reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Premiera Windows 7

Premiera Windows 7

Dzisiaj oficjalnie w sprzedaży detalicznej pojawia się system Windows 7. Sprzedawany będzie w trzech wersjach Home Premium, Professional i Ultimate. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Zatem przyjrzyjmy się mu bliżej.

Według Microsoftu Windows 7 jest największą rewolucją w przypadku interfejsu użytkownika od czasu Windows 95. Nowy pasek zadań i jego obsługa może się wydać nietypowa dla osób przyzwyczajonych do klasycznych rozwiązań

Drugą wartą uwagi funkcją jest pokazanie na przycisku postępu kopiowania (w przypadku przeglądarki Internet Explorer jest to postęp ściągania plików). Wypełnienie ikony zielonym kolorem odzwierciedla postępy danego procesu.

Nowy Windows 7 to krok w kierunku uczynienia z komputera prawdziwego centrum multimedialnego. Przebudowany interfejs, pasek zadań jest nie tylko przyjemniejszy dla oka, ale także o wiele bardziej funkcjonalny. To właśnie zwiększenie funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkownika przyświecało pracom nad Windows 7. Od teraz praca na wielu dokumentach stanie się prawdziwą przyjemnością, do czego przyczyni się na przykład funkcja Aero Snap – przeciągnięcie myszką miniatury dokumentu do góry pulpitu spowoduje powiększenie okna, w którym ten dokument jest przedstawiony.

Windows 7 cechuje się także dynamicznym dostosowywaniem do możliwości komputera. Jest to szczególnie istotne, gdy zostanie on zainstalowany na starszych komputerach lub na netbookach. Windows 7 ułatwia także współpracę z urządzeniami zewnętrznymi podłączonymi do komputera grupując je wszystkie w jednym miejscu.

Zmiany objęły także Windows Media Player, który w swojej dwunastej już wersji wspiera wszystkie najpopularniejsze kodeki, które funkcjonują na świecie, w tym divx, a także DVD i Blue-ray.

Kolejną nowością użytkową są tzw. biblioteki, które inteligentnie grupują powiązane tematycznie pliki różnego rodzaju (dokumenty tekstowe, pliki multimedialne czy arkusze kalkulacyjne) choć w rzeczywistości są one zapisane w różnych katalogach. 

Pasek zadań znajdujący się u dołu ekranu służy do uruchamiania programów i przełączania między nimi, gdy są otwarte. W systemie Windows 7 można „przypiąć” dowolny program do paska zadań, aby był dostępny za pomocą jednego kliknięcia myszą, a także zmienić rozmieszczenie ikon na pasku zadań, klikając je i przeciągając.

Ikony są teraz dużo większe, a tym samym łatwiejsze w użyciu. Po umieszczeniu wskaźnika myszy na ikonie danego programu wyświetlane są miniatury każdego otwartego w nim pliku lub okna, a po umieszczeniu wskaźnika myszy na miniaturze danego okna wyświetlany jest jego pełnoekranowy podgląd. Przemieszczenie kursora poza miniaturę powoduje zniknięcie podglądu pełnoekranowego.

W systemie Windows 7 położono nacisk na łatwą dostępność najczęściej używanych elementów. Jednym z przykładów jest nowa funkcja listy szybkiego dostępu. Umożliwia ona wygodny i szybki dostęp do plików, z którymi użytkownik ostatnio pracował. Aby wyświetlić ostatnio używane pliki, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy odpowiednią ikonę na pasku zadań. Na przykład kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony programu Word powoduje wyświetlenie ostatnio używanych dokumentów tego programu. Aby dodatkowo mieć szybki dostęp do innych plików, można je dołączyć do listy szybkiego dostępu, aby zawsze były wyświetlane. Dzięki temu dostęp do dokumentów, które mogą być potrzebne, wymaga zaledwie kilku kliknięć myszą.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Windows 7
Windows 7

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Renata Bożek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama