Kilku posiadaczy karty głównej
REKLAMA
REKLAMA
Współposiadaczy rachunku, do którego zostały wydane karty, należy traktować jak posiadaczy. Każdy z posiadaczy kart głównych może posiadać jednocześnie uprawnienie do wskazania w umowie określonych użytkowników, na rzecz których zostaną wydane karty dodatkowe. Możemy wobec tego mieć do czynienia z sytuacją, w której do jednego rachunku wydana jest więcej niż jedna karta główna, przy jednoczesnym braku wykluczenia możliwości wydania kart dodatkowych dla użytkowników.
REKLAMA
REKLAMA
Możliwość wydania kart dodatkowych ma w przypadku kart dla osób fizycznych wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia konkretnej, upoważnionej osobie korzystanie z dostępnych za pomocą karty środków, wraz z możliwością określenia granic ich wykorzystania poprzez ustanowienie określonych limitów wydatków. Szczególnie interesujące jest to rozwiązanie np. w przypadku rodziców wysyłających dzieci na wakacje lub innego rodzaju wyjazdy.
W sytuacji wydania na rzecz małoletniego dziecka karty powiązanej z rachunkiem rodzica lub prawnego opiekuna nie jest konieczne wyposażanie dziecka w gotówkę (także w walucie), możliwa jest kontrola wydatków, jak również w sytuacjach tego wymagających, możliwe jest rozszerzenie uprawnień podopiecznego, np. poprzez zmianę limitów i zasilenie go w ten sposób w potrzebne środki. Oczywiście możliwości dokonywania zmian limitów, jak również zasady i czas wprowadzenia nowych limitów zależą od postanowień umowy karty płatniczej. Najczęściej możliwość zmiany od ręki tego typu limitów oferują bankowi wydawcy kart, którzy jednocześnie zapewniają możliwość zmiany limitów za pośrednictwem bankowości internetowej.
Taka karta ma też zastosowanie w stosunku do osób pomagającym osobom niepełnosprawnym i seniorom mającym problem z poruszaniem się. Osoba niepełnosprawna lub senior/ka będący posiadaczem karty płatniczej (karta główna), wskazuje jako użytkownika (karta dodatkowa) osobę, która ma prawo do korzystania z karty w przypadku dokonywania płatności lub pobierania pieniędzy w imieniu i na rzecz tej osoby niepełnosprawnej lub seniora/rki.
Aktualna oferta banków
REKLAMA
REKLAMA