| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Bezpieczeństwo > Reklamacja transakcji kartą płatniczą

Reklamacja transakcji kartą płatniczą

Dobrze wiemy, że płacąc za jakiś towar lub usługę realnymi pieniędzmi, powinniśmy dokładnie odliczyć gotówkę i ewentualnie przeliczyć wydaną przez sprzedawcę resztę. Płacąc kartą kredytową jesteśmy zwykle mniej ostrożni.

Zawsze przy dokonywaniu zakupów za pomocą karty płatniczej powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas zakupów w sklepie, przy podpisywaniu pokwitowania z terminala płatniczego powinniśmy przynajmniej sprawdzić kwotę transakcji. W żadnym wypadku nie powinniśmy tracić karty płatniczej z oczu. Podczas płatności kartą kredytową w internecie należy korzystać tylko z zaufanych witryn i pamiętać o sprawdzeniu czy połączenie jest szyfrowane.

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy nie doszło do nieuprawnionych transakcji przy użyciu naszej karty jest kontrola comiesięcznego wyciągu – zestawienia operacji przy użyciu karty.

Po stwierdzeniu, że operacje przedstawione na wyciągu nie zgadzają się z naszymi faktycznymi zakupami powinniśmy reklamować transakcję budzącą wątpliwości.

W oddziale naszego banku powinniśmy dostać formularz reklamacyjny, na którym opcjonalnie musimy zaznaczyć powód reklamacji. Do najczęstszych powodów reklamacji należą zawyżone rachunki, kilkukrotne naliczenie transakcji, niezrealizowana transakcja uznania (zwrotu pieniędzy na rachunek karty), lub też dokonanie transakcji przez osobę nieuprawnioną z wykorzystaniem danych karty płatniczej.

Bank w ramach procedury reklamacyjnej sprawdzi, czy posiadacz karty dokonał reklamowanej transakcji. W przypadku pozytywnej weryfikacji przez bank reklamacji, bank powinien zwrócić nam pieniądze.

Wybierz kartę kredytową

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »