reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Globalna euforia na giełdach

Globalna euforia na giełdach

Nowy miesiąc i kwartał zaczął się rewelacyjnie. Silne wzrosty przetoczyły się przez niemal wszystkie światowe rynki. Bykom nic nie przeszkadzało. Nawet kolejne kiepskie dane płynące z amerykańskiego rynku pracy, gdzie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych zwiększyła się bardziej, niż się spodziewano.

Na rynku walutowym trwało oczekiwanie na decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Dolar najpierw nieznacznie umacniał się wobec euro, potem zaczął słabnąć, a w pierwszej reakcji na zaskakujące obniżenie stóp w eurolandzie o 0,25 punktu procentowego (powszechnie oczekiwano cięcia o 0,5 punktu) euro drożało momentami do 1,34 dolara.

Złoty zaczął dzień bez większych zmian w porównaniu do środowego zamknięcia, szybko jednak umacniał się do dolara. W szczytowym momencie za amerykańską walutę trzeba było płacić jedynie 3,32 zł. W przypadku franka mieliśmy do czynienia z wahaniami dochodzącymi w ciągu dnia do 5 groszy, ale efekt tych wahań zbilansował się niemal na zero i frank kosztował, podobnie jak wczoraj, 2,95 zł Nasza waluta nieznacznie osłabiła się w stosunku do euro. Po ogłoszeniu decyzji EBC euro potaniało o 4 grosze, ale później z nawiązką odrobiło straty. Tuż po godzinie 16.00 za franka trzeba było płacić jedynie 2,93 zł, za euro 4,46 zł, za dolara 3,32 zł.

Po dzisiejszej sesji techniczny obraz rynku mocno się poprawił. Jednorazowy skok indeksów zrekompensował „dorobek” pięciu korekcyjnych sesji. Jak na mój gust, zwyżka trochę przesadzona, ale daje duże szanse na kontynuację tendencji wzrostowej. Jeśli jutro będziemy świadkami choć połowy dzisiejszego optymizmu, droga do odrobienia tegorocznych strat będzie dużo łatwiejsza.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Roman Przasnyski

Główny analityk Gold Finance.

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Intelligence Dwumiesięcznik

Business Intelligence to nowy punkt widzenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama