| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Blogowanie z edytora tekstu MS Word 2007

Blogowanie z edytora tekstu MS Word 2007

Popularny edytor tekstu MS Word 2007 posiada wbudowane narzędzie, które zaprojektowano dla posiadaczy coraz popularniejszych blogów internetowych. Dzięki niemu możliwe jest pisanie i wysyłanie nowych wiadomości bezpośrednio z edytora tekstu.

Blogowanie z poziomu edytora tekstu MS Word 2007 ma swoje zalety. Przede wszystkim masz dostęp do mechanizmu sprawdzania pisowni i korekcji błędów. Poza tym poruszasz się w środowisku edytora tekstu, który doskonale zna większość użytkowników komputera.

Rejestracja konta

 Aby skorzystać z funkcji blogowania w edytorze MS Word 2007, po uruchomieniu programu należy nacisnąć przycisk pakietu Office i wybrać polecenie Nowy. Po uruchomieniu kreatora nowego dokumentu wybieramy pozycję Nowe ogłoszenie w blogu.

Zanim zaczniesz pisać nowe wiadomości (tzw. posty) na swojego bloga, musisz zdefiniować jego konto w programie. W oknie Rejestrowanie konta w blogu, na liście widnieje kilka popularnych serwisów blogerskich (Blogger, Windows Live Spaces, WordPress, Typepad). Oczywiście, jeśli serwisu nie ma na liście wybierz pozycję Inny. Musisz podać kilka parametrów, takich jak hasło dostępu. Resztę znajdziesz na stronie internetowej dostawcy swojego bloga. Po pomyślnej rejestracji konta i zalogowaniu się możesz rozpocząć pisanie nowych wiadomości.

Pisanie i redagowanie

Na wstępie wybierasz kategorię i wpisujesz tytuł wiadomości. Co ciekawe, za pomocą przycisku Otwórz isniejące, masz możliwość edytowania postów opublikowanych wcześniej. Jeśli chcesz opublikować zdjęcia w treści wiadomości, ustawieniach musisz dodatkowo zdefiniować miejsce do ich przechowywania.

Po zakończeniu pisania wiadomości skorzystaj z przycisku Publikuj, a post pojawi się za chwilę na stronie internetowej Twojego bloga. Jeśli chcesz jeszcze dokonać poprawek przed ostatecznym opublikowaniem i zobaczyć jak post prezentuje się na stronie, użyj funkcji Publikuj jako wersję roboczą.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Izabela Żurkowska-Mróz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK