reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Słowa Wen Jiabao sprzyjają euro

Słowa Wen Jiabao sprzyjają euro

Wczoraj WIG20 pokonał poziom 2800 pkt. Rynek znalazł się w najniższym położeniu od końca marca i widać pierwsze, wyraźniejsze sygnały do ewentualnego odreagowania. Sesja upłynęła jednak w miarę spokojnie, ponieważ zainteresowanie giełdowymi transakcjami jest umiarkowane.

Nieduża ilość kapitału ogranicza wiarygodność kolejnych zmian. Podobnie było we wtorek. Sesja rozpoczęła się spadkami, ale podaży zdecydowanie zabrakło sił, więc w miarę upływu czasu indeks powoli wracał do poziomu neutralnego.

Media nadal fascynują się tematem Grecji, mimo że z gospodarczego punktu widzenia znacznie istotniejsze było spotkanie dwóch największych krajów-eksporterów na świecie. Wizyta chińskiego premiera w Niemczech na pewno przyczyni się do wzrostu wymiany handlowej między tymi dwoma potęgami, a dodatkowo zapewnienie Wen Jiabao, że jego kraj jest zainteresowany stabilnym euro i rozwijającą się europejską gospodarką, wpłynęły na umocnienie się wspólnej waluty. Z tego powodu zamieszki w Grecji nie miały większego znaczenia. Sytuacja może zmienić się jutro, ponieważ konkrety spotkania przejdą do historii, a strajki w tym południowym kraju będzie przybierały na sile. Trwałość ostatnich wzrostów na EUR/USD nie jest jeszcze taka pewna.

Przeczytaj również: Czy złoto osiągnie cenę 5000 dolarów za uncję?

Pozostałe rynki europejskie i początek handlu w USA były wzrostowe, chociaż byki nie miały żadnego oparcia w danych makro. Indeks Case-Shiller dla amerykańskich metropolii pokazał roczny spadek cen nieruchomości o 4 proc., co było zgodne z prognozami i można się pocieszać, że spadek nie jest tak dramatyczny, jak choćby dwa lata temu. Jednakże to w dalszym ciągu spadek, więc chętnych na nieruchomości brakuje lub nie ma ich wcale. Problemy tego rynku utrzymują się nadal, tylko nie mówi się już o nich tyle, co wcześniej. Nie zachwycili również amerykańscy konsumenci, bo indeks Conferencje Board, obrazujący ich zaufanie i oczekiwania wobec perspektyw gospodarczych, okazał się niższy od rynkowych oczekiwań, a dodatkowo sięgnął 7-miesięcznego dna. Ten wskaźnik pozostaje o tyle istotny, że im bardziej brakuje zaufania i przekonania co do wzrostu gospodarczego, tym mniej jest chęci do wydawania, a to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje teraz słaba, amerykańska gospodarka.

Polecamy serwis: Lokaty

Końcówka dzisiejszego handlu była niemal identyczna jak w poniedziałek. Te same małe obroty, które na otwarcie doprowadziły do spadków w ostatnich godzinach, pomagały już kupującym, bo niewielkie środki wystarczyły do wzrostów. Nie zmienia to jednak faktu, że rynek znajduje się na krawędzi i jeżeli potencjalni kupujący nie przystąpią w tym tygodniu do zakupów, to najbliższy tydzień będzie popisem siły podaży.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Słowa chińskiego premiera podczas wizyty w Niemczech umocniły euro.
Słowa chińskiego premiera podczas wizyty w Niemczech umocniły euro.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama