reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Robimy porządki w skrzynce pocztowej (Outlook Express, Mozilla Thunderbird)

Robimy porządki w skrzynce pocztowej (Outlook Express, Mozilla Thunderbird)

Jeśli korzystamy często z poczty elektronicznej nasze skrzynki (tym bardziej jeśli mamy więcej niż 1 adres) zapełniają się w niesamowitym tempie. Aby zapanować nad powszechnym bałaganem warto starą pocztę przenieść do innych folderów.

Najpopularniejsze programy pocztowe takie jak Outlook Express czy Mozilla Thunderbird mają funkcję archiwizowania starych wiadomości pocztowych. Jeśli chcemy możemy wybrać sobie folder do którego przenoszone będą takie elementy.  

1. Jeśli korzystasz z Outlook Express, kliknij prawym przyciskiem myszy folder Skrzynka odbiorcza, i w menu kliknij Właściwości.

2.W nowym oknie w zakładce Autoarchiwizacja zaznacz opcję Archiwizuj elementy w tym folderze, używając ustawień domyślnych. Jeśli chcesz zmienić domyślne ustawienia, kliknij Domyślne ustawienia.

Użytkownicy Outlook Expressa mogą wykonać backup ręcznie. Po prostu należy skopiować plik wiadomości w inne miejsce. Pliki wiadomości pocztowych programu Outlook Express mają rozszerzenie DBX (na przykład listy.dbx). Znajdz je na twardym dysku i skopiuj do innego katalogu. Teraz możesz usunąć w Outlook Express stare wiadomości.

W przypadku produktu Mozilli informacje o folderach pocztowych są przechowywane w dwóch plikach. Oba mają taką samą nazwę, ale właściwy plik z wiadomościami nie ma rozszerzenia. Skopiuj pary plików do innego katalogu. Po skopiowaniu skasuj stare wiadomości w Thunderbirdzie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama