REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL
Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL

REKLAMA

REKLAMA

Unia Europejska dofinansowuje zakup wyspecjalizowanych usług doradczych, które pozwolą na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw w województwie lubelskim.

Mowa tu o działaniu 1.7 „Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw przez doradztwo”, które dostępne jest dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Działanie to otwiera przed potencjalnymi wnioskodawcami możliwość skorzystania z wyspecjalizowanej pomocy doradczej świadczonej przez podmioty zewnętrzne. Świadczona pomoc powinna przyczyniać się do unowocześnienia funkcjonowania przedsiębiorstw i ich dostosowania do działalności na terenie UE, a także do podniesienia jakości i efektywności zarządzania w przedsiębiorstwie.

REKLAMA

Beneficjenci realizujący projekty w ramach tego działania zobowiązani są do korzystania ze specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez akredytowanych wykonawców. Lista akredytowanych wykonawców znajduje się na stronie www.lawp.lubelskie.pl.

Polecamy: Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie w ramach tego działania mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) realizujące projekt na terenie województwa lubelskiego.

Na co można otrzymać dotację?

REKLAMA

Działanie to ma na celu ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do specjalistycznej pomocy doradczej. Innymi słowy przewiduje się, że dofinansowaniu unijnemu będą mogły podlegać projekty obejmujące doradztwo w zakresie zasad prowadzenia przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej, doradztwo w zakresie jakości, doradztwo w zakresie innowacji i nowych technologii, doradztwo w zakresie wprowadzania przez przedsiębiorcę produktów na nowe rynki zagraniczne. Ponadto przewiduje się możliwość udzielenia wsparcia na projekty doradcze w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania na rozwój działalności przedsiębiorstw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wykaz projektów kwalifikujących się do wsparcia z tego działania można znaleźć na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Szczegółowe informacje odnośnie potencjalnej kwalifikowalności projektów, beneficjentów oraz wydatków znajdują się w ogłoszeniu o naborze projektów w trybie i terminie określonym przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości.

Zapoznaj się także: Długa droga funduszy unijnych

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Z budżetu unijnego pokrywane jest do 50% wydatków kwalifikowanych poniesionych z związku z realizacją projektu. Minimalna wartość projektu musi wynosić co najmniej 20 tys. złotych, maksymalna nie może przekroczyć 500 tys. złotych.

Przedsiębiorca zamierza zrealizować projekt polegający na zakupie usług doradczych dotyczących wprowadzenia nowych produktów na rynki zagraniczne. Wartość wydatków kwalifikowanych wskazanych przez przedsiębiorcę w projekcie wynosi 200 tys. złotych. Maksymalna kwota dofinansowania z UE o którą będzie mógł wnioskować to 100 tys. złotych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA