior Bank, eurobank, MultiBank, mBank, Getin Bank, Allianz Bank, PKO Bank Polski, Pekao S.A., Nordea Bank, Millennium Bank, Kredyt Bank, Deutsche Bank PBC oraz BZ WBK. Pytanie, na jakich warunkach udzielane są kredyty hipoteczne w PLN na 100% wartości nieruchomości?

Aby możliwe było skorzystanie z tego rodzaju produktu, w większości wypadków niezbędne będzie zakupienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, gdyż standardowa wysokość LtV, czyli wskaźnika wartości kredytu do wartości nieruchomości, kształtuje się na poziomie około 80%. Przykładowo w Alior Banku możliwe jest uzyskanie finansowania nawet do 120% wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu, jak również rozłożenie okresu kredytowania – uwaga – aż na 50 lat!

Banki prześcigają się w udostępnianiu ofert promocyjnych kredytów mieszkaniowych. Swoistego rodzaju standardem jest dziś propozycja kredytu bez prowizji po spełnieniu określonych warunków. Przykładowo kredyty z 0% prowizji oferują:

• eurobank, w ofercie kredytu hipotecznego z marżą nawet od 1% i przeprowadzką gratis. Jeśli bank zaproponuje marżę wyższą niż 1%, można ją obniżyć, korzystając np. z karty kredytowej, lokaty czy konta.
• Deutsche Bank PBC – umożliwia on zaciągnięcie kredytu z marżą wyższą o 0,2pp. niż na standardowych warunkach oraz z kwotą kredytu w wysokości minimum 100 000 zł,
• Millennium Bank - wystarczy założyć tutaj konto osobiste oraz aktywnie korzystać z karty debetowej, dołączonej do rachunku,
• Pekao S.A., gdzie należy uzyskiwać dochody na poziomie 7 500 zł netto na gospodarstwo domowe, zaciągać kredyt na kwotę co najmniej 300 000 zł lub posiadać status klienta VIP tego banku (wówczas również marża jest na preferencyjnych warunkach – od 1,59% w PLN!),
• Bank Pocztowy, który udostępnia kredy bez prowizji w kwocie od 150 000 zł, przy jednoczesnym zakupie karty kredytowej, pakietów ubezpieczeniowych oraz dla osób otwierających ROR i deklarujących comiesięczne wpływy w wysokości od 2 000 zł.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama