| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Etykieta w biznesie > W biurze > Jak się zachować wobec nowego pracownika?

Jak się zachować wobec nowego pracownika?

Z Tomkiem znaliście się od dawna, był niezastąpionym ogniwem całego waszego zespołu. Zawsze życzliwy i uśmiechnięty, a przede wszystkim przygotowany do pracy zyskał sobie sympatię i uznanie wszystkich współpracowników. Niestety odszedł z pracy, a jego miejsce ma zająć ten „nowy”.

Nowy pracownik boryka się z różnymi problemami, jednak wy – specjaliści, zgrany zespół nie myślicie o tym w dniu, kiedy po raz pierwszy przekracza próg wspólnego pokoju. Macie własne zmartwienia. Zastanawiacie się, jakim będzie pracownikiem, czy godnie zastąpi kolegę, czy będzie można się z nim porozumieć, czy też stanie się źródłem konfliktów. Rozważacie między sobą, co skłoniło dyrekcję do zatrudnienia właśnie tej, a nie innej osoby. Jak duże by nie były wasze obawy i tak jako zespół, jesteście silniejsi od tego jednego „nowego”. Możecie umilić mu te pierwsze dni w pracy, albo zatruć życie tak bardzo, że jeśli nie zostanie zwolniony, to sam niebawem odejdzie.

Zobacz: Kiedy szefem jest kobieta

Jak nie utrudniać pracy „nowemu”?

Jesteście zespołem ludzi kulturalnych i pełnych życzliwości, w związku z tym nawet przez moment nie powinniście źle życzyć nowej osobie. Dlatego też choć macie wątpliwości co do umiejętności „nowego”, wątpicie w jego przygotowanie merytoryczne do pracy, nie dacie tego po sobie poznać.

Nie będziecie podkreślać jak nikłe jest jego dwuletnie doświadczenie w porównaniu z waszym wieloletnim stażem pracy.

Nie będziecie też wikłać go w wewnętrzne układy i wciągać w konflikty. Żaden z was nie zapragnie stać się przyjacielem „nowego” w ciągu pierwszych miesięcy jego pracy.

Jak ułatwić pracę nowemu pracownikowi?

Będziecie okazywać mu szacunek, życzliwość i pomoc jeśli będzie o to prosił lub gdy sami zauważycie, że jej potrzebuje. Zrobicie tak, ponieważ tego wymaga właściwe, zgodne z etykietą biznesu współżycie w biurze.

Zobacz: Protokół dyplomatyczny

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Relacje z nowym pracownikiem zależą w takim samym stopniu od niego jak i od pozostałych pracowników.
Relacje z nowym pracownikiem zależą w takim samym stopniu od niego jak i od pozostałych pracowników.

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PODATKOWA EMPIRIUM

DORADCY PODATKOWI I RADCOWIE PRAWNI

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »